יום שני, 14 במרץ 2011

ביקורת בלוגים ומכתבי תודה מלקוחות


שלום יקרות שלי! מה שלומכן? :)
ביקורת בלוגים
התלבטתי והתחבטתי אם לכתוב את הפוסט הזה או האם הוא עובר אפילו את גבולות הפוליטיקלי קורקט שלי(שהם בעצם בלתי נראים בהתחשב בהלצה של היום לגבי יפנים) אבל החלטתי שאני שמה פס, זה הבלוג שלי והוא נועד לכתוב מה שבראש שלי ואם לא מתאים למישהו, בעיה שלו. בכל זאת אני שומרת על דיגניטי ולא מתכוונת לכתוב שמות של בלוגים או בלוגריות.
האמת שבהתחלה כשהתחלתי לכתוב לא הכרתי כל כך בלוגריות אחרות שכתבו על טיפוח, יופי ואופנה, אלא בודדות. אבל ככל שעובר הזמן אני מקבלת עוד ועוד בקשות חברות בפייסבוק ואני מאשרת ונחשפת. קודם כל תרשו לי לספר לכן שהביצה של הבלוגריות היא דיי דוחה. רובן לא סובלות אחת את השנייה ומרכלות אחת השנייה ומוציאות את הג'יפה מולי - אדם שזר להן לחלוטין - דבר הזוי. שנית, מסתבר שהרבה אירועי השקות במיוחד שעמוסים בבלוגריות הם בעיקרם אירועי לקקנות מאסיביים אחת לשנייה. גיליתי שיש בלוגריות שיש להן כרטיס ביקור לבלוג, דבר שגרם לי להרים גבה ולתהות לעצמי "באיזה סרט אתן חיות בשם האל?"
בכל אופן, מה שקרה זה שאני רואה את הפוסטים החדשים של המון בלוגריות על הוול שלי ויוצא לי לקרוא פי 10 בלוגים מבעבר ויש לי כמה תובנות:
1. אין עוד בלוגרית כמוני. זה בכלל לא ממקום מתנשא, פשוט אין. רוב הבלוגריות כותבות מעט מאוד ומעלות הרבה תמונות, רובן תל אביביות או מהמרכז, חלק כבר "סמי סלבז" ובעצם - כולם שונאים אותן. רבות מתעסקות נטו בטיפוח ואיפור, רבות מסקרות כמויות עצומות של מוצרים וכד'... אני בערך הבלוגרית הירושלמית היחידה, אני בין הבודדים שלוקחות עמדה ומביעות דעה לגבי ה-כ-ל, אני בין היחידות שלא פוקדות השקות ואירועים, אני בין היחידות שלא עשתה הגרלה מעולם, שלא השתמשה בבלוג שלה כדי לזכות בדברים, בין היחידות שעוסקות באופנה על גווניה ובאיפור יחדיו, אני בין המלאות הבודדות שלא כותבות על זה באובססיביות, אני קונה במחירים דיי סבירים ובחנויות עממיות ובד"כ - בארץ.
2. סקירות של מוצרים בבלוגים זה הדברי הכי לא אובייקטיבי בעולם. אוקיי, יש יוצאות מין הכלל - בעיקר אלו שנותנות לאחרות להתנסות במוצרים. בואו נספר לכן משהו, בלוגריות מקבלות(או יותר נכון - הן מבקשות ודוחפות את עצמן עם המרפקים קשות ואז מקבלות) כמויות של מוצרים בחינם "להתנסות" כדי שיפרסמו ביקורת. בואו נתחיל מזה שלדעתי, כמעט ואין דבר כזה ביקורת אובייקטיבית על מוצר שקיבלת בחינם. סיקרתי פה פעם אחת דבר כזה, הביקורת שלי היתה גרועה והרגשתי נורא לעשות את זה כי את מרגישה "כפויית טובה". מעבר לזה שיש חוצפניות שלא מספרות שהן קיבלו את המוצרים בחינם שזה גניבת דעת לשמה. אז איך יודעים שסקירה היא שקרית או לא ממש אובייקטיבית?
א. העדר המשפט "זה מוצר טוב, אבל..." רוב המוצרים הם טובים, או דיי טובים. אבל לכל מוצר כמעט יש פגם! זה יכול להיות פגם במוצר עצמו, המחיר הגבוה, איך שהמוצר מתפקד עליך באופן אישי, איך שהמוצר מעוצב וכו'.
ב. מסתכלים בפוסטים קודמים באותו בלוג, אם כולם סקירות על מוצרים וביניהן מופיעות ממש חבילות של מוצרים של אותן חברות כנראה שיש פה מישהי שמקבלת יותר מידי מוצרים בחינם וזה נובע מביקורות חיוביות כל הזמן.
ג. מסתכלים איך הבחורה שכותבת את הבלוג מתאפרת ונראית. אם היא נראית כמו הצרות שלכם, כנראה שהמוצרים לא באמת מדהימים...
ד. מסתכלים בבלוגים אחרים בישראל, אם יש הצפה של ביקורות חיוביות על מוצר חדש בשוק, כנראה שעשו לו יח"צ מטורף. כמו וונדר וומן של מאק. איכס.
ה. מסתכלכים על ביקורות של בלוגריות מחו"ל. כשכולן קולטות והישראליות מהללות, יש סיבה טובה לחשוד.
הבהרה קטנה שחשוב לי להוסיף - אני לא חושבת שיש רע באופן מהותי בביקורות ובקבלת מוצרים בחינם ובקידום עצמי, השאלה היא באיזו תדירות זה קורה. שהבלוג כולו מורכב מפוסטים כאלו או בעיקר פוסטים כאלו ושמישהי סוקרת כמויות של מוצרים בחודש, זה מוגזם ולא הגיוני בעליל. שמישהי מסיים כל בלוג ב "חנה ישראלי סטייליסטית ומאפרת, לפרטים 0877777" או שבלוגרית שכולנו יודעות שכסף לא חסר לה מבקשת כל שני וחמישי שנצביע לה שתזכה בתחרות כדי שהיא תזכה בכסף, זה מוגזם. מה שהכי כואב זה הבלוגריות שהתחילו בטוב ודווקא יודעות לכתוב ולמנף את הבלוג למקומות חשובים שהפכו לקומוניקט מהלך.
3. יש בלוגריות שכל הבלוג שלהן הוא פירסומי לחלוטין. הן לא כותבות כ"כ טוב ורהוט ואם תהיתן למה כל פוסט שלהם נשמע כמו יח"צ למוצר/חברה אחרת זה מהסיבה הפשוטות שהן לא כותבות בלוג אלא מעתיקות מילה במילה קומוניקטים שלמים לבלוג ונראה לכן שהן עושות זאת בחינם? תחשבו שוב, שום דבר הוא לא בחינם.
4.  זה נורא משעשע לקרוא בלוגים של בחורות שמציגות את עצמן כהיי סוסייטי תל אביביות כוסיות הורסות על שעושות מיליונים וקונות רק בקום איל פו ואז לגלות מבלוגריות אחרות שמדובר בפרחה שחורדינית מזדקנת. מציג אותן באור מגוחך לחלוטין...
5. אם שם הבלוג שלך מעלה אסוציאציות של פיגוע ל 90% מהאנשים שאני מכירה, זה לא טוב.
6. להשתמש בהגרלות כדי לפרסם יותר את הבלוג שלך זה פשוט מאוד פתאטי, אני מצטערת. בא לך להעניק לקוראות שלך? תעשי את זה מכל הלב וממקום של הענקה מוחלטת, ללא תמורה...
7. מסתבר שגם בבלוגים יש טרנדים, על מה הכי "חם" לדבר. כרגיל, אני לא טובה בטרנדים. כולן חפרוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו לי תעלה על האוסקר (אולי האוסקר הכי משמים מזה שנים מבחינת הבגדים) כבר קראתי 5000 פוסטים על הטרנדים לקיץ הקרוב בזמן שפאקינג 2 מעלות ביום בירושלים וקראתי 37878 פוסטים על וונדר וומן, הקולקציה המשמימה והמצועצעת ביותר שמאק הוציאו לאחרונה. זה לא כיף שאתן ממחזרות אחת את השניה.

מכתבי תודה מלקוחות :)
כפי שאתן יודעות, אין לי ממש אתר. אבל קיבלתי כמה מכתבי תודה מלקוחות שגרמו לי להרבה מאוד נחת, ריגשו אותי מאוד וחיממו את ליבי שהרגשתי שאני חייבת לחלוק איתכן, אז ריכזתי את כולם והנה זה:
 קרין גליקסמן:
את הכי יפה שנוח לך!!! אהמ כלומר לא תזיק לך פגישת סטיילינג עם זוהר...:-)
   האמת אף פעם אנחנו לא חושבות שאנחנו צריכות שרות סטיילינג. הרי אנחנו נשים! אנחנו יודעות מה הכי נכון ומתאים לנו, בטח כשזה נוגע להופעה שלנו. וול ברוב המקרים זה נכון, אבל אף פעם לא מזיק לנסות ללכת לפגישה אחת לנסות לראות מה כל הרעש סביב הנושא שנהייתה יותר ויותר מודעות אליו.
טוב אז אחרי שהתקבלה ההחלטה לנסות הגיע הזמן לבחור סטייליסטית ( רק סטייליסטית!ברור! ) שתייעץ לנו איך לשפר ולהראות יותר מהממות מכפי שאנחנו נראות תמיד - אז ככה, רובכן חרא. אני באמת מבקשת את סליחתן של כל הסטייליסטיות הידועות שם ( והיקרניות פחד... ) אתן מתלבשות נורא ברוב המקרים ועוד אנחנו בסוף צריכות לשלם לכן הון תועפות כדי להראות זוועה ( כמוכן...).אז החלטתי לבסוף ללכת לפגישת סטיילינג ראשונה אצל זוהר ( חברה, בלוגרית אופנה, מתלבשת מדהים, סטייליסטית מתחילה ובכלל הטיפוס המגניב ביותר שנתקלתי בו אי פעם )  - טוב הדבר הראשון שהתרשמתי ממנו זה המקצועיות, כשלב ראשון נתבקשתי לשלוח מידות היקפים כדי להתאים למידותי בדיוק את פריטי הלבוש השונים, לאחר מכן סגרנו ביננו מה אני מעוניינת שיקרה במפגש ( פה התחלתי להרגיש בטיפול פסיכולוגי...:-P ) ולשנות במלתחה שלי וכמובן את העלות של המפגש שהוא לדעתי שווה נפש לכל כיס ביחס לשאר הסטייליסטיות
אז לאחר סגירת כל הקצוות קבענו סוף סוף להיפגש בתחנה המרכזית בירושלים ( יש לציין פה  שהפגישת סטיילינג נקבעת לפי בקשת הלקוחה או בתל אביב או בירושלים ובאיזה מרכזי קניות שהלקוחה בוחרת ) התחלנו בישיבה מפנקת על כוס קפה לתכנון המפגש ואיפה נתחיל להסתובב (כמובן שהייתי חייבת לעשות את הטעות הראשונה לאותו יום ולהכנס ל-TOGO  ........אבל חזרה לסטיילינג!) ונכנסנו לחנות הראשונה בסבב - לגולף! ולתדהמתי ראינו שאנחנו באזור השמלות/חצאיות שאפילו לא ניסיתי אי פעם ללבוש כי החלטתי שזה נראה מכוער עליי, ובחרנו 2 שמלות מהממות!!!אני זוכרת את ההרגשה שיצאתי מהתא הלבשה עם אחת מהן פשוט נשית לגמרי...:-)וגם קיבלתי עצות מאוד מועילות לגבי חולצות/ג'ינסים/מכנסיים ואפילו הלבשה תחתונה שיחמיאו יותר למבנה הגוף שלי.היה יום נהדר הרגשתי שאני מסתובבת יותר עם חברה מאשר סטייליסטית שזה לדעתי אחד הנקודות החשובות - במיוחד בנושא רגיש של בחירת בגדים/הלבשה תחתונה שתרגישי הכי בנוח עם מי שנמצאת איתך.
לסיכום אני ממליצה על מפגש הסטיילינג איתה גם כמתנה לחברה וגם לפנק את עצמכן ופעם אחת לעשות משהו בשבילכן שישפר את ההרגשה - אין מה לעשות כשאנחנו לבושות יפה אנחנו מקרינות הרבה יותר בטחון ועוצמה לסובבים אותנו.לא תתחרטו אני מבטיחה J

מיכל:
בניגוד לציפיות, אני דווקא יודעת להתאים צבעים, להמנע מגזרה נמוכה ולנעול רק נעליים שאני מסוגלת ללכת בהן. הסיבה שפניתי לזוהר היתה בעיקר כי יום סטיילינג היה חלום ישן שלי (מושפעת מטים גאן, כן) וכי הייתי צריכה זריקת מוטיבציה. ימים ארוכים באולם ההרצאות ומול המחשב גרמו לי לסגת ללבישת טריינינג ופליז מדי יום, השיער שלי היה חסר צורה, עליתי 5 קילו והרגשתי מכוערת. הבנתי שההחלטה לפנות לזוהר היתה נכונה מהרגע הראשון. כבר כשישבנו על כוס קפה הבנתי שזוהר עומדת להגיד לי רק את האמת. בארבע שעות הבאות קיבלתי ייעוץ שיער חינם מחיים הספר המדליק (ואחר כך גם הסתפרתי אצלו - חוויה ותוצאות מומלצות!), מדדתי הלבשה תחתונה ולמדתי הרבה על איך ציצים צריכים להיראות ואיך ממש לא, ואפילו רכשתי כמה פריטים. זוהר גרמה לי למדוד ולקנות שמלת צמר בגוון וגזרה שבחיים לא הייתי מנסה לבד, ואני מקבלת עליה המון מחמאות. הכנות, האנרגיה והפתיחות שלה גרמו לי להרגיש שחמישה קילו שעליתי או ירדתי זה ממש לא מה שיגרום לי להיות פחות יפה, ושגם לי מותר להיראות נהדר. 
ליטל מינקין:
היה נהדר בסטיילינג עם זוהר, יש לה אבחנות מדויקות לגבי מה מתאים ומה לא מתאים לגזרה שלי, קנינו ביחד ג'קט מהמם ברנואר שמשמש אותי המון והעצות שלה מלוות אותי בכל שופינג.
מעבר לזה היא בן אדם מקסים ומצחיק וכיף להסתובב איתה, היא אף פעם לא תתן לך להרגיש שמשהו לא בסדר בגוף שלך אלא תפעל כדי שתאהבי את הגוף שלך כמו שהוא ותוציאי ממנו את המיטב. למעשה אם הייתי יכולה הייתי שוכרת אותה באופן קבוע לעשות איתי קניות.
:-)


חוץ מזה זוהר הייתה זו שגילתה לי על חיים הספר, שהוא הספר הכי טוב שקיים בירושלים ולימדה אותי איך להתאפר...בקיצור זוהר מלכה
ושווה כל שקל :)
שירי:
 המלצה חמה לזוהר – ה- סטייליסטית הירושלמית
הגעתי לזוהר אברהמי לאחר ששמעתי ובעיקר נוכחתי לראות שלבחורה יש חוש אופנה מפותח במיוחד וגישה ייחודית לחיים. חברה טובה משותפת חיברה בינינו – ויצאנו לדרך לסשן סטיילינג בלתי נשכח שמהדהד בראשי בכל בוקר מחדש, כשאני מול ארון הבגדים.
במשך הרבה מאוד זמן הרגשתי שאני לא ממצה את הפוטנציאל האפשרי שיש בבגד. בגדים נראו משהו שחובה ללבוש, ולא משנה כל כך מה זה יהיה. ג'ינס הוא ג'ינס, חולצה היא חולצה, ואין כל כך חשיבות לרעיון שמאחוריהם או לשילוב שביניהם. השמרנות הייתה האלמנט המוביל, מעוף לא ממש היה קיים שם – וכך זה נמשך לאורך זמן רב, שנים מספר מאז שהמלתחה הצבאית לא הייתה חלק יומיומי מהחיים.
שופינג היה אחד הדברים ששנאתי במיוחד לעשות. כשזה נעשה לבד, המוכרות הצליחו לשכנע – וחלק גדול מהבגדים לא היו נלבשים לאחר מכן כלל. גם עם חברות זה לא תמיד הסתדר. לשמחתי, זוהר התחילה באחד הדברים החשובים ביותר שאנשים חייבים לעשות כשהם חולקים משימה, חולקים חיים או רק כמה שעות בחיים: תיאום ציפיות. היא מספרת שהיא חייבת להתחיל כל מפגש סטיילינג בכוס קפה שבה היא שומעת את צרכי הלקוחה או הלקוח שלה. חשבתי שזה מעט מיותר בהתחלה, אבל גיליתי שבזכות השיחה המקדימה, זוהר ידעה מתי ללחוץ ומתי להרפות במהלך היום שעבדנו יחד, בדיוק בגלל הגדרת הצרכים הראשונית הזו. כמו בכל תכנית סטיילינג מוצלחת, התחלנו עם ההלבשה התחתונה. גיליתי שאני לא יודעת איך יודעים שחזייה יושבת בצורה נכונה. זוהר הצליחה להעביר את הרעיון בהומור ולגרום לכך שהחזייה שעמה באתי לא משמשת אותי עוד. בנוסף, היא הכירה לי את רעיון התחתון ללא תפר שלו לא הייתי מודעת כלל. בזכות הזמן הקצר שבילינו במחלקת ההלבשה התחתונה, יכולתי ללבוש שמלות בלי להציג קו לראווה של תחתון. אין ספק שזו הייתה אחת התובנות השימושיות שיצאתי עמן.
השילוב הנהדר שבין לתת ללקוחה תחושה של מוכרות לצד ניסיונות של דברים חדשים, היא התנהלות שהערכתי מאוד אצל זוהר. היה ברור שאנחנו הולכות לכיוונים הבטוחים של חולצות המעטפת המוכרות והאהובות עלי, לצד ניסיון של שמלות סריג צמודות שמעולם לא הסכמתי להשתמש בהן ככאלה, אלא רק כטוניקות. הדגשה של יתרונות יחסיים היא תחום מוכר בכלכלת מדינות, אבל שמישה גם בתחום הלבוש. חיזקנו את התחומים האלה בעזרת סקיני ג'ינס בגזרה גבוהה, שויתרתי עליו מזמן, אבל התגלה בזכות התעקשות של זוהר כנהדר. ההתעקשות במקומות הנכונים היא שהופכת את זוהר לאשת מקצוע מצויינת. היא לחצה עלי לנסות חצאית עפרון, שנראתה לי כסיוט הגדול ביותר שלי, אך בדיעבד, נראתה מעולה. הבשלות הנפשית שלי ודאי תוביל אותי בקרוב לקנות אחת כזו,  כשבפועל טרם פגישתי עם זוהר סירבתי אפילו למדוד חצאיות.
האווירה של העבודה היא אחד הדברים היותר חשובים. במקרה של זוהר, העבודה עמה הייתה מהנה, מלאת הומור, צמודה במקומות הנכונים ורפויה בזמנים הנדרשים. התובנות שעמה יוצאים לאחר מספר שעות בלבד, משפיעות על הדרך שבה מתלבשים עוד הרבה הרבה אחרי – כך יודעים שהסטיילינג עשה את העבודה.
חכמים וגדולים אמרו שהבגדים עושים את האדם. צדקו. ממליצה בחום.
שרית:
 זוהר,רציתי להודות לך על בוקר מקסים בירושלים.
את מאוד קשובה לצרכים של אחרים ויחד עם זאת יודעת לפתוח עולם אחר ולגרום לללקוחה להעיז ולנסות דברים אחרים וחדשים. תודה על הסבלנות, הבחירה בפריטים תוך תשומת למחיר בהשוואה לאיכות הפריטים, ההספק המדהים בארבע שעות והיכולת לגרום להנאה ממשהו שאני לא נהנית ממנו בדרך כלל. אני מרגישה מצוין עם כל הרכישות, את מהממת והמפגש איתך היה מדהים!
*מתמוגגת מאושר*
עד כאן להיום, להבא - העוצר ממש, אבל ממש לא החזיק.... ויש תחפושת מטורפת לפורים :)))
כדי שלא תשתעממו למוות, העלתי סרטון חדש, סקירה - ככה עושים את זה... בהומור והרבה כנות!
וככה בערך נראתי בכל השבוע המקפיא שהלך פה...אופנתי זה לא ממש אבל היה לי חם!

ובגלל שבפוסט הקודם לא כ"כ ראו והיום היה לי יום שיער נהדר, הסתפרתי! :)
נשיקות יפות שלי!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה