יום שלישי, 29 במרץ 2011

הקיץ בפתח, בואו נדבר על שיער!


הקדמה:
הפוסט פונה לשני המינים ויכתב חלקו בלשון נקבה וחלקו בלשון זכר. כן, ייתכן שאני מדברת ספציפית עליך. כן, את שם שנראית כמו מטאטא כי השיער מחומצן וצהוב ויבש! כן, זה מעליב נורא. אבל זה יותר מעליב את העיניים שלי שאתם לא מתחשבים בי!!! 
לפני הכל, יש לי טיזר קטן, עוד מעט תהיה תחרות אופנתית נושאת פרסים באיזשהו אתר ואני אהיה השופטת, אם תבואו ותשכנעו אותי שמגיע לכם הפרס, אני אבחר בכם! פרטים נוספים בקרוב! אז נתחיל? נתחיל!
גברים
אח, יקירי, אהובי! חשבתם שנכנסתי בכם מספיק בפעם האחרונה? תחשבו שוב! D:
שיער ראשתספורת - אני יודעת שחם אש ובא לכם להרגיש את הבריזה בקרקפת אבל חום זו לא סיבה לקנות מכונת תספורת ולהוריד הכל על 0! לפני שאתם קוברים אותי, אתם מוכנים שחברה שלכם תעשה את אותו הדבר?! ושקרן בן שקרן מי שאומר לי "כן". כי מעטות יחידות הסגולה שיראו טוב בקרחת (ראו ערך:שיינד אוקונר...שהייתי עוברת צד בשבילה!!!). בקיצור, לא חסרות תספורות קצרות ומחמיאות. פשוט צרך ללכת לספר. אחד אמיתי, שלוקח 70 ש"ח לתספורת כי לוקח לו איזה חצי שעה לספר אותכם עם מספריים (בן השאר) ולא אחד שלוקח 35 ש"ח על גלח(אגב את זה אני מוכנה לעשות לכם חינם. עשיתי את זה בשביל אחים שלי, אני אפילו יודעת ליישר מאחורה!) יש שלוש סיבות יחידות ובודדות לגלח: שיער מתולתל/מקורזל, חיילים או מקריחים(שבמקרה הזה, קרחת על 0 זה מבורך!).
טיפוח - בבקשה תפטרו מהג'ל! או שתשמשו בטיפ טיפה! אין צורך להטביע את השיער בג'ל זה כל כך זול ודוחה! העדיפות היא שתשתמשו במעט מוס, ווקס או קרם לחות ממש בטיפונת! ג'ל זה כל כך להקת Five. מזעזע. אגב, לא יקרה כלום אם תשמשו במרכך...
שיער גוףטוב תראו, אני בטוחה שלרובכם יש אישה שמכתיבה מה להוריד ומה לא - אם בכלל יש מה להוריד. אם אתם בלונדינים מושלמים סמי-חלקים מטבעכם - מברוק. אם אתם גברים ישראליים סטנדרטיים : שיער גוף זה דבר נורמלי. אני לא אכתוב "גברי" כי גם לנשים יש שיער גוף ותאמינו או לא - יש מקומות שלא צריך להסיר שיער לדעתי בכלל. לשני המינים. כמובן שאם אתם שעירים בצורה יוצאת דופן, תסירו. מבחינתי המקומות שבהם לא בסדר שיש שיער אצל גברים זה בגב, כתפיים, צוואר, בחלק של הלחיים שקרוב לעיניים(עצמות הלחיים). זה הכל. בבקשה בבקקקקקקקקקששהההה אם אתם מסירים שיער - בשעווה בלבד. אין דבר מגעיל יותר מזיפים של גילוח על גוף של גבר.
נקנח בכמה רעיונות מבורכים לתספורות קייציות(ולא, זה לא מקרי שכמעט כולם הם ערפדים.אחחחחחח.):
שריף אריק *סמיילי מזיל ריר ומתעלף בו זמנית*
ביל *כנ"ל*
סטפן סאלבטור *כנ"ל* (אם אתן חובבות דיימון: שו שו! עופו מפה!)
הערס הבריטי שמה לעשות, לפעמים קולע(או, מבקיע?)...

נשים
יפות שלי, מתוקות שלי, אתן תצלבו אותי אחרי הפוסט הזה :) לרוב הנשים יש אישיו עם השיער שלהן. בעצם, לרוב הנשים יש אישיו עם כל חלק בגוף שלהן. אבל שיער זה מיוחד, זה כמו ציצים קטנים או ציצים נפולים, זה עלול להיגמר בדם. לא ברור למה, כי למעשה שיער זה איבר מת שבעצם מתחדש כל הזמן... בעצם זה כן ברור למה, כי רובנו עברנו אצל "ספר" אחד או שניים שהשאירו אותנו עם שיער מתולתל באורך של פודל גזוז (כחכוך בגרון). דווקא עם שיער גוף אין לנו אישיוז, 90% מהנשים מסירות כ-ל שערה על גופן שלא נמצאת בגבות או על הקרקפת. רק לי יש אישיו עם זה.
שיער ראש: 
- תספורת -
 הזכרתי את זה בחצי מילה וכבר חטפתי. נכון שיש משהו מתוק בילדות עם שיער עד הישבן , אבל אחרי גיל 12 אין בזה שום דבר קסום יותר. זה בעיקר מוזר. שיער ארוך זה מהמם כל עוד זה סביר כלומר, עד אמצע הגב. גם בואו לא נשכח שרובנו לא 1.75 אלא 1.60 וברגע שהשיער ארוך מאוד זה הורס את הפרופורציות של הגוף ומקצר אתכן. אם אתן רזות מאוד או נמוכות אתן תעלמו בתוך השיער. ולרוב הנשים אין שיער מספיק עבה כדי שהוא יהיה ארוך מאוד ומלא לכל אורכו. אפילו לי שיש לי תלתלים ושיער מ-ה נפוח זה לא עובד. ברגע שהשיער ארוך הוא משתטח בגלל שיש פה עניין של כובד - הגרביטציה מושכת את השיער למטה והוא מאבד מהנפח ונראה דליל ולא טוב.
עכשיו, בחורף זה עוד עובד שיער ארוך. יש בזה משהו רומנטי ונוגה, בקיץ זה נראה חם, כבד, מזיע ולא כיף בכלל. המלצתי החמה  בקיץ היא להסתפר כמה שיותר קצר שסוג השיער ומבנה הפנים והגוף מאפשרים. אומרת את זה בחורה שהסתובבה 8 שנים עם שיער בערך עד הישבן ובקיץ שעבר גילתה את נפלאות השיער הקצר. זה פשוט נראה צעיר, נקי ומגניב!
- צבע - אני חושבת שגוונים זה דבר מופלא כשמוציאים ספר שיודע לעשות את זה. השיער שלי במקור הוא כמעט שחור ושנים פחדתי פחד מוות לצאת זברה אז הבהרתי אותו לבדי עם קרם חמצן של 7 % מידי פעם בקיץ ויום אחד מצאתי את חיים הספר המדהיםםםםםםםםםם שקיבלתי עליו 37980 המלצות וחודש אחרי התספורת הראשונה שבה רעדתי מפחד על הכיסא כבר סמכתי עליו מספיק והוא עשה לי גוונים מדהימים וטבעיים. הגוון צריך להיות בהיר בטון או שניים מהשיער שלכן ואפשר לזרוק בחלקים הפנימיים של השיער כמה גוונים יותר כתומים או אדומים שהם בעצם לא ממש נראים אלא נותנים גוון נוסף(מתאפרות - כמו לשים בסיס קרמי שחור מתחת לצלליות!).
שיהיה ברור - אין שום סיבה שתגיעו לטונים בלונדינים אם לא נולדתן בלונדיניות ונשארתן שטניות עד עצם היום הזה. אין ביקום דבר יותר זול מבחורה עם שיער בלונדיני שהוא לא היה כזה במקור ו90% מהזמן זה לא קשור לכהת עור או לא. הערת אגב: כמו ששיער בלונדיני מאוד צורם עם עור כהה או שזוף, גם שיער שחור(לא חום כהה,שחור שחור!) צורם עם עור כהה/שזוף, מבגר ומוזיל את המראה. מעבר לזה שכל הגוונים הבהירים של בלונד כמעט תמיד נראים שרופים, לא בריאים וחסרי חיות.
- סגנון העיצוב - בישראל יש מחלה קשה ל"פן ישר מקלות". בחורף זה harsh וסקסי ומקסים, בקיץ? פשוט לא. קשה מידי, מעושה להחריד. ויש הבדל תהומי בין שיער חלק טבעי לשיער שעובר פנים יום יום. אם השיער הטבעי שלכן גלי, זה הרבה יותר מתאים בקיץ... תמצאו את מוצר הטיפוח הנכון שיגרום לזה לעבוד. כשהייתי בתיכון האמריקאיות שלמדו איתי השיגו שיער גלי מקסים עם מוסים שונים.
- טיפוח : אל אלוהים, מתולתלות יקרות שלי, בבקשהההה תפסיקו לנסות להשטיח את השיער ולגרום לו "להיות פחות נפוח" ותפסיקו להשתמש בקרם לחות שהופך את השיער שלכן לשמנוני ודוחה. שיער מתולתל הוא נפוח ויבש יותר משיער חלק מטבעו. קרם לחות לא מוסיף לחות אלא שמנוניות וזה נראה רע, לא נקי. תלמדו לעבוד עם השיער ותאמצו את ה"נפיחות" שלו, אין דרך אחרת. תעברו לגלייזים(סוג של של ג'ל נוזלי מאוד שלא מתקשה) ומוסים, אני משתמשת בגלייז של אינדולה ובמוס של ג'ון פרידה. זה משאיר את השיער קצת "קריספי" בהתחלה ואחרי כמה שעות ונגיעות הוא הופך לרך ומקסים.
שיער יבש - תשדלו להימנע מצביעה של השיער כולו, תנסו גוונים ותמנעו כמה שאפשר מצבעים בהירים מאוד כי ככל שזה בהיר יותר = יותר חמצן = שיער יותר שרוף = הרבה יותר יבש. תשקיעו במסכות טובות ותשימו מסכה פעמיים בשבוע ובניגוד להמלצות - כשהשיער יבש אפשר לשים מהשורשים בלי שום בעיה. המסכה שהכי אהבתי אי פעם היא מסכה של בוטאה. מי שבקטע: המסכה הטובה ביותר ששמתי היתה טבעית וכללה ביצה, שמן זית ודבש. השיער שלי היה חלומי אח"כ!

שיער שמנוני - כל חיי חשבתי שמי שיש לה שיער שמן צריכה לחפוף אותו כל יום, פעמים ביום. חיים הספר(המלך!מתה עליך!) גילה לי איך "מתקנים" שיער שמנוני וזה בדיוק להיפך ממה שחשבתי. השיטה היא להיגמל מחפיפות מרובות לאט לאט, לחפוף את השיער פחות ופחות בצורה הדרגתית. החפיפות המרובות גורמות בעצמן לייצור מוגבר של שמנוניות בקרקפת. בנוסף רצוי להימנע משפמואים עם 25% קרם לחות בתוכם אלא להיפך - להשתמש בשמפואים יותר מאוזנים עם p.H  7. 
גיל - חשוב מאוד להתאים את התספורת לגיל שלכן. תרשנה לי לדייק: שנים ראיתי נשים מבוגרות עם שיער דיי קצר ולא הבנתי למה, עד שנפל לי האסימון. ככל שאנשים מתבגרים השיער הופך לדליל יותר ויותר. כשהשיער קצר, קל לתת לו יותר נפח והשיער נראה מלא ובריא. כשהשיער ארוך ויש כולה 5 שערות על הראש זה רע מאוד.
שיער גוף:
כפי שהזהרתי, אני לא חושבת שכל שערות הגוף צריכות להימרט בצורה היסטרית. אני חושבת שהגיע הזמן להירגע קצת. ללא ספק - אם אתן שעירות כמו גבר - תסירו הכל. אבל רוב הנשים שעירות במידה סבירה והגיונית ובכל זאת - כל שערה נתלשת. כל מי שמכיר אותי אישית יודע שהשיער בזרועות שלי לא נמרט ולא יימרט וזה עקרוני. אני לא שעירה מטבעי, נכון, אבל נשים רבות עם שיער מועט משלי מורטות את השיער בזרועות. בעייני מריטת שיער בזרועות נראית מאוד לא טבעית ומשונה והיא בעיקר לא נחוצה. זה מאוד מוזר להניח יד על זרוע עם קוצים. על אותו משקל שיער הפנים, אין צורך למרוט את הגבות עד שהן הופכות לחוטים ואין צורך למרוט פלומות שיער עדינות.
ולהבדיל אלפי הבדלות - שיער בבית השחי וברגליים זה פשוט לא. לא אכפת לי אם את פמיניסטית, לסבית או סתם מגעילה. זה פשוט דוחה. הלא גם אצל גברים שיער בית השחי כשהוא מיוזע זה מגעיל ובדיוק בגלל זה אסרתי עליהם ללבוש גופיות. את רוצה לא להסיר שיער? תחסכי ממני. ואם כבר את מסירה - אני לא רוצה לראות קוצים. באמת שיש מראות שגורמות לי לחשוב שאני צריכה להחזיק סכיני גילוח ולהציע לנשים ברחוב. נשים הסירו שיער מגופן כבר משחר הימים. לא בטירוף כמו היום, אבל הן הסירו שיער ללא ספק. ובל נשכח - הדורות הולכים והופכים לשעירים יותר משום מה (לכל מי שיש משפחה מרוקאית שאפילו לדודים(!) אין שיער על הרגליים והחזה ולו יש - תרימו יד! יאפ, רואים?) כנ"ל על שיער ברגליים. ולא ברורות לי אלו שמגלחות עד קו מסויים ואז כשהחצאית קצת עולה מתגלים יערות! תגלחי/תמרטי עד הסוף! בנושא הטכניקה - תבחרו לבד. אני חסידה של מריטת שיער. השיער צומח יותר רך ודק ולפחות אצלי - צומח פעם בחודשיים.
נסיים בכמה תמונות השראה ובכמה תמונות שמחזקות כמה נקודות שהעלתי:
אמה ווטסון(ההורסת!!!!!!!!!!!!!!) מדגימה תספורות שיהיו מושלמות לקיץ.
קורי ראסל, אחת המתולתלת הכי יפות שהמסך ראה. ככה תלתלים צריכים להראות - טבעיים, גוונים מושלמים. ורק שיער עם נפח כזה יכול להיות באורך כזה (שימו לב ליד שלה. מסתבר שהיא לא תמיד היתה כחושה כל כך)
וכיצד הכל נהרס ברגע שנוגעים יותר מידי ומסתפרים לא נכון.
סקרלט ג'והנסון(אישתי שתחייה) מדגימה איך גם על גוויות בלונד יכול  להיות בהיר מידי.
ושוב סקלרט, בשיער גלי ובהיר בדיוק במידה הנכונה לקיץ.
שתי נשים מדהימות ידגימו לכן איך שיער כהה יכול להיות מבגר וכל כך לא מחמיא, גם כשאת כהת עור.
ביונסה, אחת הנשים שאני הכי מעריצה בעולם!
אותה אתם מזהים?
כן, כן, זאת ג'ניפר לופז!
פה למטה בעוד עוד תספורת וגוונים מושלמים לקיץ!
ואני מסיימת עם אחת המתוקותתתת שיש היום, טיילור סוויפט. שימו לב כמה מבוגרת היא נראית עם השיער החלק והפוני. אין ספק שזה שיקי ומגניב, אבל לדעתי זה לוק קשוח ששמור לחורף ועם התלתלים היא מדהימה!
נשיקות נשמות :)

תגובה 1:

  1. מאפרת מקצועית עד הבית :- מאפרת מקצועית עד הבית לכל הארץ - איפור ערב - תסרוקות כלה-וערב ,איפור כלות, תסרוקת כלה,אצלי תרגישי הכי נוח שאפשר במקום ובזמן שנוח לך ,מחיר שירות ומקצועיות ללא תחרות

    השבמחק