יום רביעי, 6 בנובמבר 2013

אאוטפיטים, עדכונים ו"יש לי מה להגיד על זה!"

היי יקירות! התגעגעתן לפוסטים חופרים עם מאה נושאים לא קשורים? הנני כאן!
כפי ששמתן לב הבלוג עבר מתיחת פנים היסטרית, זאת תודה לבלוגרית נהדרת - רותי אבישי - שלדעתי צריכה להתחיל לגבות כסף על מה שהיא עושה! הבלוג נראה עכשיו כמו שתמיד פנטזתי! נקי ולבן עם הלוגו המושלם שלי, עם לשוניות שבהן אפשר לקרוא קצת עליי, ליצור קשר, להבין איזו חולת נפש אני וכל הדברים הנחמדים האלו. ועכשיו לחפירות שלי!

ML פושטים רגל וכמה מילים על מעצבים ישראלים
אני מניחה שרובכן שמעתן שהבעלים של ML שהוא גם הבעלים של JUMP ו"אופיס דיפו" פשט את הרגל והחנויות עומדות בפני סגירה. גם סיגל דקל עומדת בפני פשיטת רגל והאינטרנט מלא בכתבות שמרחמות ומרחמות ויותר מזה, המעצבים ואנשי התעשייה מאשימים אותנו, הצרכנים שבוחרים להשקיע את הכסף שלנו בחו"ל ולא במותגים הישראליים המקומיים. אני חושבת שהחלפת המהלומות הזאת קצת דבילית כי כמובן שמדובר כאן בביצה ותרנגולת. לא ברור לי מה בדיוק קרה קודם אבל ברור לי לחלוטין שלי מאוד קשה לקנות בגדים בישראל! ראשית כי רוב המותגים מתעלמים מקיום המידה שלי או מקטינים אותה בהתאם לסטנדרט שלא קיים בשום מקום בעולם ושנית כי יקר פה להחריד!!!! בחיי שאני עושה סבב בחנויות ורוב הזמן אני לא מצליחה לקנות כלום כי אני פשוט מזועזעת מהמחירים. מתי זה נהיה נורמלי לשלם 200 ש"ח על פאקינג חולצה??? לאחרונה חיפשתי טייצים וגיליתי שהמחיר נע בין 100-200 שקלים! במקרה של ML וג'אמפ גם מכוער וחסר  כל קשר למה שהלקוחה הישראלית רוצה לקנות וזה לא שלא ניסו להגיד להם את זה - אמרנו בלי סוף! אבל התעלמו מאיתנו. אני חושבת שאם המחירים בישראל היו יותר נוחים יותר אנשים היו קונים והיינו נתקלים בפחות מקרים כאלו.

ובבקשה, אל תחטטו אותי על "ייצור ישראלי יקר", רוב הפריטים נתפרים בסין או בטורקיה, חלקם מיוצרים בייצור המוני ואפשר לראות אותם גם ברשתות בחו"ל ברבע מחיר. פריטים שהם "מייד אין יזרעאל" נתפרים לא פעם בעזה, מדובר לא פעם בפריטי מעצבות. אני קונה בגדי מעצבים מידי פעם, לפעמים אני כל כך אוהבת פריט שאני מתפשרת, או שאני בתקופה טובה כלכלית ובא לי להתפנק בצורה חסרת היגיון. אבל להגיד שפריטי המעצבים כאן הם הפריטים האיכותיים ביותר שקניתי? להגיד שהם איכותיים יותר מייצור המוני? מאוד קשה לי.
לסיכום, אני חושבת שאם היה עומד הגיון מאחורי תמחור הפריטים, יותר אנשים היו קונים ופחות רשתות ומעצבים היו פושטות את הרגל. קצת פחות זלזול בלקוח הישראלי וקצת יותר הקשבה לצרכן הייתה מועילה לכולם. לצד הקריסות האלו אני רואה בוטיקים שמחזיקים בגדי מעצבות קטנות יותר משגשגים ובוטיקים של פריטים מיובאים לא מסין מצליחים גם הם. בגלל הקשבה ללקוח ותמחור שפוי. אני רוצה מאוד לקנות כאן, אבל מתקשה מאוד אחרי שאני מזמינה מאסוס או חוזרת מחו"ל והמשכורת העולב שלי ממש לא מאפשרת לי לשלם סכומים כאלו על בגדים באיכות כל כך ירודה.

דורת'י פרקינגס
ביקרתי בחנות הזאת בקניון שרונים כבר כשהקניון הזה נפתח וכבר אז התאכזבתי מאוד מהמחירים ובכלל מהקניון הזה ומסתבר שאני ממש רואה עתידות כי הקניון בהפסדים. לגבי דורותי ראיתי המון המלצות עליי בקרב שמנמנות ושמנות ולכן כשחברות שלי הציעו להיפגש בקניון הזה אמרתי לעצמי שזאת הזדמנות לראות מה השתנה. ובכן התשובה היא: כלום. אני לא מצליחה להבין את ההתלהבות. מבחינת בגדים, תפירה וגזרות - בינוני מינוס. בדים זולים, תפירה בינונית וגזרות שאפשר למצוא בכל חנות, הגזרות מאוד מתאימות למבנה הבריטי שהוא פחות מקומר ויותר מלבני, טרנדים שיש בכל חנות והמחירים עדיין מופרזים ביחס למה שמקבלים. חצאית טריקו פושטית ב 180 ש"ח זה מוגזם בעייני, חולצת דנים ב 250 ש"ח זה טירוף . הבנתי שבמידות אמור להיות עד מידה 52 אבל מידה הכי גדולה שראיתי בפריטים שעניינו אותי הייתה 18 שזה 46. המוכרת אמרה שזה כיוון שהמידות הגדולות נחטפות מיד כשהן מגיעות - take it or leave it.
נוסף על כל זה יש להם מדיניות תמחור משונה במיוחד. על חלק מהסטנדים מופיע שלט מחיר גדול. לא כתוב "החל מ" ולא מוגבלים דגמים, רק מחיר בגדול. על אותו סטנד תלויים פריטים שונים אך דומים ורק במקרה שמתי לב שחולצת הדנים שאני לקחתי מתומחרת ב 250 למרות השלט שמראה 150 ש"ח. על מה נוספו מאה שקלים? כפתורים ודיטיילז מוזהבים בצווארון. כשאמרתי למוכרת שהתמחור הזה בעייתי וממש לא חוקי היא אמרה שככה הם נוהגים כל הזמן. בעייני זו הטעיה בוטה של הציבור ואין לדבר כזה מקום, אני לא אקנה בחנות כזאת לעולם. אגב "הסתובבתי" בחנות שלהם בנט בשביל למצוא כמה החולצה עולה ולא מצאתי אותה. באופן כללי לא מצאתי קשר רב בין הבגדים באתר לבגדים בחנות אז אני לא בטוחה שאני מבינה איזה קולקציה בדיוק נמצאת בחנות...

GUILTY
אין ספק שמקימי האתר ידעו למה הם קוראים לו ככה - כי הם אשמים בהחלט, בתאוות בצע היסטרית. הוקם לו האתר הזה לא מזמן, אתר שמתיימר להחזיק מוצרי איפור של חברות כמו נארס, אורבן דקיי ובנפיט. האתר הזה לא באמת מוכר מוצרים שלהם אלא רק את ההיילייטים - המוצרים היותר מוכרים ונמכרים והוא מוכר אותם במחירים מופקעים! אם כבר את מזמינה מוצר מהאינטרנט, מה זה משנה אם מאתר ישראלי או אתר חולניקי? עדיף להזמין מחו"ל במחיר הזול. מה שיותר זעזע אותי מהמחירים באתר היו הבלוגריות שהמליצו עליו. שהרי הן כולן קונות ה-כל אונליין! והן יודעות שהמוצרים האלו נמכרים באתר גילטי במחירים שערוייריים! אבל שוב אנחנו נחשפים ליחסים הבעייתיים והמושחתים בין בלוגריות למשרדי היח"צ. הן קיבלו ארוחת ערב נהדרת וכמה מוצרים ובתמורה המליצו לקהל הקוראות שלהן על אתר שיעשוק אותן. מדהים.

וואו. חפרתי.
וכדי שישאר לכן טעם טוב מהפוסט הזה נסיים עם האאוטפיטים!
מילות הקדמה: כפי שאפשר לראות, אני ממש לא זנחתי את סגנוני הישן לחלוטין. פשוט מיתנתי קצת והתחלתי לגוון עם דברים אחרים וכן, גם במחיר של פחות מחמיא, דופק פרופורציות, משמין. למה? כי אופנה זה כיף ולגוון זה כיף, להתלבש אותו הדבר שנים רק כי זה נכון יותר מתחיל לשעמם אותי וכפי שאתן יודעות, הדבר האחרון שמעניין אותי זה מה מרזה אותי ומה אנשים יחשבו על זה...
הבלונז' - כן כן , דבק הבלונד בשערותיי. זה נקרא "אומברה" וזה טרנדלוהט שמתחבר לטרנד הגראנג' ולא הולך לעזוב בקרוב. לרוב אני רואה ברחובות ישראל את הטרנד הזה עשוי רע מאוד. צריך להיות מעבר הדרגתי בין החלק הכהה ביותר לבהיר ביותר, אצלי זה היה קלי קלות כי גם ככה יש לי גוונים אז כל מה שהיה צריך לעשות זה לחכות שיצמחו שורשים ולהבהיר את הקצוות! זה מושלם בעייני ונותן לי המון אור לפנים. אל נא תדאגו, אני לא בדרך להיות בלונדינית ואני עדיין חכמה! (למרות שעכשיו יש לי תירוץ טוב לכל דבר מטומטם שאני אומרת)

שמלת סריג של פיפה (אין כבר במלאי), נעליים של מרטינלי (ברצלונה) וקלאץ' של לפטיז (ברצלונה גם כן) צמידים מרוקאים מסבתא וצמיד שני מ"דודי בדים".


חולצה מרנואר, חצאית מהוניגמן, נעליים של קלארקס. הלכתי על מעושן ירוק-זהוב שזה מדהו שפשוט מזמן לא עשיתי.
הכי פשוט בעולם - גופיה מרנואר, חצאית עתיקה מגולף, עגילים מהכרמל, חגורה מקסטרו, נעליים של מרטינלי ואיפור שמשקף שלמרות שקיץ בחוץ, אני רוצה ממש חורף!!!

לצאת עם מכנסיים? בהחלט! גופיה מנצנצת מרנואר, קלאץ' מקסטרו, ג'ינס מאסוס, צמידים מפוראבר21, נעליים של פלייפוט.שוב ג'ינס? או כן! חולצה מברצלונה, ג'ינס של אסוס וכן כן - הנעליים של מרטינלי מככבות עכשיו :) איפור בגזרת ה"רבע מעושן וחצי טבעי".


כן כן, תמונות בנוף פסטורלי של הגן הבוטני בירושלים. זה מה שקורה כשאני הולכת "ללמוד" בספריה הלאומית, זה נגמר בצהריים בחוץ ג'ינג'ית משגעת שמצלמת לא רע בכלל! החצאית מאסוס, חולצה עתיקה מגולף, נעליים של פלייפוט ואיפור ממש כבד מידי ליום יום בהשפעת "יומני הערפד".שמלה מפיפה, שלבשתי בצילומים כאוברסיז ולבשתי גם בפעמים אחרות כאוברסייז. אבל לפעמים מגוונים, אז כאן בחרתי  כן להדגיש מותניים עם חגורה. זה נלבש לארוחת בוקר מטריפה ב"קפה רימון" שפתחו עכשיו בבית שמש!

 ובפינתנו:"האאוטפיט שהצטלם גרוע" נמצא אחד האאוטפיטים הכי מושלמים שהרכבתי אי פעם. הג'ינס של אסוס, חולצה מגולף, חגורה מ HO. זה היה לוק כזה קייצי ויפה שפשוט לא הצטלם טוב בין היתר בגלל התאורה. אני ממש אבודה בחורף מבחינת שעות אור.
פפלום, הטרנד האהוב עליי! כאן בשמלה קייצית למדי של גולף. התיק מדזיגואל. התאמתי ללוק איפור טבעי בגוונים חמים.
שמלה משגעת של פיפה, עקבים שקיבלתי במתנה מענת "דה בנקר" המהממת, האיפור היה הרבה יותר מוצלח במציאות כי השפתון יותר בורדו חורפי מאשר אדום, היה גם קלאץ' מנומר שלא צולם.


החולצה מהעונה שעברה, החצאית של "אליה", עקבים מנומרים של קלארקס ושרשרת מ HO.
ג'ינס מאסוס, חולצה ישנה מרנואר, העקבים האדומים של ענת והתיק של דזיגואל. הלכתי על איפור מעושן סגול אוורירי שחיממתי בקפל עם צללית כתומה. אני ממש מאוהבת באיפור הזה!
כן, לרוב אני לובשת חולצות "בפנים" אבל כמו שאמרתי - גיוון! החולצה מקסטרו, חצאית האליפות והיה גם קרדיגן מנומר כשהיה לי קר בבוקר. האיפור היה אמור להיות טבעי אבל יצא חתולי-מעושן בטירוף!
זהו להפעם, אני ממש מקווה שנהנתן מהפוסט ואני אשמח שתשאירו תגובות לפוסט ותגידו לי מה דעתכן.
עד הפוסט הבא,
נשיקות

זוהר.

31 תגובות:

 1. היי חברה
  אני ממזה ישמח ללינק לשמלה השחורה ולגינס מאסוס
  מה המידה שלך בכלל? כי את נראית בלחץ 46 :)

  הבלוג הורס!!! לא יכלת להגיד את הדברים טוב יותר!!! את נפלאה ואני הכי עוקבבתתתת

  השבמחק
  תשובות
  1. אני לא מחזיקה לינקים לפריטים שאני קונה בשלוף, פשוט תחפשי באתר.
   אני מידה 42-44.
   תודה וברוכה הבאה!

   מחק
 2. היי זוהר, לטעמי השינוי סגנון מתאים לך הרבה יותר ואת ניראית מעולה והאיפורים משגעים (הלוואי שהיה לי כוח או זמן להשקיע ככה בבוקר...). לגבי החברות הישראליות שנסגרות מה אני אגיד ממש לא הפסד גדול, מזמן כבר אין לי בשביל מה ללכת לקניון במידה 44. את דורותי אני ממש אוהבת לפעמים יש להם יציאות טובות אבל בהחלט המחירים בשמיים. גם אני עכשיו בקטע של האומברה אבל ממש צריך לדעת איך לצבוע שלא יהיה קונטרסטי מידי....עלי והצליחי!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה! לכי לחיים הספר, הוא אלוף!

   מחק
 3. קודם כל אהבתי הפעם את הרוב המוחלט של הלוקים. את משתבחת עם הזמן :)
  חבל שלא שאלת אותי לגבי דורותי פרקינס...הייתי אומרת לך שכבר יותר משנה שהם התקלקלו. כבר לא מביאים את הדגמים היפים והמחירים בשמיים. פעם הקולבים היו מסודרים לפי מידות כשהמידה חשופה על הקולב עצמו כמו בחו"ל ועכשיו לא. ניחוש שלי - הזכיין בארץ מנסה לחסוך כסף ומביא את הדגמים הפחות טובים, חוסך בקולבים ואיפה שאפשר.
  ומה פתאום היית 5 מטר ממני ולא אמרת??

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה! והייתי עם חברות ומיהרתי לחזור הבייתה לבעל גוסס :)

   מחק
 4. שמלת הסריג פשוט מופלאה!
  האיפור כמו תמיד יוצא מן הכלל.
  מסכימה עם כל מילה על גילטי!

  השבמחק
 5. וואווו האיפורים בפוסטים האחרונים פשוט מרהיבים כיף לי להסתכל! מאפרת הכי מדהים שיש...:-)

  השבמחק
 6. היי זוהר..זה תמיד מבלבל אותי..אני מידה 42 ואשמח אם תוכלי להגיד לי את מספר המידה שלי באסוס..כי הג'ינס פשוט מהממים!
  תודה :)

  השבמחק
  תשובות
  1. כדאי מאוד שתסתכלי באתר ותמדדי את עצמך. על הנייר 42 זה מידה 12 בריטית. אבל כלום לא וודאי :)

   מחק
 7. מהממת, לגמרי. תענוג. וכל הכבוד על האומץ להזמין מכנסיים מאסוס - אני עדיין מתלבטת על אם ללכת על זה...

  שאלה (אולי לא לכאן, אולי ענית בעבר...) נגיד שאין לי איפור בכלללל ובא לי להתחיל קצת, מה הדברים הכי ראשונים שהיית מציעה לקנות (אחרי מסקרה, סומק וגלוס? :) )
  תודה!

  השבמחק
  תשובות
  1. היי! תודה! הייתי ממליצה על עפרון שחור, מעגל ריסים, מייקאפ קליל ופודרה. ואפשר להתחיל עם צלליות בגוונים בהירים עד גווני אמצע. אפילו "פושטיות" מהפארמים...

   מחק
 8. לגבי שינוי הסגנון - מאוד יפה לך, וזה גם נחמד שאת מתחשבת בנו הקוראות ומספקת לנו תמיד עניין וגיוון חחח :)
  וגם הגבות שלך מהממות עכשיו! רואים את זה במיוחד בתמונות האיפור.
  השיער גם הורס בריאות! עד עכשיו ראיתי את הטרנד הזה רק על בחורות עם שיער חלק או גלי (כשהחלק התחתון הצבוע הוא ישר בקיצור) וזה מגניב לראות שזה עובד גם על תלתלים.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה רבה! האמת שהגבות שלי לא שונות רק הפסקתי לפחד למלא אותן :) את טרנד האומברה אני אפילו מעדיפה על מתולתלות, זה עדין יותר ככה...

   מחק
 9. טוב אז הייתי מנויה לבלוג שלך בעבר ופתאום ההתרעות חזרו לקפוץ ואני שמחה על כך :-) מזדהה איתך לגבי כל מה שאמרת על מעצבים ישראלים. וכיף לראות בלוגרית שלא פוחדת גם להעביר ביקורת נוקבת כשצריך.
  קיצור שמחה שמסיבה קוסמית כלשהי חזרתי לקרוא :-)

  השבמחק
 10. רציתי רק להגיד שבניגוד למגיבות ב"אופנת נשים" אני חושבת ששמלת הסריג התכלת מהממת! עלייך ובכלל. לא רק בצבע, גם בגיזרה שלה יש משהו שמשדר אלגנטיות ונינוחות בו זמנית. והיא גם סופר עדכנית.
  אני יודעת שהטענה הרווחת זה שזה מטשטש קימורים, אבל וואלה לא כל בגד חייב להדגיש/לטשטש משהו בגוף, לפעמים עצם זה שהבגד יפה עושה את העבודה.:)

  השבמחק
  תשובות
  1. אני מסכימה איתך לחלוטין, זה בדיוק מה שאני חושבת!

   מחק
 11. זוהר !
  אין לך מושג כמה חיכיתי לשמוע מה את חושבת על האתר "guilty". בהמלצת מספר בלוגריות נכנסתי לאתר, ושמתי לב למחירים היקרים. כמישהי שלא כ"כ מבינה בקניות אינטרנטיות, החלטתי לחכות קצת לפני שאני מזמינה, ורציתי לדעת מה דעתך בנושא, כי ידעתי שתאמרי את האמת !
  תודה רבה על האמינות והיושרה !
  את נראית מדהים כרגיל !!!! והשפתון מהתמונות האחרונות מאוד מחמיא לך !

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה, האמת שפשוט אם מגגלים את שמות המוצרים קל להבחין בהבדלי המחירים... כדאי באמת לזכור שלא כל מה שבלוגריות אומרות קדוש :)

   מחק
 12. זוהר,

  אני ממש ממש נהנית מהבלוג של ך- גם נהנית לראות ביטוי של טעם מקורי (ומשתנה, איזה יופי!), וגם מקבלת רעיונות לעצמי. אבל ת'כלס, ההנאה האמיתית שלי מהבלוג היא הבטחון שאת מפגינה ומשרה על הקוראות. ברצינות, כמעט ואין דברים כאלו - לקרוא נשים שנמצאות מעל המידות ה"מותרות", שכותבות בביטחון, בהנאה על אופנה ומראה חיצוני, שלא מוכנות להאמין לשקרי המדיה בדבר איך אנחנו אמורות להיראות. אני יודעת שהעבודה שלך זה להיות סטייליסטיות; אבל מעבר לזה לדעתי במה שאת עשה יש מרכיב של מאבק פמניסטי אמיתי, שמשפיע על נשים (ואני מקווה מאוד שגם על נערות) בכל המידות. באמת שמה שאת כותבת מחזק אותי, ועל אף שבגדול אני חיה עם הגוף והמראה שלי בשלום גם ברגיל, עם ואחרי פוסטים שלך אני גם מרשה לעצמי להסתכל במראה ולומר- את פשוט מהממת!! :)

  אה, והשמלת סריג מושלמת ברמות, מה זה!! אני גם רוצה!

  :P

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה ענקית! איזו תגובה מעלפת! כיף לפתוח ככה את הבוקר! יש גם נערות שקוראות כאן, לא הרבה, אבל יש :)

   מחק
 13. חלק מהאאוטפטים ראיתי כבר בפייס וממש אהבתי. הגוונים הצבעוניים ממש ממש מחמיאים לך!
  עכשיו ראיתי גם את האיפור ששילבת והמראה הכללי הורס.
  יפה לך האומברה, הוא עשוי בצורה מעולה (שזה שינוי מרענן אחרי הזוועות שראיתי בחוץ).
  על גילטי- חבל שככה הם בחרו לנהוג, את השאר כבר שיתפתי:)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה יקירה! האומברה בחוץ בהחלט מזעזע... אני מאמינה שיש סוגים וטכניקות אבל הרוב זה פשוט לא אומברה וואט סו אבר.... ותודה על השיתוף :)

   מחק
 14. איפה להתחיל? אהבתי את כל האאוטפיטים!!! אני לא אעבור אחד אחד, רק אגיד לך שאני שמחה שאנחנו נפגשות מחרתיים :)
  לגבי גילטי - הם יפלו מעצמם אם הם ישארו במחירים האלה, מי שפרסמה אותן באיזה טון חיובי - התגלתה כ sell out ואולי היא תמשיך לקבל מוצרים חינם ולכתוב ביקורות אוהדות מידי, אבל אף אחד לא יקרא את זה.

  השבמחק