יום שבת, 10 במרץ 2012

כל מה שרציתן לדעת על חגורות!


חגורות זה דיי הקטע שלי. אני לובשת הרבה חגורות ואני יודעת ששמתן לב לזה כיוון שביקשתן פוסט על הנושא כבר מזמן, נו אז רק עכשיו מזדמן לי לכתוב על זה. גם ברנואר ברגע שנכנסתי לעבוד החברות בעבודה שמו לב שהרבה פעמים כשאני מלבישה אנשים אני משתמשת בחגורות. הסיבה לכך היא שחגורה הוא קו רוחב שמנוגד לקו הגוף שלנו שהוא ארוך(גם אם אתן לא 1.70, הגוף הוא מאונך) שעם הבגדים הנכונים נראה עוד יותר ארוך, קו הרוחב שהחגורה עושה נותנת לנו הזדמנות להדגיש את הדברים שאנחנו רוצים להדגיש, חגורות יכולות מאוד להחמיא לנו, במיוחד אם אנחנו מתהדרות במותניים דקות במיוחד. בנימה זו, כמה חוקים וכללים:1. כפי שנאמר לעיל - חגורה מדגישה מאוד את החלק שעליה היא יושבת. לכן כשאתן שמות חגורה בתוך ג'ינס בגזרה נמוכה - אתן מבליטות את רוחב האגן ומקצרות את הגוף (אם זה לא ברור - רע (יש יוצא דופן אחד, תכף)) כשאתן שמות חגורה על הבטן - אתן מדגישות את הבטן (לרוב - גם רע) אז איפה שמים חגורה? במותניים או על כל הטליה. החלקים הכי צרים של הגוף.
2. לחוק הזה יש יוצא דופן אחד, נשים שמבנה הגוף שלהן הוא "משולש הפוך" או במילים ברורות ולא מטאפוריות בעליל - נשים שפלג הגוף העליון שלהן כבד/רחב יותר מפלג הגוף התחתון והן דיי רזות. נשים כאלו כדי לאזן את הגוף כן צריכות ללבוש גזרה נמוכה + חגורה שמדגישה את האגן. הדגש על האגן יתן קו רוחב שיאזן את הכתפיים הרחבות/החזה הגדול. אם את מלאה במבנה הגוף הזה - תשכחי מהסעיף הזה.
3. אז מה זה בדיוק מותניים ואיפה הן? מותן זה  הנקודה הכי צרה בין החזה לאגן, איפה שהצלעות נגמרות. המיקום של המותניים משתנה בין נשים שונות, לי למשל יש מותניים גבוהות - כלומר הנקודה הכי צר היא יחסית קרובה יותר לחזה מאשר לאגן. יש נשים שהמותניים שלהן בידיוק באמצע הגוף במקביל לטבור ויש נשים שאין להן מותניים, מבנה הגוף שלהן הוא יותר מלבני ותכף נדבר עליהן. עוד משהו שחשוב להכיר זו הטליה. הטליה זה החלק בגוף שמתחיל במותניים ונגמר מתחת לחזה, ממש איפה שקו החזיה עובר. מותניים צרות יותר פחות זה עניין נטו של פרופורציות. "צר" או "רחב" זה ביחס למשהו. לרוב הבחורות הרזות יש מותניים ממוצעות שנראות ככה. אבל לבחורות עם חזה גדול או אגן רחב עם מותניים ממוצעות יש מראה של מותניים מאוד צרות - זה עניין יחסי. נראה שלי יש מותניים מאוד צרות כי היקף החזה שלי הוא 105 ס"מ, האגן הוא 120 ס"מ(!!!) והמותניים 82 ס"מ. המותניים שלי לא צרות, הן צרות ביחס לחזה ולאגן שלי.
4. יש מיליון סוגים של חגורות אבל החלוקה הכי בסיסית היא לחגורות דקות ורחבות. איך יודעים מה שמים? זה משתנה לפי מבנה הגוף ולפי הבגדים. לרוב הנשים שהן מלאות ושמנות יחמיאו חגורות עבות שיושבות על כל הטליה. למה? חגורות דקות שיושבות ממש מתחת לחזה יתנו מראה של גזרת אמפייר וניחוח הריוני וחגורות דקות במותן יצרו חיתוך שמעליו ומתחתיו יהיו "צמיגים". לנשים "מלבניות" שאין להן מותניים אבל גם יש להן חזה קטן עדיף חגורות דקות ועדינות שיתנו אשליה שיש מותניים. חגורות עבות ידגישו את העובדה שאין הרבה הבדל בין רוחב החזה לרוחב ה"מותניים" והן יראו עוד יותר מלבניות.
5. חגורות על פי הבגדים קשורות לחיתוך של הבגד. אם יש שמלה עם חיתוך מתחת לחזה או במותן - החגורה חייבת להיות בדיוק באותו המקום של החיתוך בין אם זה תפרים או גומי. אי אפשר ללבוש שמלה שנחתכת במקום אחד עם חגורה במקום אחר. אם לשמלה אין חיתוך והיא חלקה אפשר לשחק עם החגורה אבל עדיין צריך לשים לב לגזרה. למשל אם יש עודף של בד באזור המותניים/טליה אי אפשר לשים חגורה דקה. 
6. מכנסיים וחגורות: בישראל יש עדיין נשים שלובשות מכנסיים בגזרה נמוכה עם חגורות מאסיביות עם באקלים גדולים. אז אלא אם כן את שייכת למבנה הגוף שמוזכר בפסקה 2 - זאת טעות. קודם כל זה נראה מאוד מיושן ולא אופנתי (קצת "בוקרת" מדרום ארה"ב) ושנית את מדגישה את כל הדברים הלא נכונים, במיוחד אם את לא בדיוק רזה.הדך היחידה שזה עובד זה מכנסיים בגזרה גבוהה-גבוהה מאוד עם חגורה שעוברת במכנסיים במקום המיועד לחגורה ועם חגורה בעובי דק-בינוני.
7. חגורות הן איבזור לכל דבר, אקססוריז. לכן הן נותנות גם תחושה יותר מתוחכמת למראה וגם יש להן ערך ויזואלי. יש חגורות עם אבזמים מיוחדים (במיוחד לאלו העבות)  והן מאפשרות משחק עם צבעוניות - חגורה ונעליים באותו הצבע (רק עם בגדים בצבעים אחרים כן?) או חגורה ותיק באותו הצבע נותנים למראה סיומת יותר מלוטשת ואופנתית.
8. מתי לא שמים חגורות: יש שמלות עם קווים מאוד זורמים ורכים שלא מצריכות חגורות. או שיש שמלות שיש עליהן פרטים מסויימים או עומס של הדפסים שפשוט לשים עליהן חגורה זה להעמיס יתר על המידה וזה ממש מיותר ולא הכרחי.
9. החגורות שצריך בארון משתנות לפני החוקים שפה למעלה אבל זה הבסיס: 2 חגורות דקות - בחום ובשחור, 2 חגורות עבות בחום ובשחור ולפחות חגורה אחת אדומה דקה או עבה, או בכל צבע עז שאתן מחבבות :) (בדיוק כמו נעליים ומעיל - אקססוריז תמיד צריך בגוון חם(חום) קר(שחור) וצבע חזק שיקפיץ אאוטפיטים כהים)
כמה תמונות להדגמה:
אלו המותניים שלכן וככה מוצאים אותן - מתכופפים לצד ואיפה שיש קפל - שם המותניים.
ככה זה נראה כשאין ממש מותניים, רק קצת:
דוגמנית עלומת שם 
וככה זה נראה כשאת מלבנית: גווינת' פלטרו
תראו איך בגדים וחגורה עושים את ההבדל. רק בתמונה עם השמלה השחורה והחגורה נראה שיש לה מותניים. בשאר היא נראית מלבנית... רוב השמלות שהיא לובשת בד"כ מכילות חיתוך או דגש במותן עם רוחב בחלק התחתון שיוצרות אשליה של מותניים צרות.
עוד שמלה עם חיתוך שנכון לה ורוחב בחלק התחתון שגם עוזר לאשליה
מכירים את כוסית החלל הזו? שמה קייט אפטון, היא שוות על, קצת בימבו והייתה על השער של הספורט אילוסטרייטד השנה. לה יש מעט מאוד מותניים, חזה גדול ואגן יחסית צר (למרות ש"צדדים" וטוסיק יש לה... במילים אחרות: כוסית חלל, אבל לא קל להלביש אותה) ולכן היא יכולה ללבוש גזרה יחסית נמוכה ולשים חגורה באזור הזה. עוד דרך לתת אשליה של מותניים צרים ואדן במבנה הגוף הזה זה ללבוש בגד עם חיתוך במותן ושהחלק התחתון שלו יהיה רחב/פעמוני/ A.
בד"כ היא לבושה מאוד צמוד וחשוף מה שלא ממש מחמיא לה, כן יש לה חזה שופע שהיא מנפנפת בו אבל הגוף נראה מלבני משהו.
זו התמונה היחידה שמצאתי שבו היא לבושה נכון וטוב וזה כמובן מתצוגת אופנה.
וכאלו עם מותניים to die for שכמו שאמרתי - באות על חשבון אגן רחב. אחת משלנו, אסתי גינצבורג שעושה לי חלושעס:
וקים קרדישיאן שהיא פשוט האידיאל האישי שלי מבחינת מראה (מינוס הניתוחים, הטעם הרע בבגדים והטעם הנוראי באיפור)
ואחרי שנהנינו מקצת בחורות עירומות זה חולרע, כמה הדגמות מארונה הפרטי של יורז טרולי. שום דבר פה לא חדש לכן, אני פשוט אספתי תמונות מהעבר שמדגימות את הדברים המדוברים לעיל.
זו דוגמא של איך לא שמים חגורה.
החגורה דקיקה, לשמלה יש עודף בד במותניים ולכן זה לא נכון ולא מחמיא, למרות שהחגורה במיקום הנכון.
על אותו שמלה (רק בצבעים אחרים) החגורה הנכונה - עבה שיושבת על כל הטליה.
עוד קצת עם חגורות עבות שיושבות על כל הטליה:
וחגורות עבות או בינוניות שיושבות במותניים ולא על כל הטליה:
חגורה דקה על הטליה - עובד, אבל רק כי השמלה צמודה באזור הזה.
חגורות דקות במותניים - השמלות האלו כולן תפורות בצורה כזו שיש חיתוך במותניים:
וכמובן שאפשר גם על חצאית ועל מכנסיים:
כפי שאתן רואות אין לי הרבה חגורות, אבל אני משתמשת בהן על בגדים שונים בשילובים אחרים ולכן זה תמיד מוסיף ונראה מגוון. אני מקווה שלמדתן מהפוסט ונהנתן ממנו. כפי שאתן רואות אני כותבת פוסטים לפי בקשות, גם אם לוקח לי זמן - אז תרגישו חופשי לבקש! כרגע יש בתכנון פוסט לדתיות ופוסט מכנסיים.
נשיקות, 
זוהר
נ.ב
למרות שזה לא פוסט עידכונים אני חייבת לעדכן אתכן ולומר תודה ענקית לכל מי שעשתה "לייק" או הגיבה לפוסט הבישום שכתבתי, זכיתי במהדורת האספנים של בושם המזלות שנקרא "גלקסי" (מתאים), בקבוק בעבודות יד בשווי של 500 יורו!!! הוא עדיין לא אצלי אז בינתיים זו רק תמונת יח"צ... אבל זו הדמנות גם להגיד תודה ל"כל-פרפיום" ול CnR Creat שנתנו לי מתנה כזאת יקרה ושווה בנוסף לבושם שקיבלתי בהשקה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה