יום חמישי, 26 ביולי 2012

הקשר בין איפור, סטיילינג, דגניתא ופרחים.


הקשר הוא בעצם שכולם חלק מהעיסוק שלי ועל זה אני רוצה להרחיב בפוסט הזה שהוא אישי לחלוטין ושיווקי במיליון אחוז. אני לא מנסה להסתיר. זה חלק מהחיים שלי עכשיו ואני רוצה שתדעו מה בדיוק אני עושה.
שיתפתי אתכן כבר מזמן שאני מחפשת עבודה, חיפשתי עבודה בתחום של אומנות (גלריות, מוזיאונים) או בתחום של אופנה (לא פחות מעתודה ניהולית אחרי הטראומה ברנואר) ואפילו כבר הסכמתי להתפשר ולעבוד בכל תחום של מכירות אחרי שהבנתי שזה הולך להיות סיוט. הייתי ב - 2 ראיונות עבודה לגלריות שלא טרחו אפילו לחזור אליי, שלחתי קורות חיים לעשרות גלריות אחרות, הייתי בראיון עבודה ל"שופרא" שגם כן לא טרחו לחזור אליי ואז הבנתי שאם אין אני לי - מי לי. בצעד מיואש אחרון כתבתי בסטטוס שלי שאני מחפשת עבודה. הדרישות? אומנות, אופנה או מכירות ובשכר שלא מעליב את האינטלגנציה שלי.באותו יום פנתה אליי דגנית זאב בן יחזקאל, המעצבת שלה שייך המותג "דגניתא" שאם אתן זוכרות רכשתי ממנה שמלה לפני כמה זמן והיא העניקה לי ולקוראות שלי הנחה מאוד יפה על הפריטים שלה. דגנית הציעה לי מיני-משרה בתור מנהלת התוכן השיווקי שלה. מה זה אומר בפועל? שאני אחראית על החנויות האינטרנטיות שלה, על התוכן השיווקי שעולה ברחבי הנט ועל עבודת יחסי ציבור בעצם. אני עובדת מול בלוגריות, מתרגמת טקסטים שעולים לבלוג שלה ועל הדרך עושה כל מיני דברים אחרים שקשורים לשיווק, הפקות וכו'.
לקח לי בדיוק שניה וחצי לקפוץ על ההצעה שלה.
למה?
מדובר בעבודה קרובה עם מעצבת שאני מאוד מאוד מעריכה ושאידיאולוגיית העיצוב שלה מאוד דומה לתפיסת הסטיילינג שלי - דגנית מעצבת בגדים יפים, על זמניים ונוחים - כאלו שאפשר ללבוש כל יום, כל היום ועדיין הם מהממים. היא מעצבת בגדים לנשים אמיתיות  - לא במונח שאנחנו רגילים אליו של "מידות גדולות" אלא במשמעות של נשים עובדות, לומדות, אמהות ולא דוגמניות שיכולות להסתובב על עקבים ובמיני כל היום. המחירים שלה בהתחשב בזה שהיא מעצבת הם נהדרים והיא עובדת עם בדים מעולים וגזרות אליפות. אני מאמינה בדגניתא, המותג מדבר אליי. כפי שאתן יודעות והצהרתי אלפי פעמים - אני לא מסוגלת למכור מוצר שאני לא מאמינה בו.
מעבר לזה זאת הזדמנות פז עבורי לראות דברים מנקודת מבט של מעצבת וללמוד על העולם הזה דברים שהם חשובים לי בתור סטייליסטית ואולי יום אחד גם אני אכנס לעולם הזה של העיצוב, זה לא סוד שזה חלום שלי... התנאים שדגנית הציעה לי הם אידיאליים עבורי, מבלי להיכנס לפרטים :)
הרומן ביני לבין דגניתא התחיל מיחסי אהבה-שנאה כשהיא נתקלה בבלוג שלי, ואני סופר מעריכה את העובדה שהיא למדה להבין אותי ולא פחדה מהביקורת שלי כשהיא שלחה אליי שמלה כשאפילו המקורבים אליה חששו מהמפגש ביני לבין השמלה הזאת.. :)
פגשתי את דגנית בשבוע שעבר והיא פשוט אישה יפייפיה ומקסימה והכימיה בינינו פשוט עבדה מהרגע הראשון... אני מעריכה אותה ברמות שאתן לא מבינות, היא פתוחה לביקורת ולהצעות ממני גם כשהן מעבר להגדרות הרישמיות של מה שאני עושה אצלה וזה פשוט תענוג לעבוד עם אדם כמוה!
חשוב לי שתדעו שאני עובדת אצלה כי כן, יכנסו לבמה שלי לינקים לחנויות שלנו, לבלוג שלה ואני אשתמש בבגדים שלה בפינת הסטיילינג האישי מתוך אינטרס אישי, אבל קודם כל ולפני הכל כי אני פשוט מאוהבת במותג הזה!
התחלתי לעבוד כבר השבוע, רעננו את חנות האטסי והעלנו מלא פריטים חדשים, אני בעצמי הייתי המומה מכמות הדגמים של דגניתא ואני דואגת למשכורת שלי כי אני זוממת על בערך הכל...
החנות באטסי:  http://www.etsy.com/shop/dganita?ref=shop_sugg
ה
חנות באקסנט:  http://www.xnet.co.il/catalog/home/0,14561,L-4117- - 89-1,00.html
הדגמים האהובים עליי:
שמלת אנסטסיה שהיא שמלת הדגל של המותג שעכשיו יש לי גם בצבע המשגע הזה:
(סנדלים חדשים מסטיב מאדן, עגילים וצמיד של נטע לבנה)
דגם מונה המשגע:
דגם אבלין המיוחד:

במקביל לעבודה אצל דגנית החלטתי (כפי שסיפרתי לכן) ללכת על כל הקופה עם איפור וסטיילינג. כתבתי לכן כאן שאני הולכת על זה, סיפרתי בפייסבוק, הלכתי וחידשתי את הציוד שלי - קניתי מייקאפים ופודרות (כי שלי כבר התקלקלו) בכמעט אלף שקל, הצעתי את עצמי לנשים שחשבתי שצריכות אותי וזה פשוט עבד. הלו"ז שלי מתמלא מיום ליום בלקוחות וזה גורם לי לאושר עילאי! ובכל זאת, זה עדיין לא ברמה שיכולה לפרנס אותי ולכן החלטתי לייצר לעצמי עבודה נוספת.
ההורים שלי ואחי מחזיקים משק חקלאי, כמה דוכני פרחים ומתעסקים בעיצוב אירועים. בעבר הם עסקו יותר בעיצוב אירועים אבל אחד האחים עזב את המשק והצטברה יותר עבודה עבור האח שנשאר - ארז. ניגשתי לאחי שהוא מנהל המשק בפועל והצעתי לו להכניס אותי לעסק בתור שכירה ושאני אעסוק בעיצוב האירועים ובשיווק. המשק הזה בעייני זקוק לרענון, לרוח צעירה! הפרחים שאנחנו משווקים, בין אם אנחנו מגדלים אותם ובין אם אנחנו קונים ממגדלים אחרים, הם הפרחים הכי טובים שתמצאו בארץ. אנחנו עובדים עם כל מגדל גדול אחר שאתן מכירות (אם אתן מכירות), הפרחים שלנו תמיד טריים ואיכותיים ואין שום סיבה שהעסק הזה לא יהפוך למצליח בארץ כמו שהוא מצליח בחו"ל. הוא רק צריך מישהי עם המון סבלנות שתשווק אותו, ומישהי שיש לה זמן לעשות אירועים וזאת אני. ההתמחות שלנו היא פרחים. אנחנו לא עושים אירועים מצועצעים ומקושקשים עם זוהרים בחושך, נרות, שנדלרים... אנחנו פרחנים, flowerists ואנחנו עובדים עם פרחים, המון פרחים. אנחנו מעצבים אירועים במרכז, בירושלים ובאזור בית שמש ואני מבטיחה לכן שכאן תמצאו את הסחורה הכי איכותית ומחירים שאי אפשר להתחרות איתם, כי אתם מקבלים פרחים יד ראשונה או שנייה ולא כמו אצל רוב המעצבים - יד חמישית.
פתחתי לנו עמוד לייק שגדל לאיטו:  http://www.facebook.com/avrahamiflowers
וזה האתר שלנו שמשתפר מרגע לרגע:  http://avrahami-flowers.co.il/apage/33083.php
עכשיו כל זה, היה רק הקדמה! :)
אחרי שהתחלתי לעבוד בכל העבודות האלו (באופן רישמי כרגע אני סטייליסטית, מאפרת, מעצבת אירועים, שוזרת ומנהלת השיווק של "פרחי אברהמי" ומנהלת התוכן השיווקי של "דגניתא". אה כן, אני סטודנטית לתואר שני ומתחתנת עוד שניה. ולא, אני לא אוהבת לנשום.) החלטתי שאני מרימה אירוע בלוגריות, קודם כל ולפני הכל בשביל לקדם את עצמי  בתור סטייליסטית ומאפרת.
האירוע היה סדנת סטיילינג ואיפור בדירה החדשה שלי במושב. הזמנתי כמות מאוד מצומצמת של בלוגריות שאני מאוד מעריכה ואוהבת:
דיאנה סוסנר - "שמה עין"  http://gotaneye.blogspot.co.il/
מירי קלסון - "פאשן קיטי"   http://www.tapuz.co.il/blog/net/UserBlog.aspx?foldername=fashionkitty&skip=1
קרין - "מייקאפ לנד"   http://makeup-land.blogspot.co.il/2012/07/blog-post_10.html
שרית ברוטמן - "וונילהסקיי 3010"  http://www.youtube.com/user/vanillasky3010?feature=watch
אוקסנה פאש - "קסושסטייל"  http://www.ksyustyle.com/
שרון קפלן - "נעלולה"   http://www.nalula.co.il/
לאירוע עצמו הגיעו בסופו של דבר בדיוק חצי, 3 הראשונות והיה פשוט מהמם וכיף! (האחרות התנצלו ושלחו ברכות ובהצלחה וזה ממש ריגש אותי! אתן נהדרות!) זה תמיד כיף לפגוש חברות וזה מה שהן :) בלוגריות זה עם משוגע ומצחיק ולא הפסקנו להתגלגל מצחוק ולבלוס את הבראוניז של מירי, לא הכנתי "תוכנייה" כי החלטתי שאשאל אותן מה הן רוצות לעשות ונזרום. אז עשיתי איפור ערב על דיאנה שנורא רצתה להיות הדוגמנית כי באירועי יח"צ אפעם לא בוחרים בה (לא ברור למה, עור מדהים ושטח עפעף היסטרי!) וגם כי היא נורא רצתה ללמוד איך עושים winged איילינר וקצת התבאסה כשהסברתי שעליה אי אפשר, אבל אהבה מאוד את התוצאה!
הסגנון הוא בדיוק איך שאני התאפרתי באותו ערב, הן פשוט רצו לראות איך אני עושה את זה אז זרמתי!
דיאנה היא אחת המאופרת הקלות בעולם, גם כי יש לה עור מדהים וכי היא בדיוק בגוון העור שלי אבל בעיקר כי היא לא מפחדת מכלום ונתנה לי לעשות מה שבא לי! מירי וקרין צפו, למדו ונהנו אבל את החוויות שלהן תקראו כבר כשהן יכתבו על זה :)
אחרי זה נתתי כמה טיפים לבנות לגבי סטיילינג שמתאימים לכל אחת מהן וגם דיברתי על הגישה הכללית שלי לסטיילינג שאותה אתן מכירות אבל אני אחזור עליה:
 אני סטייליסטית כבר שנתיים ומאפרת כבר 4 שנים שעובדת עם כל סוגי הנשים. אני ממש לא מגבילה את עצמי לשמנות/רזות/דתיות או חילוניות. אני לא מאמינה גדולה בהגדרות כאלו ואני חושבת שכל הנשים מכל הסוגים והמגדרים רוצות להראות טוב ויכולות להראות מעולה עם קצת עזרה. אני לא מאמינה בחלוקה למבני גוף, אני מאמינה בנקודות חוזק. אני לא מאמינה בהסתרה וטשטוש אלא בהדגשה ובקבלה עצמית. אני לא מאמינה בכניעה לטרנדים ואופנות אלא בהתאמה למבנה גוף, אופי, טעם ואורח חיים.
אומנות, אופנה, אסתטיקה ויופי הם ערכים עליונים ודרך חיים עבורי ואני מאמינה שאפשר וצריך להנגיש אותם לכל אחד. כי זה כיף גדול וזה משפיע בצורה עצומה על איך שאנחנו תופסים את עצמנו, איך שאנחנו מרגישים וכמובן איך שהסביבה רואה אותנו. בניגוד למה שחושבים, אפשר לעשות את זה בהנאה ובזריזות ולא בהכרח בהשקעה כספית גדולה או בהמון זמן. כל מה שצריך זה ראש פתוח, רצון ללמוד והשקעה ראשונית.
עכשיו איפה הכל מתחבר?
כשהגיתי את הרעיון לסדנא הזאת הצעתי לדגנית שתעביר לי בגדים שלה כדי שאוכל לעבוד בסדנת הסטיילינג איתם והבנות יוכלו להזכיר אותה. לדגנית היה רעיון יותר טוב, היא הציעה שניתן לכל הבנות את שמלת אנסטסיה במתנה ולקוראות מהבלוגים שלהן לתת את אותה הנחה שאתן קיבלתן - שמלת אנסטסיה ב 300 ש"ח ו 20% הנחה על שאר הפריטים שלה למשך חודש! אז הלכנו על זה! הבנות היו מאוד מרוצות! אלו שהגיעו כבר קיבלו את השמלות ואלו שלא מחכות לשלהן שבדואר, כי חשוב לי שיכתבו על דגניתא גם אם עליי כבר לא :) ואלו שהגיעו קיבלו משהו שלא יכלתי לשלוח בדואר, זר פרחים שאני שזרתי במיוחד עבורן :)
אני מחכה בקוצר רוח לקרוא את הפוסטים ולראות את הסרטונים בנושא! בינתיים כמה תמונות מהערב הזה:
מה שלבשתי ואיך שהתאפרתי:
שמלה חדשה מ H & R (איביי) עקבים של פלייפוט, שרשרת ועגילי דובדבנים, השיער היה פזור פשוט תמונות הגוף צולמו אחרי...

הבראוניז המעלפים:
חלק מהמייקאפים שלי:
מאפרת את דיאנה שעל הדרך הפכה לסטנד:
איילינר בנות(וואו, חיים עשה עבודה ממש טובה עם השיער שלי השבוע!):
בתהליך - גבה אחת של דיאנה מהבית וגבה שניה שלי :)
אני ודיאנה:
דיאנה בתוצאה סופית:
ולאורך כל הדרך היה את הדבר המתוק הזה ברקע:
אני מקווה שנהנתן לשמוע על העבודות שלי ועל הערב שאירגנתי!
כשהבנות האחרות יעלו פוסטים אני אפרסם אותם בקבוצת הפייסבוק ישר ואעדכן כאן אח"כ, אתן מוזמנות להצטרף:
  http://www.facebook.com/groups/138229979559538/
הפוסט הבא יהיה על קניות יום ההולדת והחגיגות כמובן :) יום הולדת חל בשבת אבל החגיגות התחילו בשופינג מופרע מתחילת החודש וממשיכות במסיבה מטורפת מחר ב"תקליט" בירושלים, כולכן מוזמנות החל מ 10 בערב. בעמדת הדיג'יי תהיי חברתי הטובה ליטל מינקין ואני אפזז לי עד אור הבוקר על עקבים מטורפים (NOT).
נשיקות!
זוהרc

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה