יום שלישי, 28 בספטמבר 2010

שמלות כלה וערב בישראל, בואו נדבר על זה...


תשמעו יקירותיי, אם חברה שלכן או כלה או שיש אירוע בסביבתכן, תעשו לאורחות ולכלה טובה ענקית ותשלחו להן לינק לפוסט זה, הן יודו לי אח"כ.
אני לא מבינה את העניין הזה, אוקיי, את מתחתנת, אחותך, או חברה שלך, האם זו סיבה מספיק טובה להיראות כמו עץ אשוח בבית נוצרי טוב בחג המולד? כלות יקרות עד מאוד, אני באמת חולה על מחוכים, אבל חולה על מחוכים! אני יכולה לנשום,לאכול ולרקוד עד אור הבוקר בתוך מחוך, אילו לשבת לפעמים! אבל בנות, בעדינות! עניין המחוך השקוף שרואים את העצמות פשוט מזעזע לחלוטין. זה גם כל כך נורא כשיש מחוך צמוד צמוד ושקוף עד קו המותן הנמוך(הכו**!) ומשם קצפת ענקית מטול! מעבר לזה שאם כבר אתן לובשות מחוך, כמה חוקים בסיסיים:
1. בדקו שהמחוך תפור היטב, שיש לו מספיק עצמות. לדוגמא במחוכים שלי, שהם יחסית זולים ולא של שמלת כלה, יש 12 עצמות!
2. בדקו שהעצמות איכותיות מספיק. אין מכוער יותר ממחוך שהעצמות שלו התעקמו או נשברו...היום מחוכים איכותיים באמת הם מ PVC
3. בדקו שהבטנה איכותית מבד שמנדף זיעה ולא גורם לכן להזיע יותר.
4. אתן לא הולכות למופע חשפנות ולא לבית בושת ולא למוסד! במחוך של שמלת כלה החזה צריך לשבת בתוך המחוך! לא להידחק בצורה מפחידה החוצה. זה לא ראוי ולא מכבד אתכן, את המעמד ובטח שלא מחמיא לאף אחת. ובחייאת! שלא יהיה שקוף!!!!!! הפופיק שלכן לא כזה להיט...
באופן כללי אני לא חסידה של שמלות כלה חושפניות במיוחד(אני באופן כללי לא בעד חשוף בטירוף ואוהבת איזונים). לא אוהבת מחשופים עד הפופיק, גב חשוף עוד עובר כל עוד אני לא רואה את החריץ ויש לכלה ציצים מספיק קטנים בשביל לא ללבוש חזיה ועדיין להראות פיגוז. אני מאמינה שחתונה זה משהו קדוש בטירוף, לאו דווקא לאלוהים, אלא של ברית קדושה בינך לבין בעלך, לגבר של חייך, לאהבה ולנאמנות. אני גם נגד עדשות. זה הרגע שבו רצוי שתהיי אמיתית ככל שאפשר. אז איפור וריסים מלאכותיים זה בקטנה כי זה לשפר ולהדגיש מה שיפה בך, אבל שתגיעי עם העיניים הכחולות של השכנה? קצת מוזר. אני חלילה לא בעד 3/4 ורעלות, מחשוף זה אחלה כל עוד הוא לא עד הפופיק,גופיות,סטרפלס, נהדר!תחשבי היטב האם באת להתחתן או להשוויץ בכישרון של ד"ר קליין?
אני חושבת שסאטן,טול ותחרה איכותיים זה נהדר, אבל לא כשכולם באותה שמלה! תנסו לשמור על קווים קצת יותר אחידים באופן כללי... אם את לוקחת שמלה כלה וינטייג' מהממת שמגיעה עד הברך, עם מחשוף קשירה ומראה של ה 60's אז תתאפרי ותסתרקי בהתאם. אקלטקטיות זה לא מדהים כשמדובר בכלה. 
לגבי קצפות, הדעה שלי היא ציטוט של ליטל מינקין:"אם זה נראה אכיל - אז לא". לגמריי.
אני מברכת כ"כ על טרנד הוינטאייג'! זה פשוט הוביל לכך שהרבה מאוד כלות לבושות מחמיא, נוח ועדין! שמלות הכלה היפות היותר לטעמי הן של "מריפוסה", תחפשו בגוגל...
אם אתן מלוות,חברות,סתם אורחות - בבקשה, אל תקנו את השמלה בדיזנגוף. כאילו באמת, קשה לי להאמין שיש אנשים שלובשים את דברי התחרה + סאטן+פאייטים+אבנים האלו! זה מזעזע. וכן, גם אתן צריכות לכבד את המעמד ומיקרו מיני זה פשוט לא!!! 
ואוקיי, השמלה הקטנה השחורה זה נהדר, אבל זה כל כך חסר מעוף, באמת שקשה להראות רע בשמלה שחורה קטנה, תעיזו קצת!
תראו מה מוצאים כשמגגלים "שמלות כלה/ערב" בעברית...פשוט התעוורתי לגמרי. לפעמים קשה לי להאמין שאנשים לובשים את זה! ובנות, לא מעניין אותי אם שילמתן 30,000 על השמלה, זה מזעזע. בענייני שמלות כלה אני אומרת בוודאות שיקר לאו דווקא שווה איכותי או יפה, ממש לא! מעצבות שמלות הכלה עם השם הכי מוכר בארץ לצערי, הן חבורה של פרחות שמעצבות שמלות של פרחות. בארץ מחירי שמלות הכלה זה פשוט מטורף לגמרי. אני לא פעם אומרת שבמחיר השכרה של שמלת כלה בארץ אפשר לממן שבוע באירופה עם הארוס + למצוא שמלה מיוחדת בחו"ל. ותקראו לי גזענית(אם כי זה מגוחך, שכן אני "מזרחית") אבל כל המחוכים והצבעוניות העזה מידי, אבנים, פייאטים וכו' בא ישירות מלבוש הכלות בטקסי חתונות וחינות במזרח. תסתכלו על כלות חינה מכל העדות המזרחיות! משם זה בא... אגב, בחינה אני לגמרי זורמת על צבעוניות ופאייטים ושלל דברים מזעזעים אחרים כי זה כל הקטע(אני בטוחה במיליון אחוז שבחינה שלי אני לובשת משהו בזהב עם בורדו, שאתן תתעוורו) :)

ותראו את ההבדל העצום כשמגגלים Wedding/Evening dresses השמלות לאו דווקא לטעמי האישי, אבל ג'יזס! אפילו כשזה לא לטעמי, זה כל כך הרבה יותר מעודן ומחמיא ועשוי בטוב טעם!
עד כאן נביחות להיום!
על הדרך אני אזכיר לכן שאם אתן מבקשות את דעתי על בגד מסויים שרכשתן, אתן תקבלו את דעתי הכנה. ואני אנצל את הפלטפורמה לספר לכן שאני מוכרת 2 מחוכים ומחוך בטן, לתמונות : 
 http://www.facebook.com/album.php?aid=235859&id=513189686&l=6fa942a06f
נשיקות :)

2 comments:

  1. חלום של כל ילדה "להיות מלכה" אפילו אם רק ליום אחד .... תודה רבה את מוכרת הגשמת חלומות עם השמלות המקסימות האלו !

    השבמחק
  2. מקסים, הדגמים נראים מושלמים, יפים ואלגנטיים .... קצת מייאש, לפעמים החיפוש לאחר "ה"שמלה המושלמת אבל תודה לכתבה זו מבינים שבסוף מוצאים ונזבלנות משתלמת ! תודה עבור הרצון לחלוק אתנו.

    השבמחק