יום חמישי, 21 ביולי 2011

חפירות חתונה וקצת התחדשויות


יש כמה דברים שאני רוצה לחלוק איתכן. כמה מחשבות ותיכנוני חתונה וכמה התחדשויות איפוריות(טוב נו, הרבה.), שמעתי שיש מתעניינות בנושא החתונה...
 האמת שלא רציתי להפוך את זה לבלוג חתונה וגם אמרתי את זה כשהתארסנו, אבל יש דרישה לשמוע קצת על ההכנות אז בכיף...
קודם כל - יש עוד הרבה זמן. אנחנו בונים על א' באלול בשנה הבאה(2012), כלומר יותר משנה מהיום. אז סוגרים דברים לאט ובלי לחץ.
מה שמנחה אותי ואת אלכס בתיכונני החתונה זאת העובדה שחתונה זה יום אחד, ערב אחד. זה לא שיא החיים ביחד, אלא רק ההתחלה. יש דברים שבאים ביחד עם החתונה והחיים יחד - דירה, אוטו, הוצאות שוטפות ובל נשכח ששנינו סטודנטים. מעבר לזה, גם אם הייתי מיליונרית לא הייתי עושה חתונה ענקית ויקרה, כי אני לא מאמינה בזה. איכות לא קונים דווקא ביותר כסף. יש לי חשיבה כלכלית מאוד מודעת, גם ההחלטה להתחתן הגיעה אחרי תחשיב כלכלי של "האם אנחנו נעמוד על הרגליים ונצליח לחסוך?".
אם אתן כבר נשואות אתן יודעות כמה שהמצב בשוק מטורף. מנות באולם נעות בין 200 ל 450 למנה, "מנה" זה הרבה פעמים מנה נטו. שוכרים בנפרד הגברה, די ג'יי, עיצוב. צריך צלם שזה בין 5000-10000, איפור כלה יכול להגיע ל 1500, שיער ל 600, השכרת שמלה נעה בין 3000 ל 40,000, צריך לשלם על המלוות איפור ושיער, יש חינה, בקיצור - זה פשוט מטורף. והסיבה שזה מטורף, זה שאנשים בישראל מספיק טיפשים בשביל לשלם. אנחנו החלטנו שאנחנו לא מוכנים להיות טיפשים. לא מסתמכים על מתנות של אורחים ולא על הלוואות. עושים חתונה בסכום נורמלי שההורים מוכנים לעזור בו.

לגבי המקום, שנינו ירושלמים כרגע, רוב המשפחות שלנו מהאזור והחלטנו להדרים מעט. עדיין לא סגרנו שום מקום, אבל אנחנו חושבים על שני אולמות באזור אשקלון מהסיבה הפשוטה שהאוכל שם מעולה והמחירים ברצפה לעומת ירושלים. מקום אחד הוא גני טל, ששם אחי התחתן, האוכל מדהים, העיצוב בינוני אבל בסדר, אחי ואמא שלי הם הרי מעצבי אירועים בפרחים... המקום השני הוא גני הצבי ששם עדיין לא היינו אבל ראינו תמונות של העיצוב והגן, האולם, הכל מדהים, ושמענו על האוכל נפלאות.
תמונה לדוגמא מגני הצבי:(כמובן ששלי לא תהיה עם טונה בד לבן, ממש לא)
לגבי הצלם לא היתה שאלה. יש צלם אחד יחיד ומיוחד שחיכה ליום שבו נתחתן ולמעשה, יצא שהתארסנו ביום ההולדת שלו!  וזה אופיר קפון. את אופיר הכרתי לפני כמה שנים, הוא פנה אליי ורצה לצלם אותי ומאז מנסים לקבוע יום צילומים וזה לא קורה, אבל זה יקרה! העבודות שלו פשוט מטריפות ומעבר לזה הפכנו לחברים והוא בנאדם מדהים ומצחיק שאני רוצה שילווה אותי ביום הזה. הוא לא סתם צלם, הוא אמן. וכמו שאתם יודעים, אני אוהבת אומנות. שונאת סתם תמונות סטנדרטיות ומבויימות. הדבר היחיד שאני לא הולכת להתקמצן עליו זה צלם. אני חושבת שאופיר לא יקר להחריד, אבל לא הזול ביותר. אבל מה אני אגיד לכם, הדבר היחיד שנשאר, זה התמונות. ואני רוצה אותן מדהימות ולא פחות מזה! נצטלם בטח באזור המושב קצת ואז נעלה להצטלם בירושלים, בא לי משכנות שאננים, נחלאות...
תמונות של אופיר: זה כמובן ממש מעט, יש לו אתר מדהים. תגללו ofir kapon


גם לגבי המאפרת לא היתה שאלה. קסניה ברודקו היא אחת החברות הכי טובות שלי, היא מאפרת שכרגע כבר עובדת חזק בתעשייה, מוכשרת להחריד גם בביוטי וגם בפאשן, פשוט עוצרת נשימה. לא היה לי ספק שזאת לא היא. מעבר למקצועיות, קסניה היא חברה טובה שאני רוצה לידי, היא מצחיקה בטירוף ויש לה אנרגיות נהדרות! היא תאפר אותי, את המלוות ואת אמא שלי. האיפור שלי יהיה מעושן, עדיין לא החלטתי אם שחור היסטרי או משהו יותר רך.
עבודות שלה(לא ידעתי אם מותר לי לשים כלות, אתם מוזמנים לחפש אותה בפייסבוק ולראות):
מתוך הקטלוג torn של רוני קובו, צולם טינה דוברובסקי.כלות:


לגבי השיער, עדיין לא עשינו ניסיון, אבל זה מבחינתי דיי סגור עוד לפני הניסיון. היה חשוב לי לבחור מישהי שיודעת להתעסק עם שיער כמו שלי בלי להחליק אותו, ומישהי שלא מדביקה את כל העניינים עם פול ספריי, ומחליקה ואז מסלסלת וה' ישמור. הכיוון שלי הוא מייקי - מיכל אריאל, היא גם מאפרת וגם מעצבת שיער, ופעם היה לה תלתלים כמו שלי אז היא יודעת איך להתעסק איתו. אני רוצה להרים את השיער בצורה מרושלת אבל מהודקת, שלא יזוז. בכל זאת, אוגוסט, יהיה חם. היא תאפר עוד כמה שנות משפחה שלי ותסרק את כולן ויש לה מחירים הוגנים בטירוף והיא מוכשרת אש!
עבודה של מייקי:
השמלה.
כפי שבטח יכולתן לתאר, זאת ההיסטריה הגדולה שלי.
אני מתעסקת בבדים, בבגדים, בתפירה. אמא שלי תופרת. אני יודעת כמה הדברים עולים וכמה הם שווים והמחירים בארץ מוגזמים ללא סשום הצדקה. וגליה להב ושאר המעצב(נ)ות יכולות לחרטט מכאן ועד הודעה חדשה על תחרות ב 4000 דולר למטר מאיטליה, כולנו יודעים איפה הבדים נקנים  וכמה הם באמת שווים. שמלות כלה, גם בעיצוב אישי, תפירה אישית, וואטאבר, נתפרות על כמה סוגים של שמלות בסיס לבנות ובהירות. השאר זה משחק בבדים, גוונים וכו'. אין שום הצקה למחירים המטורפים בארץ. בשנים האחרונים הגישה הזאת הולכת וגוברת ונפתחים עוד ועוד סלונים זולים, אתרים וכו' שנותנים אלטרנטיבה. החוצפה הגדולה היא של מעצבות כמו נעמה בצלאל שתופרות את אותן גזרות מבדים לבנים ורוצות 1500 ש"ח על שמלה. אני ידעתי שאת אהבת חיי אני לא אמצא כאן, וצדקתי. מצאתי אותה באיביי.
היא בימים אלו נתפרת, במיוחד עבורי ובשביל מידותיי. כמובן שאתן לא תקבלו תמונה. היא קלאסית ונקייה, אבל עדיין מרשימה ומיוחדת, לא סתם עוד שמלה לבנה, בעצם, היא בכלל לא לבנה... היא בצבע אייבורי. היא על בסיס בגד גוף, במקור יש לה גב פתוח עד אמצע הגב, שייסגר בשבילי. אני בוחרת להסתיר את הקעקוע שלי. מדהים כמו משתנים מגיל 19 עד גיל 22. פעם חשבתי "שיזדיין העולם, שיתמודדו איתו". היום אני חושבת שזה יהיה יום מאושר, ואני לא רוצה לתת לאפחד סיבה להרגיש לא בנוח או להתמרמר, בטח שלא להורים שלי שיקרים לי. מתפשרים הרבה בחיים, זאת התפשרות ששווה את זה.
יש סיכוי שאצטרך שמלת ריקודים, כי השמלה נראית גדולה ומסורבלת בשביל לרקוד איתה(לא לדאוג! לא קצפת!) אבל אם זה יקרה, אני ואמא נתפור אחת או שאמצא משהו בזול. כמובן שהיא תהיה רטרו וקצרה :)
אני מניחה שאתן יודעות שלא מתוכננת שום דיאטה, בטח שלא כאסח. אני זה לא רזה. ואני רוצה להיות אני בחתונה שלי.
את שלי לא תראו, אבל שמלות אחרות שמצאו חן בעייני מאיביי וממקומות אחרים. כן, אני אוהבת הרבה תחרה.נעליים זאת הסוגיה שהכי מדאיגה אותי. אני רוצה נעלי עקב לא גבוהות מידי (8 ס"מ), ואני רוצה אותן בזהב או בגוון זהוב כלשהו. אני רוצה מאוד שהן יהיו נוחות מאוד. חשבתי על נעלי ריקוד מחנויות לבגדי ונעלי ריקוד, כי הם יודעים לעשות נעליים נוחות וזה סגנון שאני אוהבת. אבל נראה. יש עוד זמן לנעליים... אין לי ממש דוגמאות לנעלי חלומותיי. ואני בטח ארד מהר מאוד לוודג' ומשם לרצפה...
על העיצוב אמונים ההורים שלי ואחי. שהם מעצבי אירועים עם פרחים. אני מתה על פרחים, גדלתי במשק של פרחים. אני שונאת שנאת מוות שנדלירים ופרחים מזוייפים וכל החרטא... פלטת הצבעים בחופה(שתהיה בגן) תהיה פסטלית - ורוד בהיר, סגול בהיר, קרם, אפרסק והמון המון ירוק. הפרחים האהובים עליי הם פרחי חורף אז נתפשר... יהיו ליזיאנטוסים, ליליות, אסטרומריה, ורדים, גרין בל, אקליפטוס, אולי אדמוניות ולא תהיה גיפסנית אחת. שונאת את זה... באולם הפלטה תהיה אדום וירוק. בעיקר ורדים וגרין בל.
כמה עיצובים של אחי:
זרי כלה שלטעמי:
בגדי החתן יהיו בהירים, כדי שיתשלבו היטב עם השמלה שלי ושאר הפלטה, אבל חס וחלילה לא לבנים. אני מאוד רוצה שהוא ימצא ווסט, כי בקיץ חם מאוד ואם הוא ירגיש לא בנוח עם הג'קט, חולצה ווסט נראים נהדר. והחתן שלי, ל-א ילבש טי שירט מודפסת בחתונה. גג חולצה מכופתרת יותר קלילה וקצרה.
זה הכיוון של בגדי חתן שאנחנו מחפשים:
תהיה לי חינה. אני מרוקאית, מאוד גאה במוצא שלי ובתרבות שממנה אני באה שהיא עשירה ומדהימה ברמות שאנשים פשוט לא יודעים וחבל. אני מאוד בעד שימור תרבויות מהעבר ומתה על פולקלור. תהיה לי חינה אצל ההורים שלי בבית, אולי נביא חברה שתרים את זה אבל כרגע מסתמן שלא. אני לא רוצה בגדים פרחיים בצבעים מטאליים זועקים, לא רוצה בחורות חצי עירומות ולא רוצה להראות כמו רקדנית בטן מלבנון. זה יהיה אירוע מצומצם מאוד, נחמד מאוד. אני בונה על שמלה של מיכל נגרין ותכשיטים שלה - אם יש ערב להראות בו כמו ערבייה מתוכשטות יותר מידי זה הערב(מישהו יכול לסדר לי אחת בהנחה? זה יהיה אחלה פירסום בשבילה!) או שאנחנו נתפור אחת יפה לבד... אמא שלי תפרה והביאה ממרוקו מיליון כפתנים, המשפחה תעשה עוגיות, יהיה על האש וקוסקוס. כמו שצריך. ולא בשביל הפוזה, אלא בשביל המסורת.
לגבי ההזמנות אני עדיין מתלבטת אם להפיל את זה על אחותי או להדפיס, אבל הן יהיו מהממות.
המוזמנים קיבלו מראש הנחייה להתלבש בצורה אלגנטים ולא ללבוש שחור בחתונה שלי. זאת הבקשה היחידה שלי. זאת לא לוויה, אלא חתונה. כולם לובשים בגדים שמחים וצבעוניים. גברים בג'ינס נשארים בחוץ, כנ"ל נשים במכנסיים ושמלות שחורות.  אנחנו כבר יודעים איזה מוזיקה תהיה בקבלת פנים, מה שיר הכניסה, מה שירי הסלואו ומה הסגנון הכללי של המוזיקה שאנחנו רוצים(לא מזרחית)

עדיין צריך לפתוח תיק ברבנות, למצוא דיג'יי, לסגור אולם, לעשות עוד מיליון ואחת דברים. אבל זה מה שנסגר עד כה וזה לא מעט. יש לנו כיוונים, וזה נהדר...
עכשיו בנושא האיפור. אני עושה סרטונים נכון, אבל יש לבלוג הזה למיטב ידיעתי קוראת אחת לפחות שהיא כבדת שמיעה ובטח עוד כמה שפשוט לא אוהבות סרטונים ובטח שלא מנויות ליוטיוב(יש לבלוג 184 מנויות נכון להיות, ביוטיוב יש 58) אז לטובת היקרה שלי ולטובת אלו שסתם לא אוהבת סרטונים או פספסו, הנה כמה קניות...

נתחיל מקליניק. הם הוציאו מוצר שנקרא צ'אבי סטיקס. אלו בעצם באלמים עם צבע(יותר רווי ויותר מעניין מלובלו) האפליקציה נוחה, הריח סינתטי כמו כל המוצרים של קליניק כיוון שהם אינם מבושמים. בעייני זה מוצר מעולה לקיץ. קליל, מרכך את השפתיים, מעניק גוון עדין ולא כבד. קניתי 1 ואז חזרתי וקניתי עוד שניים.
הגוונים הם mega melon, woppin' watermelon, chunky cherry. קורל, ורוד בהיר וורוד אדמדם. עלה אחרי הנחה 95 ש"ח בערך


סווטצ'ים:
מגה מלון
וופינ' ווטרמלון
צ'אנקי צ'רי
ולמי שכן רוצה ויכולה להנות מהסרטון :  http://www.youtube.com/watch?v=TXz4aKqIrEQ
ועכשיו, משהו טוב קורה בחבות הישראליות. הן כנראה קלטו שיש תחרות, ושהגיע הזמן ללחוץ על הגז.

הקולקציה החדשה של ג'ייד - איידליק.
זוכרת שהתעלפתי על סומק התחרה שלהם ואז על צללית התחרה? אז יצאה עוד קולקציה ואני מעולפת גם עליה. יש 4 צלליות ואיזה מיליון גלוסים. הצבעים בעייני יותר חורפיים, בעיקר של הצלליות, אבל זרמתי. צלליות מאוד מטאליות. הצלליות רכות כמו חמאה, קל לטשטש, קל להניח, פשוט נהדר! יש בכל צללית 4.5 גרם שזה המון לעומת ה 50 ש"ח שהן עולות. שווה לגמרי! הגלוס שקניתי הוא אדום, מדהים! עמוס פיגמנט, לא דביק. ממש נהדר!
הם גם שיפרו את מראה האריזות, זה יותר אלגנטי ופחות זקן. הגלוס עלה לי גם 40 או 50.
דוגמא לאיפור עם הצללית:הנה הסרטון, בו אפשר לראות את הגלוס ואת הצללית קצת יותר טוב, הם עליי:  http://www.youtube.com/watch?v=IMHjISrMpgw
אחרון חביב זה שפתון של קרליין מקולקצייה חדשה שנקראת קולור קוד.
עשיתי עליו סרטון, הוא נהדר. חצי שקוף, הכלאה בין שפתון לבאלם. יש לו גוון כתמתם משגע וריח ג'ינג'ר מרענן ומיוחד! הוא ספציפית לא כ-זה עמיד. וזה בסדר מבחינתי. האריזה מדליקה וחדשנית!קייצית! בסרטון אפשר לראות אותו עליי, אני אקדיש לקולקציה סקירה יותר נרחבת ברגע שהמוצרים שקרליין שולחים לי יהיו אצלי. עלה לי 60 אני חושבת.
הסרטון:
 http://www.youtube.com/watch?v=awAZULoFbj0&feature=channel_video_title

ה
יום פרסמתי סרטון חדש, טוטוריאל שמסביר איך לעשות איפור מעושן. מה שאפשר לדעתי להבין גם בלי מילים, כי פשוט רואים בדיוק מה אני עושה ויש פירוט של המוצרים למטה:
 
http://www.youtube.com/user/Zorikit?feature=mhee
ולסיום סיומת, כמה אאוטפיטים מהשבוע החולף ואיפור אחד שממש הביא לי גאווה:
בגדים ונעליים מעונות קודמות, גם האקססוריז. השעון הראשון שלי, קסיו, אלכס קנה. לק "רויאל וולוט" של אורלי. משהו מדהים, נע בין סגול-ירוק-כחול

שמלה שחורה מעונה קודמת של רנואר, וודג' מהקיץ הקודם, איפור קליל.
הדובדנית שלי! עם איפור ירקרק ושפתון של קרליין.

קלוזאפ על העיניים:

ומהיום. שמלה מפול אנד בר, חגורה של קסטרו, סנדלי איפנמה, תכשיטים מהפורום, שעון של גס, תיק מרנואר.

ושוויץ קטן באיפור.
אני שונאת כחולים, אבל הסטימי זה מעין תורכיז-תוכי מהמם וזה מושלם על הלאקי גרין.

זהו זה להיום... פוסט עמוס!
אני רק אזכיר לכן, ביום חמישי הבא, ה 28 לחודש, אני חוגגת יומולדת 22 בתקליט עם חברתי הטובה ליטל כשהמוזיקה תחת עריכתה, 22:00 בערב, כולם מוזמנים! (כן זה מוקדם, אנחנו זקנות!) הנה האיוונט:  http://www.facebook.com/event.php?eid=220824354622028
נשיקות!

תגובה 1:

  1. את יודעת איך מוצאים את השמלה בתמונה ה1-2 ברשת? היא מדהימה!

    השבמחק