יום רביעי, 15 במאי 2013

אז איזו חזיה את לובשת מתחת לזה?

אני חושבת שזו אחת השאלות שאני נשאלת הכי הרבה ולכן החלטתי לכתוב פוסט חדש על הלבשה תחתונה!
עבר מלא זמן מאז שכתבתי אחד, רובכן עדיין לא הייתן פה ואין לי ספק שלא ישבתן וקראתן את הבלוג על כל ה150 ומשהו פוסטים שלו...


הלבשה תחתונה טובה ומתאימה היא הבסיס ללבוש טוב ונכון.
כל פגישת סטיילינג איתי מתחילה בהתאמה של הלבשה תחתונה וכל מי שקובעת איתי סטיילינג מתבקשת תמיד להגיע עם החזיה והתחתונים הכי טובים שיש לה (וגם הכי נייטרלים). כבר כשהתחלתי לעבוד ככה התחלתי פגישות סטיילינג כי פשוט אי אפשר להלביש טוב בחורה שלא לובשת חזיה ותחתונים טובים. אם החזה נראה נפול והמותניים נעלמות תחתיו, אם התחתונים "חותכים" ועושים שניצלים או סימנים בישבן - לא משנה מה יבוא מעל זה - זה יראה רע.
מעבר לעובדה שאם את לובשת שמלה עם איקס בגב - צריך ללבוש חזיית עם כתפיות מוצלבות וכו'. אין דבר יותר מכוער מחזיה לא מתאימה שמציצה או חזיית תחרה מתחת לבגד צמוד ודקיק. אני באמת חושבת שהמקרה היחיד שבו זה עובר זה גופיית ספגטי, אבל רק אם לובשים חזיה באותו הצבע כמו הגופיה או בניוד. ויש מחשופים גב שאם רואים קצת מהרצועה האחורית זה לא נורא. אבל גב פתוח עם חזיה רגילה? ממש לא!
מבחינת ביטחון עצמי - אין בעולם כמו סט הלבשה תחתונה סקסי בשביל לגרום לך להרגיש הכי מושכת בעולם בגלל משהו שרק את יודעת :)

נכתבו מיליון ואחת פוסטים לגבי איך מתאימים חזיה במידה הנכונה אבל אני חושבת שהמדריך הזה באדיבות האתר Brastop עושה את זה בצורה מושלמת. מסבירים הכל בצורה פשוטה וברורה ויש אפילו סרטון הדרכה שגם בלי להבין אנגלית אפשר להבין. הפוסט שלי לא יתרכז באיך מתאימים חזיה לגוף אלא דווקא בחשיבות התאמת החזיה לבגדים שלובשים. ועדיין יש לי כמה תובנות לגבי מידות והתאמות שכן חשוב לי לחלוק איתכן.
כפי שאתן יודעות מידות חזיה מורכבת מהיקף וקאפ. הקאפ מושפע מהגודל של החזה עצמו וההיקף מושפע מהיקף החלק העליון של הטליה, מתחת לחזה. 

1. ברמת העיקרון, אין דבר כזה מידות חופפות. זו שיטה ישראלית של מוכרות בשביל לדחוף חזיות. אין E75? לא נורא, תקחי DD80. השיטה הזאת עובדת אך ורק במדידה ראשונית ובפעמים הראשונות שתמדדו את החזיה. ברגע שתלבשו את החזיה יותר מידי והיא תתחיל להתבלות הדבר הראשון שיקרה זה שההיקף יהיה לכן רחב הרבה יותר מידי ותאלצו להצר את החזיה אצל תופרת (מה שלטעמי משפיע על הנוחות).

2. גודל הקאפ כן מושפע מגודל ההיקף ולהיפך. מה זה אומר? בחורה שלובשת A75 ובחורה כמוני שלובשת E75 הן לא באמת באותו היקף. אם תשימו את החזיות אחת על השניה תראו שה E הרבה יותר רחבה כי הקאפים תופסים יותר מקום. בחורה כמוני ובחורה שלובשת E90 לא באמת לובשות את אותו הקאפ. בהיקף 75 הקאפ כן קטן יותר מב 90. בדיוק בגלל יש את עניין ה"מידות החופפות" שמצליח למוכרות.

3. זה אולי מובן מאליו, אבל לא ממש - לכל אישה יש מבנה שונה לגמרי של חזה. אני לא מדברת על גודל, אלא על מבנה וזה משפיע לחלוטין על איך שדגמים של חזיות נראים עלינו. יש נשים עם חזה גדול נפול, יש נשים עם חזה גדול עומד, יש נשים שהשדיים שלהן ממקומים רחוק אחד מהשני, יש נשים שהשדיים שלהן ממוקמים קרוב ולמדתי את זה על בשרי. רוב החזיות שמיועדות לחזה גדול פשוט לא מתאימות לי כי החזה שלי מלא בחלק התחתון שלו ויותר "ריק" בחלק העליון (upper bust) - כמו שנראה חזה קטן, ורוב הנשים עם חזה גדול אוחזות בצורת חזה שנקראת "טיפה" - כלומר הוא מלא כולו, גם בחלק העליון ולכן רוב החזה הגדול זקוק להמון תמיכה.
במקרה שלי מה שקורה זה שבגלל המבנה הזה חזיות לחזה גדול שהן טיפה סגורות - עליי הן סגורות לגמרי ואני לא יכולה ללבוש איתן שום מחשוף. 

4. כל אישה אוהבת את החזה שלה אחרת. יש נשים שאוהבות את החזה מופרד ורחב ויש נשים שאוהבות אותו צמוד וגבוה וזה בסדר גמור. העיקר שזה גם יתאים למה שלובשים למעלה.

5. יש הבדלי מידות בין חברות שונות, וזה בסדר גמור. גם אני לפעמים קונה F.

6. לגבי תחתונים - שכל אחת תלבש מה שנוח לה. אני חושבת שלרוב הנשים הכי נכון ללבוש הלבשה תחתונה בגזרה גבוהה ואפילו גבוהה מאוד. מה שהכי חשוב זה שאם את לובשת בגדים צמודים שלא יראו איפה התחתונים "חותכים" בבטן ובישבן ואם יש בטן או בטנון כדאי שהתחתונים יאספו אותה ולא יהיו נמוכים ככה שהיא "תתלה" מעליהם.

7. מחטבים - כתבתי בעבר פוסט שלם על מחטבים. אני בעד מחטבים אם זה נוח לכן ונותן לכן ביטחון. יש לי מחטב אליפות מג'ק קובה שאני מרגישה איתו רזה בטירוף ויום אחד החלטתי למדוד בכמה ס"מ הוא מצר אותי וגיליתי שהוא לא. רוב המחטבים פשוט מחליקים את הגוף ונותנים לו כאמור מראה חטוב - אסוף. אבל הם ממש לא באמת מצרים או "מרזים". בעייני מחטב זה מאסט רק מתחת לשמלה מאוד צמודה בערב. ביום יום? כמעט ואין סיכוי שתתפסו אותי עם מחטב בטח שלא בקיץ! אני כן מחזיקה כמה מחטבים קלילים במידה או שתיים מעליי ולובשת אותם לפעמים מתחת לחצאיות צמודות אם אני יודעת שאני הולכת הרבה ברגל רק בשביל למנוע שפשפות. למה מחטבים? כי המכנסונים שלהם לרוב יהיו ארוכים מספיק כדי לא לחתוך אותי וכי במותן הם מגיעים עד מתחת לחזה. למה מידה או שתיים יותר? כי אני לא רוצה שבאמת יחטבו, לא רוצה להראות רזה יותר, רק שיהיה לי נוח.

גזרות החזיות הנפוצות והנחוצות:

* לדעתי? כדאי שתהיה בארון חזיה מכל סוג, שתמיד יהיה מה שמתאים. אפשר להגיד שזו רשימת "מאסט" שלי. אבל אך ורק אם אתן כמוני שלובשות ה-כל. אם אתן נוטות לעולם לא ללבוש בגדים מסוג שמצריכים חזיה מסויימת כמובן שאין טעם.

חזיית "בלקונט" - מרפסת


חזיה מהסוג הזה היא חזיה שנותנת מפתח חזה מרובע, מרימה את החזה ומפרידה אותו כך שהוא נראה יותר רחב. הכתפיות ימוקמו רחוק באופן יחסי אחת מהשניה וחזיה מהסוג הזה מתאימה למחשופים עגולים, מרובעים וגם לחולצות סגורות. חזיות מהסוג הזה בגרסה הלא מרופדת הן דיי סגורות, עליי הן אפילו מאוד סגורות. כמו על הדוגמניות כאן:

Cleo


Curvy Kate


בגרסה המרופדת (אני לא מדברת על פושאפ, אלא על ריפוד דק) הן דווקא לא כל כך סגורות ונראות נהדר עם מחשופים מרובעים נמוכים. רוב החזיות של בוניטה דה מאס הן בדיוק בגזרה כזאת.

Curvy kateחזיית "פלנג'" - אין לי מושג איך לתרגם את זה :)

זאת הגזרה האהובה עליי! מדובר בחזיה שלמי שיש חזה קטן היא הסטנדרט. חזיה עם מפתח עמוק ולא רחב שמקרבת את החזה, מרימה אותו ויוצרת את ה"חריץ". היא מתאימה למחשופי V ולטעמי גם למחשופים רגילים מכל סוג אחר והמראה שהיא נותנת הוא של חזה גדול אבל צר.  ככה נראות רוב החזיות עד מידה C. לצערי מעל מידה C מאוד קשה להשיג אותן בגזרה הזאת בארץ כי יש פה מין חשיבה מרובעת לגבי איך חזה גדול אמור להראות. מדובר בחזיה שהיא כן פחות תומכת ולמי שיש חזה נפול מאוד היא לא תתאים. הטריק הוא למצוא חזיית פלנג' שעושה מחשוף מושלם אבל לא חותכת והחזה לא "נשפך" ממנה. לפעמים בפלנג צריך לעלות קאפ אחד בשביל שהחזה לא "ישפך". בארץ חזיות הפלנג' הכי טובות הן של "ראול נאווי" שניתן להשיג במשביר. וראיתי שגם לבוניטה יש כמה.

החזיה הזו של Freya היא דוגמא לסוג הפלנג' שאני לא אוהבת עליי. כמו בבלקונט, פלנג' לא מרופד נראה עליי בול כמו על הדוגמנית. למרות המחשוף העמוק - הקאפ מכסה את כל החזה ואני לא יכולה ללבוש שום מחשוף בלי שיראו את החזיה. ולכן - אין לי חזיות של פריה.


הפלנג' הזה הוא של Curvy Kate והוא פשוט נהדר רק שחייבים לעלות בו קאפ בשביל שהחזה לא יישפך החוצה בתזוזה.זו בעייני הפלנג' שצריך בכל ארון (והיא אכן בדרך אליי). היא בצבע ניוד ככה שהיא מתאימה להכל, המחשוף עמוק, הכתפיות ממוקמות רחב ככה שהיא תתאים גם למחשופים רחבים ואין על הקאפים שום תפרים, תחרה או תוספות מיותרות ככה שהיא מתאימה גם לטי שירט או בגדים שדורשים חזיה מאוד נייטרלית.

Gossard
חזיית קאפ מלא

קאפ מלא זאת הדרך הכי טובה לתמוך בחזה גדול ולהרים אותו. זאת החזיה הכי תומכת ומחזיקה, אבל הכי סגורה. הקאפ בעצם יושב על כל החזה וזה בלתי אפשרי ללבוש מחשופים עם חזיות כאלו. בעייני - הן יוצרות מראה מאוד כבד ורחב ואני מאוד לא אוהבת חזיות כאלו. חזיות בלקונט או פלנג' לא מרופדת נראות עליי כמו קאפ מלא.

Rosme
Fantasie


סטרפלס

כולכן יודעת מה זה חזיית סטרפלס. לפעמים לא מוצאים מנוס וחייבים חזיה בלי כתפיות. השמלה החדשה שהגיעה אליי מאסוס הבהירה שלי שעדיף שתהיה לי אחת ולכן הזמנתי את ה wonderbra של חברה באותו שם שאספה טונות של מחמאות אונליין מרחבי העולם (והמלצות להזמין אותה בקאפ גדול יותר מהרגיל).חזיית longline

חזיה מהסוג הזה יכולה להיות פלנג'/בלקונט/פול קאפ - זה לא משנה. מה שמאפיין אותה זה שרצועת הגב היא מאוד עבה ביחס לחזיה רגילה. מה זה נותן? למי שיש "שומן גב" אז חזיה כזאת אוספת ולא חותכת/עושה שניצלים. זאת חזיה שמעולה לחולצות צמודות.

Gossardומה החזיה הכי שמישה והכי נחוצה בארון שלי?

חזיית טי שירט בצבע ניוד עם כתפיות מתפרקות.

עם כל האהבה לכל התחרות, מלמלות וכל היופי הזה - בסופו של דבר זה פשוט לא הדבר הכי שמיש בעולם. במיוחד אם כמוני הצבעים שהכי מחמיאים לכן הם צבעים בהירים והם דורשים תמיד חזיות בצבע ניוד (שעדיין לא מצאתי שהניוד בצבע העור שלי ולא של בחורה לבנה) ואם אתן אוהבות חלקים עליונים צמודים אז בכלל. 
כתפיות מתפרקות זה חשוב כי ככה אני יכולה ללבוש אותה עם שמלות קשירה, איקס, או רגילות.
Freya


ואחרי כל זה, איפה קונים הלבשה תחתונה?

בארץ - אני חושבת שהאופציה הזולה ביותר היא המשביר ו H & O. בשתי הרשתות יש מגוון של מותגים שנמצאים באופן תמידי במבצעים. חזיות הבייסיק האהובות עליי הן של "ראול נאווי". הן זולות באופן רציני - מ 130 - 200 אחרי הנחות וטווח המידות ממש רחב מ A65 עד F85.
החזיות של בוניטה דה מאס הן גם חזיות טובות ובעיקר - מאוד מאוד יפות וסקסיות. אני מודה שבוניטה דה מאס הם הגילטי פלז'ר שלי והם מאוד זולים ביחס לארץ. סט עולה בערך 200 וזה שווה כל שקל כשזה עושה לחצי שלי קוצר נשימה וגורם לי להרגיש הכי סקסית ביקום :)

ליה לונדון היא אופציה טובה כשיש להם מבצעים ממש ממש טובים, לרב הם יקרים נורא ואפשר להשיג את אותן חזיות אונליין ברבע מחיר.

אונליין - אני מזמינה חזיות מהאתר Brastop של המותגים: Gossard, Curvy kate, Fantasie, Cleo ועוד אחרים. יוצא לי לרוב במבצעים 2 סטים ב 350 ש"ח עם משלוח. השירות שלהם פשוט מעולה מבחינת החזרות וזיכויים - גם על פאקים. את ההזמנה האחרונה עשיתי לפני כמה ימים ויצא לי סט ו 2 חזיות במחיר הזה. לרוב או שיש הנחות גדולות על הבגדים או שיש משלוח חינם, זה תמיד כמו שלמדתי מתקזז באיזשהו אופן. לא הייתי ממליצה לקנות בלי הנחות ומבצעים כי זה יוצא קצת יקר (למרות שעדיין הרבה יותר זול מבארץ).

לגבי תחתונים - אני קונה בארץ, אני לובשת אך ורק חוטיני, זה הכי נוח לי בעולם ושומדבר אחר לא נוח לי יותר. כל החוטיני שאני לובשת הם בגזרה גבוהה, היילג והם רחבים ולא "חוטים". אני קונה אותם בליה לונדון  לפעמים(5 ב 150) אבל הכי נוחים שלי זה כותנה של סלוגי שיש לפעמים במבצעים ואני קונה פשוט בערימות.

למי שלא נוח אני הכי ממליצה על תחתונים של סלוגי בגזרת "סבתא" או בוקסר - תחתונים שהם עם קו מותן גבוהה וחיתוך ירך נמוך ככה שהם אוספים את הישבן ולא חותכים. או במקרה הבוקסר מדובר במכנסונים ולכן בכלל לא רואים את החיתוך.

אני מקווה שעזרתי לכן ונהנתן מהפוסט! הפוסט הבא יהיה אאוטפיטים, הצטברו לי דיי הרבה (מיום העצמאות!). אשמח לשמוע בקשות ואשמח ממש שתצטרפו לדף הפייסבוק שלי שבו אני חופרת בלי סוף :)

נשיקות,
זוהר.

נ.ב

אתן יודעות שאני גם מעצבת אירועים נכון? אז יצאנו במבצע ממש שווה לחברי הפייסבוק של  פרחי אברהמי שאתן מוזמנות לנצל  או לשלוח לחברות שמתחתנות, אני בטוחה שהן ישמחו לנצל מבצע שכזה :)


28 תגובות:

 1. למרות שאני קטנה בכמה וכמה מידות, ממש נהנתי לקרוא.
  אולי אני אפילו אקנה סופסוף חזיית longline וזה יחמיא לי...

  אגב כבחורה שטישרטים בהירים הם רוב ארוני - רוב החזיות שלי הן ניוד. בלי תחרה וכל השאר... [ושלא נדבר על חזייה שחורה מחחת לחולצה בהירה ושקפקפה]

  השבמחק
 2. ממש מחמיא יש תקווה תודה לך זוהר

  השבמחק
 3. לא יודעת איך קוראים לחזייה שלי, אבל סופ-סופ מצאתי אחת שיושבת בול כמו שצריך.
  כמאותגרת בלקונט השהייה במזרח ממש הקלה עליי.
  ותחתונים, כבר שנים שאני מכורה להיפטר של סלוגי. זה לא חוטיני, שפשוט בלתי אנושי אחרי לידות והריון (טחורים ותפרים)
  וגם לא תחתוני סבתא, הן חתוכים בלייזר ונראים בלי. ובחול יש להן ולטריומף גרסה עם גומי עבה יותר בקו הבטן, שמחליק אותה קלות.

  השבמחק
  תשובות
  1. יש נשים שלובשות חוטיני גם אחרי לידות :)
   תתפלאי.

   אני יודעת על מה את מדברת. בגלל מבנה הגוף שלי הם פחות נוחים לי.

   מחק
  2. לא מתפלאת בכלל, רק שמשיחות בחדרי המתנה מסויימים מאוד, אני יכולה להגיד שעפי רוב לא מרגישות נוח.

   מחק
 4. שמתי לב שהאתר הוא למידות גדולות בלבד. יש אתר אמין שאת יכולה להמליץ עליו עבור בנות ממוצעות חזה?

  השבמחק
  תשובות
  1. אני מודה שאני פחות מכירה, כי אני מאמינה שלמידות ממוצעות יש אחלה של היצע בארץ. אבל אני חושבת שאולי ב figleaves יש מידות ממוצעות.

   מחק
 5. פוסט נהדר :) רק איפה חזיות הפוש אפ? בתור מוכרת לשעבר במשביר (הייתי מהנחמדות!! לא מהמתקרצצות ומאלה שדוחפות לך סחורה רק כדי למכור) זה המראה שהרוב של הנשים רוצות להשיג.. ויצא לי להלביש מאות נשים, מנערות עד לנשים בגילאי 50. ממש בודדות ביקשו משהו ללא ריפוד כלל, ואלו שבמידת החזייה שלהן נדיר למצוא ריפוד אימתני תמיד ביקשו ממני להסתכל במחזן שוב ושוב, היו מוכנות לכל דבר, אפילו ריפוד דקיק. העיקר להשיג מראה של חזה גדול יותר, עומד יותר ומעט צר יותר.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני נגד פושאפ באופן נחרץ וכתבתי את זה עשרות פעמים בעבר. המראה הוא מראה מזוייף וכעור במיוחד. מה גם שזאת לא גזרה שרואים מבחוץ, אלא רק מבפנים. ושאני בעיקר מתרכזת כאן במידות גדולות.

   מחק
 6. וואו, אני מרגישה כל כך בורה. בחיי שעד היום חשבתי שאם חזייה לא מכסה את הכל, היא פשוט קטנה עלי. תודה על החשיפה לעולם המופלא של גזרות לחזיות.

  את באמת מרוצה מהחזיות של בוניטה? הן נורא יפות בעיני, והמחיר די שווה לכל נפש, אבל בחיים לא מצאתי דגם שלהם שישב עליי טוב. תמיד היה רווח מעצבן בין הגוף לבד ותחושה שריונית-משהו. יכול להיות שהגזרה שלהן לא מתאימה לכולן?

  השבמחק
  תשובות
  1. חזיות זה מאוד אינדיווידואלי. בעייני הן דווקא רכות ויפות. בהחלט לא גזרות שמתאימות לכולן.

   מחק
 7. פוסט מ-ע-ו-ל-ה! תענוג לקרוא! את בחורה ממש מוכשרת, במיוחד לאור גילך הצעיר! כמובן שעשית לי חשק מטורררף לשופינג ולחזיות, ואני בכלל צריכה ללמוד למבחן, ובטח שלא צריכה לבזבז.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה!!! שופינג עוזר לבעיות קשב וריכוז :P

   מחק
 8. גם אני אף פעם לא מצאתי חזיה בצבע ניוד שהיא ניודית עבורי... אני פשוט כמעט לבנה. (NW 15 במאק בקיץ, בחורף זה NW 10. שתביני כמה הבעיה גדולה). פוסט נהדר :)

  השבמחק
  תשובות
  1. אני מזה לא מבינה בצבעים של מאק :) אבל צר לי לשמוע שהבעיה היא דו כיוונית :/

   מחק
 9. למדתי המון! תודה רבה:)
  מאוד אוהבת את החזיות של בוניטה, הגזרות שלהן ממש טובות עבורי.
  במקביל- יש פה כמה חזיות מהממות! וואו!

  השבמחק
  תשובות
  1. איזה כיף לשמווע שחידשתי לך משהו!

   מחק
 10. איך אני יכולה להיות בטוחה שהחזייה שאני רואה באתר תהיה מדוייקת עלי? כבר נפלתי כמה פעמים עם חזיות שקניתי בחנות אחרי מדידה...
  אגב סיפור... הייתי באפרודיטה בקניון הגדול בפ"ת והמוכרת מצאה לי רק דברים "ליד" וחופפות" כמו שאת הזכרת (דבר שלא היה ב"וומן אונלי", שם הם פשוט לא היו מוכנות למכור לי חזייה שלא יושבת עלי בול ובכלל הרשת הזאת עשתה לי חוויה מתקנת של שנים, חבל שהם סגרו... ליה לונדון ממש לא טובים כמו שהם היו), ובסוף כשלא מצאתי משהו כמו שצריך, מה היא אמרה לי? אין מידה גדולה יותר, G זה סוף הדרך! במעין כעס כזה. חצופה! לגרום לי להרגיש רע עם עצמי כי היא לא מצליחה למצוא לי חזייה כמו שצריך, חוץ מזה שיש לי חזיות אחרות במידה שלי וגם ראיתי חזיות הרבה יותר גדולות בחנויות אחרות. אז שתלך לחפש. פוסטמה.

  השבמחק
  תשובות
  1. תראי, את צריכה באמת לדעת מה המידה האמיתית שלך בעזרת סטייליסטית או מישהי שממש מבינה בחזיות. או ש - תזמיני כמה חזיות במידות שנראות לך טובות, תסתכלי בסרטון ההדרכה באתר איך חזיה צריכה לשבת כשהיא נכונה ואז פשוט תחזירי מה שלא מתאים ותדעי להבא מה המידה.

   מחק
 11. זוהר, יופי של פוסט. עכשיו גיליתי אותך :) בקטגוריה האחרונה - החזייה הכי שמישה בארון שלך - שמת תמונה של דקו פרייה, לא של חזייה עם כתפיות מתפרקות. אז איזה חזייה את קונה בקטגוריה? אני בדיוק מחפשת יומיומית טובה..

  השבמחק
 12. תודה. אבל ראול נאווי זה לא חברה שמשווקת? יש בה כל מיני מותגים, לא?

  השבמחק
 13. אלופה חסכת לי ככ הרבה כסף עכשיו....

  השבמחק
 14. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

  השבמחק
 15. אמת בכל דברייך, בתור אחת שמתעסקת כבר לא מעט שנים בייצור וייבוא חזיות - ואפילו הקמתי חנות חזיות לפני כמה שנים, אני יודעת כמה חשובה ההתאמה של החזיה לגודל המדויק של החזה :)

  השבמחק