יום חמישי, 12 במאי 2011

איך להתלבש כשאת שמנה


נתבקשתי על ידי אחת הקוראות לעשות פוסט כזה ולכן אני כותבת אותו. אני מתנצלת מראש שלחלקכן הפוסט הזה לא מדבר.

ראשית, אני חושבת שנשים שמנות אינן שונות כלל מנשים מלאות או רזות. מבנה גוף יכול להראות שונה בגלל השמנה(למשל, מישהי שהיא שעון חול יכולה להפוך לתפוח אם היא משמינה במותניים - בטן בעיקר) אבל החוקים משתנים לפי איך שמבנה הגוף שלה השתנה! זה לא אומר שכל בגד שישב עליה טוב במידה 42 ישב טוב גם ב 48, ממש לא. אבל מה שיצטרך להיות שונה זה בדים וגזרות לפני מבנה הגוף החדש שנוצר מההשמנה.
מי היא שמנה? קודם כל, אני בדעה ששמנה זה תיאור ולא מילת גנאי למרות שכולנו חוטאים בשימוש במילה הזאת בתור מילת גנאי. לפי מדד BMI כל מי שמעל BMI 30 הוא בהשמנת יתר ומעל 40 זה אוביסט. בעולם במידות, לצערי הרב, שמנה היא מי שמעל מידה 46. למה? כי מעל מידה 46 אין לחנויות רגילות מה להציע לך. איך אני יודעת? שלום, זוהר אברהמי, לפני 3 שנים הייתי במידה 48 בערך(קניתי בגדים ממקומות מחוסרי מידות...בציפי הייתי 44 אבל המידות שלה דיי מעוותות ויש לי תחושה שהבגדים שלי התרחבו איתי).
זה לא שהמצב מזהיר במידה 42-44... בניגוד לדעה הרווחת לנשים היום לא קל לקנות בגדים גם במידות הביניים. כי ברוב החנוית 42 הוא כבר לא 42 וחנויות כמו קסטרו ורנואר מחליטות על דעת עצמן שחלק מהדגמים מיוצרים עד מידה 40(שמידה 40 זה רזה בכל קנה מידה). והמצב בחנויות עלומות השם הוא בעיקר פלאס סיזס אמיתיות.
יש היום את מתאים לי, עונות, בורדו, אישה אישה, חנויות עלומות שם "של סבתות" ולקנות אונליין. והמצב הזה כואב ונורא לכולנו.
באופן אישי אני חושבת שהמצד של מידות הביניים הרבה יותר חמור. כי לא מייצרים מידה כמו 42 בחלק גדול מהדגמים אבל בחנויות של מידות גדולות 42 גדול. לשמנות "אמיתיות" יש הרבה יותר מבחר(גם אם הוא חרא, והוא חרא) מלמלאה המומצעת(למשל אני) שיכולה ללכת לכמה ימי קניות ולא למצוא כלום.

המלצה שלי בנושא היא בגדי מעצבים: מידות המעצבים נדיבות במיוחד לפעמים. אני בנעמה בצלאל נכנסת לפעמים גם למידה 40... הסיבה לכך טמוני בעובדה שהבגדים יקרים ורוצים לגרום לאישה להרגיש טוב ולכן המידות הן "אמיתיות" או "נדיבות". טיפ אחרון בנושא הרכישה הוא לא להתייאש מהחנויות הרגילות! לפעמים יש דגמים שמגיעים עד למידות גדולות או שהם גדולים מהרגיל...ולא להקשיב למוכרות ה"אין לי כלום במידה שלך". יש לכן עיניים, תתבוננו בקולקציה ותראו אם יש משהו עבורכן.
ועכשיו, זהו תרשים של מבנה גוף לשמנות ולמלאות. באופן כללי אני לא מתה על חלוקה למבני גוף כי תמיד יש מי שנופלת בין מבני הגוף אבל נו, שוין:
מימין:
1. מבנה 8 - כתפיים צרות, חזה גדול, מותניים גבוהות שהן לא צרות מידי ולא מלאות מידי, ואגן רחב.
2. משולש הפוך - כתפיים רחבות, חזה גדול או קטן, בטן בלי מותניים מורגשות במיוחד, אגן צר.
3.שעון חול - כתפיים רחבות וחזה גדול, מותניים צרות(ה"חוק" אומר שלפחות 20 ס"מ פחות מהחזה) ואגן ברוחב הכתפיים.
4. תפוח - יש בטן מלאה, חזה גדול, אין מותניים, ישבן ואגן בינוניים.
5. מלבן - חזה ואגן באותו רוחב ואין מותניים בעצם.
6. אגס - חזה קטן, כתפיים צרות, טליה ומותניים צרות ואגן רחב.
7. יהלום - כתפיים צרות, חזה קטן, בטן ומותניים מלאות ואגן צר.
למה אני לא אוהבת את החלוקה הזאת? כי לא לוקחים פה בחשבון "מוטציות" אחרות. למשל, מה עם את יהלום אבל יש לך רגליים שמנות מאוד? אני למשל לא ממש בטוחה מה אני. החזה שלי גדול מהמתניים ב 20 ס"מ אבל האגן שלי רחב יותר מהחזה. אז אני שעון חול או אגס? ללקוחה האחרונה שלי הסברתי שהיא יכולה להיות איזה פרי/חפץ שהיא רוצה להיות :)

לא תמצאו אצלי המלצות לכל מבנה גוף כי זה ייקח לי ימים ושעות ובדיוק בשביל זה יש לי טלפון ואפשר לקבוע איתי פגישת סטיילינג. תמצאו כאן המלצות כלליות לנשים שמנות.
1. תעמדי מול המראה עירומה ותגידי לעצמך שאת שמנה וזה בסדר, ואת אוהבת את עצמך, ואת יפה. גם אם את לא חושבת את זה, תגידי את זה. fake it until you make it! זאת המלצה שלי לכל אישה, אבל הקטע עם נשים שמנות זה שהרבה פעמים הן חיות באשליה שיום אחד הן ירזו וכיוון שעכשיו הן שמנות, אולי אין צורך להשקיע... אין לכן מושג כמה לבוש משנה, מעבר למראה, את התחושה הפנימיות. לבוש נכון יכול להוריד ממך 10 ק"ג בשקט. אולי יום אחד תתחילי את הדיאטה הזאת, אבל רוב הסיכויים הם שאת לא, ושאת תהיי שמנה תמיד. כי 95% מהאנשים שיורדים במשקל מעלים אותו בחזרה.
2. לנשים שמנות הלבשה תחתונה היא חשובה מאין כמותה! חזייה שמחזיקה את החזה ומרימה אותו ולפעמים מינימייזר שלאו דווקא מקטין, אלא מרים, יכולה פתאום לחשוף מותניים שחשבת שאיבדת אחרי הלידה הרביעית. אני ממליצה לכל הנשים המלאות והשמנות באשר הן ללבוש רק תחתונים בגזרה גבוהה ( עד הפופיק/מותניים/החזה) וממליצה לקנות מספר מחטבים - כאלו שאפשר ללבוש ביום יום שהם יותר קלים וכאלו יותר "דוחסים" לאירועים מיוחדים. מחטבים לא באמת מורידים מידה, אבל הם הופכים את הכל ליותר חלק ופחות רואים צלוליט וגבשושיות דרך הבגדים.
3. הכירי את חברתך הטובה ביותר - השמלה. לנשים שמנות שמלות זה פריט לבוש שהוא חובה!! שמלות יש במיליון גזרות ולכל מבנה גוף שהזכרתי יש שמלה שתחמיא. שמלות יוצרות זרימה ולכן מאריכות את הגוף, קל מאוד לטשטש בעזרתן פגמים ולהדגיש נקודות חוזק. אל תתפתי לקנות שמלות "שק" שהן רחבות לכל אורכן והן עד הרצפה...זה סתם חסר צורה ויגרום לך להראות שמנה יותר. תמצאי גזרות שמדגישות את היתרונות שלך. רגליים יפות? שמלה קצרה. חזה מכובד? מחשוף עמוק(לא יותר מידי). מותניים צרות? שמלות קשירה, שמלות חצי-חצי, חגורות במותניים. ידיים רזות? נטול שרוולים. שמלות מקסי עם עקבים זה אחד הדברים הכי מחמיאים בעולם לשמנות אם הן לא נמוכות מידי.
4. תזרקי בבקשה לפח את כל הבגדים השחורים שלך. תאמיני לי שאת נראית בדיוק אותם 100 ק"ג בשחור או בלבן. באמת. עם זאת, אל תתפתי ללבוש בגדים זרחניים במיוחד. לעיתים אני נתקלת בנשים שמנות שמחליטות להתנקם בעולם שהחליט להלביש אותן בשחור והן לובשות צבעים צעקניים במיוחד. צבעים צעקניים של מרקר הם מכוערים על כל מי שלא רוקדת כרגע בריו דה ז'נרו בקרנבל, אבל כשאת 100 ק"ג ויש עליך 2 מטר של בד זרחני זה מושך עוד יותר תשומת לב, בצורה לא חיובית. אפשר להתלבש בכל הצבעיים שבין קצות הסקאלה! הדפסים יכולים להיות נהדרים. אני לא מאמינה שפסי רוחב מרחיבים. לא במידה כזאת משפיעה.
5. תכירי בעובדה שהדבר שהכי יהיה קשה לך לקנות וכנראה שהכי יהיה לך קשה למצוא זה ג'ינס טוב. בדי הג'ינס הם קשים מידי או דקים מידי לסירוגין ולכן קשה מאוד למצוא ג'ינס שישב טוב(גם לרזות זה לא בדיוק קל). נשים שמנות צריכות ג'ינסים שבד שלהן מספיק עבה כדי "לארוז" ולהחליק את העור אבל לא עבה מידי שישמין אותן יותר ולא יעלה עליהן אחרי הכביסה הראשונה. בגדול, הגזרות שהכי מתאימות לשמנות הן הבוטקאט והגזרה ההישרה. אם כי גם סקיני ג'ינס, למרות הפרדוקס הטמון פה, יכול להראות נהדר.
6. תתרחקי כמו מאש מגזרות נמוכות. אין דבר יותר לא מחמיא מבטן שתלויה מעל קצה המכנסיים/החצאית. גזרות גבוהות ולפעמים גבוהות מאוד(עד מתחת לחזה) יעשו איתך חסד. אם יש בטן מאוד גדולה ומדובר במכנסיים/חצאיות שישולבו עם חולצה בחוץ אני מוצאת את מכנסי ההריון עם חתיכת הבד במותניים מושלמים! הסיבה תמונה בכך שזהו ג'ינס, ואם תשימי חולצה בחוץ שדרכה יראו את הכפתור, רוכסן, מקום לחגורה, זה יראה מחריד. וחתיכת הבד תופסת את הבטן.
7. תתרחקי ממראה השמלות עד הברך וטייץ. מעבר לעובדה שאני שונאת טייצים, למה לעזאזל את צריכה לשים טייץ מתחת לשמלה שמגיעה עד לברך? אם מדובר בשפשפות ונוחות - שימי מכנסיים קצרים. אין במראה הזה שום דבר מחמיא, בעיקר זול ושלוכי!
8. אנחנו רוצות ליצור צלליות ארוכות ולכן כמה שפחות חיתוכים לרוחב הגוף  - יותר טוב. במיוחד להמנע מחיתוכים במקומות הרחבים ביותר. למשל, אם יש לך אגן רחב ומותניים צרות ואת לובשת חולצות מחוץ למכנסיים והחולצות מגיעות לאגן הן חותכות אותן בחלק הרחב ומרחיבות אותך. נסי להכניס את החולצות ושהמכנסיים יחתכו אותך במותן, החלק הצר. או שתעברי לשמלות שמונעות חיתוך כזה.
9. בהמשך לסעיף הקודם, נשים שמנות רבות לובשות טייצים וטוניקות או חולצות שמכסות את הישבן. הלוק הזה דופק את כל הפרופורציות של הגוף שלכן. מה שאתן עושות זה מאריכות את הטורסו עם החולצה ומקצרות את הרגליים שלכן וזה הופך אתכן לגוצות. אם אתן 1.75 - אחלה. אם אתן לא, אל תעשו את זה!
10. חגורות - חגורות מניחים במקום הצר ביותר בגוף ולא, הן לא משמשות להחזיק את המכנסיים  במקום. למה? כמו שאמרנו, אתן צריכות מכנסיים בגזרה גבוהה, אם יש לכן מותניים דקות, המכנסיים עד המותניים והחגורה דקה - נהדר. אם  אין מותניים דקות ויש בטן ואתן שמות חגורה יקרה אחד משני דברים - היא תבלוט מתחת לחולצה ותראה מגעיל או שהיא תתגגיש לכן את הבטן. בטח שלא מניחים אותה על הבטן. חגורות עבות נהדרות למי שיש להן טליה רזה והחגורה יושבת בדיוק מתחת לחזה ועד למותניים. אבל עם חגורה כזאת ללבוש חזיה בגזרה יותר סגורה ואוספת ולא "מרפסת" כי החזה יראה נפול ברגע.
11. אולי זה היה צריך להיות הסעיף הראשון : חברה הטוב ביותר של אישה(בטח ובטח ששמנה!) הוא החייט. אתן תצטרכו לתקן בגדים בלי סוף ולפעמים אפשר לתפור אצל חייט או תופרת בגדים בסייסים שאתן אוהבות, זה עלול להיות יותר משתלם מחנויות למידות גדולות ובטח שיותר יפה ואיכותי.
12. אל תתפתי לקנות בגדים רחבים מידי בתואנה ש"זה מטשטש" או צמודים יותר מידי. בגדים לנשים שמנות צריכות להיות בדיוק! fit! 
13. לא רק לרזות מותר ללבוש שמלות קצרות, בגדים בלי שרוולים או בגדים צמודים. אין שום דבר רע בשניצלים שלך שנמצאים איפה שאמור להיות שריר היד האחורית שלא ראית מגיל 3, יש משהו נשי וקוסם בבטן עגלגלה, יש משהו מאוד סקסי באגן ובטח שבחזה גדול. כל הדברים האלו יכולים להראות זולים וסליזיים ולא מחמיאים, ויכולים להיות המעלות שלך, סקסיים, נשיים! צריך לדעת מה האיזון ואני סומכת עליכן שאתן תדעו אותו לבד. אם לא יודעים לבד, בשביל זה קיימות סטייליסטיות.
14. נעליים - אין מה להגיד: עקבים, וודג', רוקי - מוסיפים גובה ולכן אוטומטית נראים רזים יותר. מה שכן זה הופך אותנו ל "רולות" כי אנחנו גם שמנות וגם גבוהות, זה מה שנקרא "גדולות". וודאי שזה לא נוח, למלאות ושמנות אני ממליצה על וודג' כי זה הרבה יותר יציב מעקבים. תימנעו מעקבים ממש דקים וגבוהים(סטילטו) זה נראה כמו בניין שמט ליפול. לא יעזור, נשים שמנות בגלל המשקל תמיד יהיו פחות יציבות מרזות על עקבים וזה נראה פחות טוב. תשדלו לבחור בעקבים עבים יותר, יהיה לכן יותר נוח וזה נראה הרבה יותר טוב. באותו נושא - אם יש לכן רגליים "גזעיות" כמו שלי או כמו קייטי הולמס(קרוז?) תימנעו מנעליים שחותכות אתכן בקרסול לרוחב. פאמפס (נעלי עקב קלאסיות) שלא חותכות בקרסול יאריכו את הרגליים שלכן. גם נעליים בצבע העור יתנו תחושה של "המשכיות" ולכן גובה.
15. תמנעו מהטרנדים הגבריים ששוטפים אותנו. חליפות גבריות(לא "במראה גברי" אלא גבריות!), אפודות, בויפרינד ג'ינס, אוברסייז,שיער קצוץ. כל הלוק של "לבשתי את הארון של חבר שלי ואני עדיין כוסית" עובד על כוסיות(מבחינתי - מידה 40 ומטה, כמה שיותר מטה יותר טוב). בעייני, יש משהו בגוף שמן שהוא רך, עגול, נשי ולכן הקווים החדים של גברים פשוט לא עובדים. במקרה הטוב זה סתם ישמין ובמקרה הרע זה יראה לסבי(אלא אם זה מה שאת רוצה לשדר ואז לכי על זה!)
16. בכל הנוגע לשיער - לנשים שמנות יש נטייה לחשוב ששיער קצר ישמין אותן(גם לי) והרבה פעמים הן מסתובבות עם שיער ארוך ודליל שנראה חסר פרופורציות לגוף שלהן. הן שמנות וגדולות ויש להן על הראש כמה שערות דקיקות וארוכות מידי. בנושא השיער החוקים הם כמו רזות. האורך המקסימלי הוא עד אמצע הגב, דירוג נכון יחמיא לכן. כדאי להימנע מקארה כי החוסר פרופורציה חוזר - שיער קצר מידי לגוף גדול וכי זה ממסגר בצורה לא מחמיאה. 
17. איפור - כמובן שאין חוקים מיוחדים לנשים שמנות, אבל רצוי ללמוד לעשות הצללות כדי לחטב את הפנים(לי זה היה מוריד 5 קילו מהפנים) והמלצה נוספת שלי היא לא להתפרע בטירוף עם צלליות וריסים מלאכותיים. יש הרבה יו טיובריות שמנות שעושות את זה, בעיקר מאנגליה, הבעיה היא כזו, בין כה אנחנו שמנות ורואים אותנו יותר מאחרים. נאמר שאנחנו מתלבשות טוב, חצאיות ושמלות, מכנסיי אלגנט, כבר יוצא דופן ומורגש, אנחנו מאובזרות היטב, נועלות עקבים אז אנחנו 1.75. אין צורך באיפור כבד או צעקני כמו טווס...בכל מקרה זה לא משהו שאני אוהבת, אבל על שמנות זה הופך לגרוטסקי לחלוטין. אל תוותרנה על איפור וטיפוח! שמנה ממש אבל ממש לא חייבת להיות מכוערת! נשים שמנות יכולות להיות יפייפיות שלבושות בטוב טעם ומטופחות מאוד! 
18. לא יעזור, רוב הנשים השמנות יתקשו מאוד להראות גורג'ססססססססססססססס בבגדים פשוטים כמו ג'ינס וטי שירט. רוב הנשים לא נראות הורס בג'ינס וטי שירט גם כשהן לא שמנות, ושמנות, מה לעשות, צריכות לעבוד פי כמה וכמה יותר קשה. נכון, הרבה פעמים אתן תראו אובר-דרסט עם השמלות והחצאיות היפות אבל למי אכפת? אתן תראו טוב, אתן תרגישו נהדר, וזה ישנה את כל התחושה שלכן לגבי עצמכן!
19. מפתח החולצות - בבקשה אל תחנטו את עצמכן בגולפים. חזה גדול יכול להראות טוב בסגור(ראו אותי לדוגמא) אבל שיראו את עצמות הבריח ואולי אף יותר. אם יש לך במה להשוויץ, לכי על זה!(תודה למגיבה הראשונה, שכחתי מזה!)
20. תצטיידי לך בזוג ביצים שעירות וגדולות במיוחד(איפה יפי הנפש שיעירו על השפה היפה שלי?) בכדי לענות לכל האנשים הנחמדים שיהיה להם מה לומר על הבטן שלך, השניצלים, התחת, הזרועות וכל השאר. והדרך הכי טובה ללמוד לא לשתוק היא להתאמן על תשובות בבית. עם זאת, שימי לב שאת לא מנדה נשים אחרות שהן לא מספיק שמנות מבחינתך אלא מלאות ולא מחלישה נשים רזות ע"י שימוש בביטויים כמו "נשים אמיתיות". שימרי על פרופורציות, אם את מידה 52 ואת שמנה, זה לא אומר שמישהי במידה 42 היא רזה(למרות שהיא יכולה להיות!אבל היא יכולה לא!), היא פחות שמנה ממך, זה הכל. 
21. תקראי את סעיף 1 שוב, ותעשי זה. עכשיו!

עכשיו יש לי כמה דוגמאות של דברים טובים יותר וטובים פחות...את הטובים פחות אני אתחיל להדגים מתמונות ישנות של עצמי. לא לנשים בהריון ובעלי לב חלש ולחץ דם נמוך:

בתמונה הזו הכל לא בסדר! אני לובשת חולצה וחצאית שחורות(מידי), החולצה צמודה מידי והחגורה נמוכה כך שהבטן תלויה מעליה, המחשוף לא מספיק עמוק. (תכירו, אני ב 95 קילו)
ועל השיער הארוך וחסר הצורה הזה אני מדברת. דליל ודק לעומת הגוף המלא, זה ל-א מאריך או מרזה אלא מגוחך.
ועכשיו לגברת שאני ממש לא רוצה שתראו כמותה! אני לא מבינה על מה ולמה מעריצים אותה. אוקיי אז היא שמנה והיא מתפשטת, ו? סתם סליזית וגרוטסקית...
ועוד דוגמאות ל"מה לא ללבוש":
לא ללבוש שקים חסרי צורה. (זה היה יכול על מבנה תפוח אולי אם זה לא היה בלוני למטה בגל הצורה שהבד נופל בה)
לא ללבוש בגדים ארוכים,רחבים ומכסים מידי(החצאית צריכה הצרה וקיצור של 10 ס"מ)
לא ללבוש בגדים שמועכים את החזה
כן ללבוש(כמובן בגבולות המתאים וכו'):
צמוד,נטול שרוולים, מפתח יפה, וקצר
שמלות מקסי צבעוניות עם מקום נכון לחזה(ותראו את הבטנונה החמודה!ויש לה מחוך מתחת לשמלה)
קצר וצמוד בשנית!(אתן רואות את האגס המדהים הזה?!איזה מותניים יש לה!)
חצאיות מתנפנפות חמודות
גזרות מכנסיים נכונות ומחמיאות:
ישר מהירך
בוטקאט
סקיני(שמנה לב: הוא כהה, סביר שהמותן גבוהה, והוא לא צמוד בקרסוליים!)
עקבים(אלכס מעדיף לכנות אותם:"נעלי הזונות שלך". זה 15 ס"מ):
סנדלי וודג'(שמנה לב, שתיהן לא חותכות אותי בקרסול)
ופאמפס

ובנימה זו, קצת אאוטפיטים וכאלו(אין רבים כי הייתי הרבה בבית):
לסיור בבית של אספן יודיאקה פרטי בתל אביב, שמלה מנעמה בצלאל
לחג, היינו בבית בעיקר ולכן אני יחפה. חצאית זולה מאיפשהו מטריקו, גופיה וסריג מרנואר
ובסוף הלכנו לטייל אז התאפרתי בצלליות החדשות שלי ממאק(ככה נגמרת המתנה בעזריאלי לרכבת, 3 צלליות במאק), איפור כתום-ירוק אביבי!
ועם נשמתי :) אני עומדת על בול עץ ולכן אני בגובה שלו כמעט P:
חנכתי כמובן סופסוף את שמלת הדובדבנים. ציוותתי לה עגילי דובדבנים ואיפור קורלי-כתמתם ברגוע... זכיתי למבטים בוהים מכל עבר ואפילו להערת "את חצי עירומה" מזקנה אחת.
אאוטפיט קזו'אלי לסופר. ג'ינס מרנואר, סריג מ H & O, תיק שאלכס קנה לי באייבי, וודג' מניין ווסט בשנה שעברה. האיפור היה השילוש הקדוש, מסקרה, סומק וגלוס. (כן זה קצת משונה הסריג עם סנדלים אבל מגז האוויר משוגע). שרשרת זהב עם לב מגנרט של ג.ר.א.ס שאלכס קנה לי, עגילי זהב עם רובי שאמא קנתה לי וצמיד של נטע לבנה.
אני בטוחה שחדות האבחנה שמות לב כמה שהסקיני ג'ינס נראה מדהים עם וודג' ולא עם האגס, אבל מה לעשות שיש אילוצי נוחות בחיים...
ויום העצמאות. הייתי בבית בעל האש אצל ההורים, לא משהו היסטרי. השמלה שכבר ראיתן שלבשתי לתל אביב, וודג' מניין ווסט, צמיד זהב של נטע לבנה, האקססוריז זהים. גם פה השתמשתי באיפור החדש, הלכתי על כתום חום, יותר הרמוני ופחות נועז.
ומהיום:
ממוחזר אש! שמלה של מנגו, סריג של רנואר, נעליים של פלייפוט, חגורה של נעמה בצלאל, עגילים מתל אביב ואיפור שמפלרטט עם פינאפ.
ולקינוח:
נביחה על היח"צנית או מי שמנהלת את דף הפייסבוק של ביוטיקר ושל בוטיק "שולי":
תוספת מאוחרת: גברת נציגת ביוטיקר היקרה התרעמה פה שהבאתי את ההתכתבות בחלקה, אז כדי שאפחד לא יגיד שאני חותכת ועורכת לפי מה שמתחשק לי, ההתכתבות מובאת במלואה עכשיו.

ביום הזיכרון לחללי צה"ל היו כל מיני אנשים מטומטמים שחשבו שזה נאות ומכובד לפרסם סרטוני יוטיוב מצחיקים, ליחצ"ן את מסיבות ערב יום העצמאות, לפרסם תמונות מהטיול האחרון שלהם. בעייני, זה חוסר כבוד ורגישות לזולת בצורה היסטרית, זה זלזול וזה מביש פשוט. אחרי שפירסמתי סטטוס בנוגע לעניין הנציגה שלהם חשבה שזה מתאים לפרסם דף מתוך "לאישה" שבו התפרסמה תמונה של אחד המוצרים שלהם. אז נכנסתי לתמונה והגבתי שזה פשוט לא מתאים היום ומיד עשיתי unfriend. אנשים שלא מכבדים אותי לא יהיו בפייסבוק שלי, פשוט מאוד. קיבלתי ממנה את המסר הבא:
אני חייבת לציין שהופתעתי מתגובתך. אינך מכירה אותי אך אני מכירה אותך... לפחות את הדמות האינטרנטית שלך, את הבלוג שלך .
אין קשר בין הדברים, ללא כל ספק מדובר ביום קשה ואני מדברת בתור מי שאיבדה לא מעט חברים וקרובי משפחה, יחד עם זאת החיים כן ממשיכים ולא נעשה פה נסיון לפגוע באף אחד.

יש נטייה לצעוק חמאס גם במקומות שלא תמיד ראוי לעשות זאת.
צר לי אם נפגעת מהעובדה שמגזין לאישה היום פרסמו את הבושם שלנו וכי ראינו לנכון להעלות זאת בעמוד הפייסבוק שלנו.

תגובתי:
לא קרה כלום ולא יקרה כלום אם תחכו יום אחד! אבא שלי לחם כמעט בכל מלחמות ישראל ויצא בנס וזה שאת רואה לנכון להעלות דבר טיפשי כזה לפייסבוק ביום שכזה זה מבזה אותך יותר מאשר אותי ואת זכר האנשים שנהרגו כדי שתוכלי לשבת על המחשב כזה...

הנציגה:
זוהר יקירה, בדומה לך גם אבא שלי לחם בצבא ואף השתתף במבצע אנטבה, אני את האמת רואה את הדברים קצת אחרת.
בדיוק בגלל ששלושת החברים הכי טובים שלי נהרגו, בדיוק בגלל שאחי , אחותי , הורי ואני שירתו בצבא צריך להילחם על המשך השגרה. להיפגע זו בחירה שאדם בוחר לעשות. אני גאה נוכח העובדה שחיי ממשיכים בזכות כל אותם גיבורי ישראל. ויותר מזה
אני חייבת לתהות מדוע בחרת להיפגע דווקא מהפרסום הזה שהרי קהילת האיפור שאת חברה בה ממשיכה את פעילותה כרגיל וכך גם כל פורום או אתר אחר, מדוע שם לא בחרת לפרסם תגובה כפי שפרסמת אצלנו אבל זה באמת לא משנה.
אני בניגוד אלייך רואה את המשך החיים ועשיית הדברים היומיומיים כזיכרון הכי טוב לאובדן של היקרים לי מכל.

צר לי על האובדן שאולי חווית ואני שמחה לשמוע כי אביך גיבור ישראל אמיתי זכה לחיות חיים מלאים ולהקים עוד בית חזק בישראל.

ואולי יותר מהכל היופי פה הוא העובדה שבזכותם אנו יכולות לנהל את הדיון הזה כעת בין אם אנו מסכימות אחת עם השניה או לא, אני כן חייבת לציין שנגעת לליבי.

תגובתי:
אני מצטערת לבשר לך אבל לליבי לא נגעת ובעיקר הכעסת אותי בצורה יוצאת דופן!!
ראשית, במקרה שלא שמת לב, כל הקהילה הוירטואלית שאליה אני שייכת שותקת היום!!! כמעט ולא נכתבות הודעות בפורומים ואני אישית לא כותבת מילה!
כל הקטע של היום הזה זה לעצור את החיים מהמירוץ המטורף לרגע אחד ולהיזכר ולתת כבוד!
זה פשוט מבזה שביום כל כך חשוב את רואה לנכון להעלות תמונה מתוך לאישה! מבזה, אין לי שום מילה אחרת...
זה לא שפירסמת לינק לשיר ביוטיוב שקשור ליום הזה,
פירסמת משהו טיפשי, אווילי שלא קשור ליום הזה!
פירסמת יח"צ!!!
את האינטרסים שלך את ממשיכה לדחוף קדימה גם היום??!?! זה נשמע לך הגיוני?

גם אני רואה את המשכיות החיים אבל היום כל הקטע הוא לעצור!!! אני לא מצפה ממך לבכות כל היום אבל דומייה אינטרנטית מהבלים היא קונצנזוס ומה שעשית הוא לא מקובל ברשת החברתית הוירטואלית... זה כמו לצאת למסע שופינג היום. מבזה.

הנציגה:
את בהחלט רשאית לדעתך, צר לי שנפגעת, לא זו הייתה הכוונה .

תגובתי האחרונה שלא נענתה כמובן:
תרשי לי לבשר לך, אני לא היחידה שנפגעה או כועסת.
הפיד שלי מלא במאפרות, צלמים, סטייליסטים, ויחצנים שעצבניים בטירוף על זה שאנשים בוחרים להעלות לינקים לשירי פופ, סטטוסים דבילים, ויותר מהכל - על יחצנים שדוחפים את עצמם.
עשית החלטה עגומה בתור יח"צנית.
ובתור מישהי שיש לה פרסונה ווירטואלית חזקה שמביאה לה לקוחות בפועל האמיני לי שאני יודעת דבר או שניים על יח"צ...
האנשים האלו מוחקים מהרשימות שלהם חברות ואנשים שמפרסים דברים על הוול שאינם קשורים ליום הזה.
אני לא היחידה שרואה בזה דבר מאוד מבזה וחבל שלא חשבת לפני שפירסמת את זה.

אולי אחת ההודעות ההזויות שיצא לי לקבל בחיים שלי. כשאתה פוגע במישהו, אתה מתנצל, לא מתרץ את ההתנהגות האידיוטית שלך בזה ש "היי, גם לי יש משפחה שכולה". החיים כן ממשיכים? וודאי! אבל כל הרעיון של היום הזה הוא לעצור רגע! לזכור, לכבד את זכרם של אלו שמתו כדי שתוכל עכשיו לשבת פה כמו אידיוט ולבזות את זכרם.
ועכשיו נציגה יקרה, אני מקווה שזה בסדר שכל ההתכתבות פה. שהקוראות ישפטו לבדן מי הייתה לא בסדר מבין שתינו. רצית לפתוח חזית? קיבלת אותה. יכולת להתנצל ולהסיר את ההודעה המטופשת מהוול שלכם. אני מקווה שמנכ"ל ביוטיקר יעריך את ההתנהלות שלך למרות שאני בספק, כי לבלוג שלי יש כמעט 150 מנויות ועשית יותר תועלת מנזק.
תלמדי משהו על שירות לקוחות, כשלקוח לא מרוצה, מתנצלים. לא מתרצים את ההתנהגות, מפילים את האשמה עליו ואז גם באים להיכנס בו במגרש הפרטי שלו.
שאי ברכה.

נשיקות יפות שלי!
אשמח ללייקים מכן ואשמח עוד יותר לשמוע על מה אתן רוצות שאכתוב!
ועכשיו לכו לשמוע בלופ את Big girls  של Mika ותרקדו בחדר ערומות!
:)

תגובה 1:

  1. את אשה סקסית בטירוף, אני לא מאמין שאני ממש מצאתי את הבלוג שלך בבלוג ספוט רק בגלל העובדה הזו.

    הבעל שלך חייב להיות מאושר ביותר והוא צריך להנות מכל רגע שנפלת בחלקו.
    הייתי צריך להתבייש שאני ממשיך להגיב לאשה הסקסית הזו בטירוף בבלוגים שלה כי זה לא הגון מצידי כאשר יש לך כבר גבר שאת כולך מגיעה עבורו... בחיי, אני מקווה שאושר גדול מציף לבעלך את הלב ושהלב שלו יכול להכיל את האושר להיות עם אשה יהודית שכזו בכל יום... זה מדהים, יש לו אשה שכמעט בכל תמונה שלישית מרוח לה חיוך של חדווה עולצת על הפרצוף שלה... זה מרשים אותי ביותר... אני צריך להתבייש בחוצפה שלי להגיב אליך כך אבל אני רק יכול לאחל לך להמשיך להציף את העולם באושר ובחיוניות המעולה הזו שלך כנגד כל האנשים בשחור, את עם הלבן העולה שלך.

    השבמחק