יום שישי, 14 במרץ 2014

על אהבה ומשקל

נתקלתי לפני כמה ימים בפוסט המאלף הזה של ג'ס הבלוגרית (שאולי מוכרת לכן מהקמפיין ההיסטרי שהיא עשתה נגד אברקומבי אנד פיכס). למי שאין אנגלית טובה או כוח לקרוא אני אספר שבעצם ג'ס היא בלוגרית שמנמנה, שיוצאת עם בחור רזה וכשהם יצאו לאחרונה היא חטפה הערה ברחוב על המשקל/מראה שלה אבל ההערה בעצם הופנתה לבן זוגה הרזה. בעקבות התקרית היא כתבה פוסט על אהבה, משיכה ומשקל, שנתן לי את ההשראה לכתוב את הפוסט הנוכחי.

אני נשואה לגבר רזה.
היום הוא רזה בקטע שרירי והבחור ספורטיבי לחלוטין אבל כשהכרתי אותו הוא היה רזה כחוש, skinny. איך אח שלי קרא לו בברכת החתונה המקסימה שהוא כתב לנו? "אפרוח צהוב". הוא שקל משהו כמו 60 קילו על 1.80, זה מאוד מאוד רזה. כשהכרנו הייתי פחות מלאה ממה שאני היום אבל עדיין הייתי מלאה. במקרה שלנו, אנחנו לא רק הפכים מוחלטים במבנה הגוף, אנחנו הפכים מוחלטים בסוג היופי שלנו - אני כהת עור, עם עיניים חומות ושיער חום והוא בהיר בטירוף (מאלו שלא יכולים להשתזף), תכול עיניים ובלונדיני.

8 חודשים ביחד. 80 קילו, 60 קילו.
מי שנמצאת בפייסבוק שלי או מכירה אותי קצת יותר לעומק יודעת שבעלי הוא התגלמות האידיאל הגברי בעייני, התחתנתי עם גבר שהמראה שלו הוא ב-ול סוג היופי שאני אוהבת, מכל הבחינות. אני נמשכת לגברים שהם ההיפך הגמור ממני, זה ככה מילדות, האהבה הראשונה שלי היה ילד בלונדיני בשם "גבריאל" שעזב את בית הספר בכיתה ג' והשאיר אותי שבורת לב. (הוא מעולם לא ידע, אגב...) כן, גם במבנה הגוף. אני נמשכת לגברים שנעים על סקאלת הרזים עד כאב - רזים אך שריריים. אני לא נמשכת לגברים שמנים וגם לא לגברים שהם מאוד שריריים ומנופחים. ככה זה היה מאז שאני זוכרת את עצמי מסתכלת על גברים. קראש הנעורים שלי היה הסולן של להקת The Calling, קראו לו אלכס בנד, הוא היה בלונדיני ורזה כל כך שראו לו את עצמות האגן בהופעות, זה פיתח אצלי אובססיה לעצמות אגן בולטות אצל גברים לכל החיים.
מה שמצחיק זה שבדיוק כמו שבעלי הוא האידיאל שלי - אני האידיאל שלו. הנשים הכי יפות בעיניו הן תמיד כהות עור - אפריקאיות, מתולתלות ומלאות. בחורות רזות, עם שיער חלק ובהירות לא עוברות בראדר שלו בכלל... הוא באמת ובתמים מאמין שאני הדבר הכי מושלם עלי אדמות.

שנה וחצי ביחד. 60 קילו, 90 + קילו.

אני אוהבת גברים רזים, אבל אני בעצמי מלאה.
כמעט מאז שאני זוכרת את עצמי, אני נעה על הסקאלה של מלאה-שמנה. מעולם לא הייתי רזה, גם כשממש ניסיתי לא הצלחתי להפוך לרזה ואחרי כמה שנים טובות של סבל ושנאה עצמית החלטתי שזהו, אני גם מפסיקה לנסות להפוך לרזה.
מעולם לא הייתה לי בעיה למצוא בני זוג או פרטנרים, אבל בעלי הוא הגבר היחיד שאי פעם יצאתי איתו שבאמת תאם לטעם שלי. הוא גם הגבר הכי רזה שיצאתי איתו. למה?
ובכן, זאת בדיוק הנקודה שבה ג'ס נוגעת בה בפוסט שלה.

3 שנים, 70 קילו, 76 קילו.

ממש לא מזמן, גבר רזה וחתיך נורא סיפר לי שהוא נמשך מאוד לנשים שמנות ומלאות, שככה הוא חושב שאישה אידיאלית נראית. הוא אמר לי גם שכשהוא אומר את זה אף אחד לא מאמין לו ושתמיד חברים שלו היו צוחקים עליו שזה הטעם שלו.
לגבי אותו בחור בדיוק מישהי לידי העירה שהוא בטח אוהב אותן "נורא רזות" וכשאמרתי לה ש "דווקא לא" היא פשוט סירבה להאמין לי.
אחת ההערות שאני מקבלת הכי הרבה בבלוג וגם בהודעות פרטיות היא של גברים שמספרים לי שזה גם לא קל להיות גבר שאוהב שמנות, במיוחד כשאתה רזה כי אתה תמיד תחטוף הערות לא נעימות על זה. בעלי קיבל מיליון ואחת הערות בזמנו על "למה אתה יוצא איתה?" ו "איזה מין טעם יש לך?".

6 שנים, 85 קילו, 89 קילו

בחברה שלנו, גבר רזה (ובמיוחד גבר רזה וחתיך) שנמשך לבחורות מלאות או שמנות ישר מתוייג כגבר עם "פאטיש" לשמנות או כאחד שהתפשר. הזיווג של גבר רזה ובחורה שמנמנה לא עובר לנו טוב כי רזה זה האידיאל, שמן זה ההיפך מהאידיאל ואנחנו מנסים להסביר לעצמנו איך לעזאזל זה קרה ולמה. זה לא נראה להרבה אנשים הגיוני שזה פשוט הטעם שלו, שבחורה יכולה להיות מלאה או שמנה ובו זמנית להיות סקסית, ממש סקסית ואטרקטיבית .
לי זה היה ברור בתור ילדה ונערה שמנמנה שאם אני שמנה אני בהכרח מכוערת ואם הטעם שלי בגברים תואם לאידיאל היופי הגברי ואני אוהבת חתיכים ובמיוחד גברים רזים - אין שום סיכוי שגבר רזה וחתיך ירצה אותי. מה שנקרא "הם לא היו בליגה שלי" ובגלל זה אף פעם לא היה לי אומץ בכלל לנסות משהו בכיוון של מישהו שנראה לטעמי. מצאתי את עצמי שוב ושוב מתפשרת על גברים שנעו בין "ממש לא לטעמי ואיך לעזאזל שכבתי איתו" לבין "טוב, עיניים כחולות זה גם משהו".
באמת ובתמים חשבתי שאין שום סיכוי שגבר רזה יסתכל עלי בכלל... לא ראיתי סביבי גם זוגות כאלו. גברים רזים יוצאים עם נשים רזות, ברור כשמש.


בעלי קרה בטעות לגמרי, סטוץ שהיה הגשמת פנטזיה ישנה שהתפתח לרומן סוער וארוך ונגמר בחתונה. לחלוטין זכיתי בכל הקופה, אבל לקחו לי כמה שנים טובות להאמין לו שהוא באמת נמשך אלי ככה כמו שאני, שהוא חושב שאני הדבר הכי סקסי שאי פעם דרך על פני כדור הארץ ולהבין שאני בדיוק הטעם שלו, כמו שהוא הטעם שלי. אני מודה שגם אחרי 8 שנים אני מתעוררת בבוקר ולפעמים לא לגמרי בטוחה שזה לא חלום שהדבר ההורס הזה במיטה לידי וזה פאקינג שלי! כשהוא היה מחמיא לי בהתחלה הייתי אומרת לו "אתה סתם אומר" או "אתה משוחד". לא יכולתי לסבול תמונות שלנו ביחד, זה היה נראה לי מנוגד מידי, הצבעים, המשקל... וכל הזמן נשים היו שואלות אותי אם זה לא מפריע לי שהוא הרבה יותר רזה ממני, אם זה לא גורם לי להרגיש רע עם המשקל שלי, לדעת שאני שוקלת יותר ממנו. וזה לא גרם לי להרגיש רע עם עצמי, אבל זה הרגיש לי מאוד לא טבעי ולא "נכון" כי ככה החברה חינכה אותי והשאלות החוזרות האלו רק החמירו את המצב.


תחשבו על הפקות אופנה עם דוגמניות פלאס סיז, הן כמעט תמיד מדגמנות לבד. אני מנסה ממש ולא מצליחה לחשוב על הפקת עם דוגמנית פלאס סיז שבה מככב לצידה דוגמן. בהפקות "רגילות" תמיד רואים דוגמניות רזות שמוסיפים להן דוגמנים בשביל להפוך את הפריים ליותר סקסי ולהפוך אותן ליותר נחשקות. חיפשתי בגוגל תמונות של בחורות מקומרות/פלאס סיז עם בחורים רזים או בכלל בתמונה שמדגמנת זוגיות וכמעט ולא מצאתי כאלו. רוב התמונות שאני מכירה הן של ג'סי מההפקה שהיא עשתה ושל טס מונסטר (תמונה אחת למעלה) שהיא גם דוגמנית פלאס סיז ומאוד פעילה בעשייה הזאת של פלאס סיז.
זה לא קונבנציה שרזים כפו על שמנים, נראה שגם שמנים נוטים להאמין שנשים מלאות ושמנות בהכרח ימשכו לגברים שמנים. בשבוע החולף נתקלתי בעמוד של P בתמונה הזאת שהעלתה לי את הסעיף.


ההחלטה הזאת שגברים שמנים בהכרח טובים יותר במיטה מכל מיני סיבות הזויות במיוחד והעובדה שעמוד כזה מפרסם תמונה כזאת כי קהל היעד שלו הוא נשים שמנות ואלו בהכרח אוהבות גברים שמנים ויבינו את ה"הומור" פשוט מעצבנת אותי. אגב, במאמר מוסגר, אני חושבת שהסיבה שבגלל הזיווג הזה עובד מצויין שאנחנו מלאות, אז העצמות הבולטות לא נתקלות בעצם קשה ומכאיב אלא "שוקעות" וזה נורא נעים לשני הצדדים. (או כמו שאחי - הרזה עד מאוד שנשוי למלאה - אמר לי פעם בבדיחות הדעת "את יודעת מה זה כשהבחור כמוני עושה סקס עם בחורה רזה? זה כמו סקס בין שני שלדים, שומעים "קנאק קנאק קנאק"...)

אין ספק שחלק מזה קשור באופן מהותי לזה שהמדיה מפמפמת לנו שאישה יפה, סקסית ונחשקת היא בהכרח אישה רזה. בואו לא נשכח שהאידיאל הוא לא רק להראות רזה, אלא גם לגבר "להשיג" אישה שנראית כמו האידיאל הזה, על אחת כמה וכמה אם מדובר בגבר רזה וחתיך בעצמו.  אני לא יכולה לספור את כמות הפעמים שבהם אמרו לי "שמנות טובות במיטה, אני נמשך למלאות, אבל אני לא אתחתן עם שמנה". או גברים שאמרו לי "אני אוהב בחורות רזות" אבל ההתנהגות שלהם הבהירה שהם מאוד נמשכים דווקא למלאות, רק ממש לא מוכנים להודות בזה.

מה שמצחיק בעייני שהכרתי דווקא לא מעט בחורות שאמרו פה מלא "אני אוהבת גברים עם כרס"/ "אני אוהבת "דובונים" וכאן נכנס בעייני העניין המגדרי. בדיוק כמו שבחנויות בגדים כמו קסטרו כל דגם לגברים קיים עד מידה 46/ XXL אבל בחלק הנשי 90% מהסחורה מגיעה עד מידה 42/L ובדיוק כמו שזה לחלוטין בסדר כשגבר ששוקל 100 קילו ילבש ספידו ולא בסדר שאישה שמעל 60 קילו תלבש ביקיני. זה בסדר גמור שבחורה שווה תצא עם גבר שמנמנן ואין לה בעיה להודות בזה, כי הכרס היא "גברית" ומעידה על משהו שהוא מאוד מקובל ובסדר אבל זה ממש לא בסדר שגבר יגיד שמלאות או חס וחלילה שמנות זה הטעם שלו (מה שממש מגוחך בעייני כי מבחינה ביולוגית נקבות נולדות עם אחוז שומן גבוה יותר משמעותית מגברים, כלומר אנחנו אמורות להיות שמנות יותר והם אמורים להיות שריריים יותר, בצורה טבעית). "פטיש" לשמנות הוא חד כיווני, זה משהו שמקטלגים לתוכו רק גברים שנמשכים לנשים שמנות, אישה שנמשכת לגבר שמן היא לא בעלת "פטיש", זה פשוט "הטעם" שלה.

אז מה אני מנסה להגיד בזה?

אני לא פטיש.

לא אני, ולא נשים ששוקלות גם 100 קילו יותר ממני. זה בסדר גמור שגבר ימשך רק לבחורות רזות וכחושות, זה הטעם שלו כמו שזה הטעם שלי ובאותה מידה זה בסדר גמור שגבר ימשך רק לבחורות שהן 100 קילו ומעלה. זה לא הופך אף אחד לדפוק, לא בסדר, או בעל פטיש. עזבו את זה שבכלל ההגדרה של "פטיש" היא ילדותית, מעליבה ושגויה מהבסיס בעייני. כל דבר שמושך מישהו - הזוי ככל שיהיה - כל עוד הוא בהסכמת כל המשתתפים וכולם אנושיים ובגירים - הכל טוב, זה שלהם.
בחורה יכולה לחלוטין להיות מלאה וסקסית, שמנה וסקסית. היום, אחרי כל כך הרבה שנים, תהפוכות ומפחי נפש אני יודעת שאני שמנה וסקסית, שמנה ויפה, הגוף שלי שמן וזה לא גורע מהאטרקטיביות שלי בכלום. וזה אפשרי שכל גבר, לא משנה איך הוא נראה, ימשך אלי ככה, כמו שאני. כל "זיווג" הוא בסדר וטבעי... רזה עם רזה, שמן עם רזה, רזה עם שמן, שמן עם שמן.


"גוף זה גוף, כימיה זה כימיה, מגע זה מגע ואם זה נעים, אז זה נעים" ככה אמר לי פעם מישהו חכם והוא צדק. לגמרי.
ושמישהו ינסה להתווכח עם המשיכה שנוטפת מכל תמונה שלנו...נשיקות,
זוהר


נ.ב
הפוסט הקרוב יהיה על פורים והוא יהיה ממש בקרוב!

34 תגובות:

 1. בקצרה כי אני מהפלא- את צודקת ברמת העיקרון, הרעיון נכון. אבל כל מה שאת מספרת על גברים שמעדיפים רזות הוא נכון מאוד לגיל מסויים. את מאוד בוגרת לסביבה שלך אבל תעשי את הסקר הזה על גברים בני 30+ ואני מבטיחה לך שהתוצאות יפתיעו אותך... כל הקטע של דעות קדומות הוא נכון לגברים צעירים מאוד.
  מעבר לזה מעצבן אותי שאת קוראת לעצמך שמנה. את ממש לא וכבר אמרנו שביחס למשקל שלך את מאוד מאוד חטובה. את מבחינתי כמעט רזה.
  וכן, גברים שנמשכים לנשים מאוד מאוד שמנות
  הם גברים עם פטיש. נראה לי שפטיש מוגדר כמשיכה למשהו לא נורמטיבי. אם מידה ממוצעת לאישה היא 42, אז 44 וגם 46 לא יכולות להיחשב לפטיש. 50+ כבר כן.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני לא מסכימה איתך. שמעתי דברים דומים מגברים שהם 35 +.
   ואני שמנה על הנייר...

   ואני לא מסכימה עם זה שזה פטיש. זה לא פטיש בעייני.
   גבר נורמטיבי הוא לא מידה 28 בג'ינס. אז יש לי פטיש? אין פטיש לגברים רזים, למה יש פטיש לנשים שמנות? זה הטעם שלהם! למה זה צריך להיות מוגדר כסטיה? למה מישהי שמנה היא בהכרח פטיש? זה מעוות.

   מחק
  2. מסכימה חלקית. אני לא רואה פער בינך לבין בן זוגך בתמונות. אם הייתי רואה אתכם ברחוב הייתי רושמת לעצמי שאתם זוג חמוד, ולא הייתי חושבת שאת שמנה לעומתו.
   לעומת זאת בתמונות שהבאת מתוך אתר Plus size modeling יש פער רציני בין הגודל של האשה לגודל של הגבר.
   לגבי פטיש - יש גברים שיש להם פטיש לשמנות. ואני מדברת על אוביס. נשים ששוקלות 250 קילו, לא יכולות לצאת מהבית, והגברים מאכילים ומאביסים אותן כדי שישמרו על הגודל שלהן. פה מדובר בסטייה.

   אגב - אלא אם כן העלת 40 קילו מאז התמונות האלה, את לא שמנה.

   מחק
  3. היו שלבים בזוגיות שלנו שהיה בינינו פער של 30 קילו ואני חושבת שבחלקן בהחלט רואים אותו. ושוב, גם לאהוב ולהימשך לאישה שהיא אוביס זה לא פטיש. זה טעם! כמו שלהימשך לבחורות רזות נורא שכל העצמות בולטות להן זה לא פטיש.

   להאביס נשים או להרעיב אותן בשביל לשמור על על המצב שלהן זאת כבר שריטה, בהחלט.

   ובחלק מהתמונות האלו אני 20 קילו פחות מהיום...
   אני 89 קילו על 1.66. אז לפי מדד BMI - אני בהחלט שמנה.

   מחק
  4. גם להימשך לאנורקסיות שהן כבר במצב של שלד מהלך זה פטיש. כל דבר שהוא קיצוני מאוד נחשב לפטיש...את קצת מוציאה מתוכן את המילה/ההגדרה "פטיש". את יכולה גם להגיד שאנשים שנמשכים לרגליים הם לא בעלי פטיש אלא זה "הטעם שלהם"... אבל זה פשוט לא נכון.

   מחק
  5. אין שום הגדרה כזאת, פטיש לרזון, גם אם הוא קיצוני הוא לא קיים. וברור שאני נגד ההגדרה הזאת כי היא מטומטמת בעייני. וכתבתי את זה בפוסט. כל דבר שמדליק מישהו הוא לגיטימי ומקובל בעייני ולא "קיצוני" ו"יוצא דופן" כל עוד כל המוערבים בעניין בגירים ומודעים למה שקורה.

   מחק
  6. בטח שיש, האקס שלי בתקופה שבה שקלתי 34 קילו הכריח אותי לרמות את המטפלים שלי כדי לשמור על המשקל, כי רק ככה הוא ימשך אלי.

   מחק
  7. הכוונה היא שאין דבר כזה ברמת ההגדרה... יש בעולם "פוט פטיש" ו"פטיש לשמנות" אבל אין "פטיש לרזות" זה לא קיים כהגדרה.

   ולאקס שלך שמור מקום מיוחד בגיהנום. *חיבוק*

   מחק
  8. תודה 3>

   מחק
 2. אני פשוט רוצה להגיב שאני מסכימה איתך, אני אומנם קצת רחוקה מלהחשב לשמנה אבל מפאת כך שאני חושבת ככה אז בואי נעגל את זה. אני גם לא מסוגלת לחשוב להיות בקשר/לצאת עם מישהו שמן/מלא וזה גם לא מושך אותי ברמה הבסיסית והויזואלית,
  לדעתי זה בסדר גמור להמשך למי שעושה לנו טוב ולמי שמתאים לנו. אני לא חושבת שזה פטיש - זה טעם אישי ;)
  לגבייך ואלכס - אני יכולה להבין את התגובות שקיבלת מהסביבה אבל לדעתי אתם משלימים אחד את השני ונראים נהדר ביחד - וזה מה שחשוב! ♥

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה מותק :) לחלוטין טעם אישי...

   מחק
 3. "אני שמנה וסקסית, שמנה ויפה, הגוף שלי שמן וזה לא גורע מהאטרקטיביות שלי בכלום. וזה אפשרי שכל גבר, לא משנה איך הוא נראה, ימשך אלי"

  בתור גבר רזה, זה לא אפשרי שאני אמשך אלייך. לא כי את מלאה, אלא כי את מלאה בעצמך. אבל בסדר, את אכולת סרטים על איך שאת נראת... ווטאבר פלואטץ יור בואט

  השבמחק
  תשובות
  1. אתה כזה אפס עלוב עם ביטחון עצמי ברצפה, שאתה לא מסוגל להבדיל בין ביטחון עצמי ל "מלאה בעצמך".

   אגב, לי זה לא עושה טוב להשאיר תגובות מרושעות ופחדניות לאנשים זרים בנט. אבל לך זה עושה טוב, מזה אגב אפשר להסיק ישירות על האופי המחורבן והזין המיניאטורי שלך.

   ולכן הכל טוב! גם אני בחיים לא הייתי יוצאת עם אפס כמוך....
   שא ברכה.

   מחק
 4. אני לחלוטין מסכימה עם העניין של הדעה הקדומה.

  התחוור לי לאחרונה שהבעיה היא אפילו לא שאין גברים שנמשכים לבחורות שמנות, אלא שהבעיה זה שכמו בהרבה נושאים אחרים, יש לאנשים בעיה "להודות" בזה שהם אוהבים משהו שהמדיות השונות משדרות לנו שהוא פסול, וזו כבר נהיתה הדעה הרווחת.
  בשביל שגבר יגיד בקול רם שהוא נמשך לבחורה שמנה, לצערי צריך להיות לו המון המון בטחון עצמי, וזה לא דבר מובן מאליו + יכול לגרור צחוקים רבים.
  אם מישהו יוצא עם בחורה שמנה, אז כל החברים רוצים לראות מי זאת "השמנה הזו" בפן הפוגעני של המילה.

  וכמובן שזה לגיטימי לחלוטין שגבר שמן ייצא עם בחורה שמנה, והוא שיחק אותה וכל הכבוד, אבל גבר שהשיג בחורה איכותית ושמנה זה דבר מפוקפק והוא בטח עובר משבר.

  בתור בחורה שמנה אמרו לי כל החיים שלא אמצא גבר אלא אם ארזה, כמובן שיש לי פוטנציאל יופי והו אם רק הייתי מרזה וכו', אפילו בעיני נשים שמנות זה פשוט לא הגיוני למצוא גבר שאיננו "פשרה" אם את שמנה. קיבלתי גם אמרות של "אין מה לעשות, את תאלצי להתפשר" וכמובן שכל ניסיון שידוך הביא רק בחורים נכים / מוגבלים בצורה כלשהיא / שמנים, שאין לי בעיה עקרונית עם לצאת עם בחורים שעונים לקטגוריות האלה כל עוד הם מתאימים לי, אבל אני מסרבת לקבל את המחשבה השטחית הזו שיש "ים מלא דגים" עבור רזות, ויש בצד בריכה עזובה בה אני אמורה לחפש.

  יצא לי דבר עם אנשים גם אחרי העלאת הסוגיה הבעייתית, עם אנשים מוכשרים, חכמים ובעקרון עם ראש פתוח, ורובם אמרו לי פה אחד שאפילו אם הבחורה היא הדבר שהכי מתאים להם מבחינת אופי, אם היא שמנה היא פשוט לא אופציה לקשר ולא יעזור בית דין (מה יחשבו עליי, זה הורס את הסקס וכו' וכו' של שטויות). זה פשוט חבל שלפעמים מפספסים כאלה קשרים שיכולים להיות כ"כ מוצלחים רק בגלל תפיסת יופי מעוותת.

  השבמחק
  תשובות
  1. לא מבינה את האנשים החצופים האלו שאומרים לך "את בחיים לא תמצאי גבר אם לא תרזי".
   ואתם בחיים לא תמצאו שכל.
   וזה מצב בלתי הפיך בניגוד למשקל.

   מחק
 5. אוף איזה דיכאון של פוסט:/ כלומר, מאד אהבתי את הפוסט שלא תביני לא נכון אבל זה ממש מדכא כל הנורמות החברתיות המעוותות האלה! זה פשוט נורא שהאנטי הזה נגד שונים תמיד מוקצן יותר נגד נשים, כמו שאת אומרת, גם גברים שמנים זה לא איזה משהו שמתים עליו אבל הוא הרבה יותר נסלח ומקובל וזה כ"כ מרגיז! תמשיכי לכתוב הפוסטים שלך טובים ונוגעים בעצבים כואבים שחשוב להבליט!

  השבמחק
  תשובות
  1. לאט לאט, ככל שנדבר על הדברים ונעלה מודעות, זה יעלם מהעולם...

   מחק
 6. כמה דברים. קודם כל, לשמנות לא משדכים רק שמנים, אלא גם רזים. אבל כאלו שנחשבים ללוזרים – את יודעת, כאלו בלי כיוון בחיים / עבודה טובה וכו', כלומר כאלו ש"רזות" בחיים לא יסתכלו לכיוונם כי הן "יכולות להשיג" גברים הרבה יותר "איכותיים" (כאלו עם עבודה בהיי טק וג'יפ מהליסינג).

  אני בגדול מסכימה איתך שמשיכה לנשים שמנות היא לא פטיש. אבל יש הרבה מצבים שבהם גברים מנסים לנצל את מה שהם תופסים כחולשה של נשים שמנות למטרות שהנשים עצמן לא בהכרח אוהבות, אבל יסכימו "בלית ברירה", נניח כמישהי מהצד רק למטרות סקס כשאת כל שאר הצדדים של הזוגיות יש לו כבר ממישהי ש"אפשר להביא הביתה". לי היה קטע כזה לפני כמה שנים שבו איזה אידיוט היה מתקשר אלי ממספר חסום בכל מיני שעות מוזרות (שבת בשבע בבוקר? WTF?). וזה הגיע למצב שבו ערב אחד אחרי שניפנפתי אותו הוא רדף אחרי האוטובוס שעליתי עליו והתחיל לעקוב אחרי ברחוב די שומם והסתלק רק כשהוא קלט שאני הולכת לצלצל למשטרה.

  אני זוכרת שבזמנו קראתי בלוג של גבר אמריקני שנמשך לנשים שמנות, ואחת הרשומות שלו כוונה לגברים כמוהו שבה הוא פשוט ביקש מהם להירגע ממה שהוא ראה כ"תסביך האביר על הסוס הלבן" שלהם. הוא טען שרבים מהגברים האלו, שאזרו כנראה הרבה מאוד אומץ כדי לצאת עם בחורות שמנות, מרגישים בהרבה פעמים שהנשים לא מכירות להם מספיק תודה על זה. לא מדובר על סטוקרים, אלא באמת על גברים טובים, אבל כאלו שעדיין קונים את המיתוס הזה שנשים שמנות הן "לא רצויות" שהם חשו מרומים ברגע שהנשים לא נפלו מהרגליים ברגע שהם נתנו להן את תשומת הלב שהן היו ראויות לה. והבלוגר ניסה לשכנע אותם שאין מקום ליחס מיוחד כזה מכיוון שבשורה התחתונה מדובר בזוגיות רגילה לגמרי ולא באיזשהו אקט הרואי מיוחד...

  ורק חשוב לי לכתוב לך משהו שכבר דיסקסנו לדעתי. נכון שבעולם יש הפרדה בין "רזות" לבין אלו שהן "לא רזות". אבל בינינו, יש הבדל די רציני בינך (כמישהי שלובשת מידות בטווח של 42 – 46 בטווח המשקלים שלה) לבין שאר הנשים שהבאת בכתבה שלובשות מידות גדולות יותר. גם מבחינת כמות הגברים שנמשכת אליהן, וגם מבחינת היחס החברתי. אני לא חלילה מזלזלת ביחס החברתי לנשים במידות הביניים, אבל נשים שמנות מאוד הן ליגה משלהן בכל מה שקשור ליחס חברתי, ללעג, וכו'. אני פעם הייתי מידה 54 – 56 (אני כיום מידה 48 – 50 כתלות בחנות), ואני זוכרת איך למשל בזמנו אף דודה לא הייתה אומרת לי בחתונות "בקרוב אצלך" כי כאילו ברור שזה לא הולך לקרות לי. כשכיום מישהו שואל אותי מידי פעם על בעלי / החבר שלי, בעיני זו בעצם די מחמאה...

  השבמחק
  תשובות
  1. מסכימה איתך על הכל. ונורא עצוב לי לשמוע על החוויה שלך...

   מחק
  2. את יודעת מה? אם הצלחתי להפטר ממנו בעזרת נפנוף טלפוני ואיום להתקשר למשטרה, כנראה שיצאתי טוב. לא רק שיש הרבה סיפורים על סטוקרים באמצע הלילה שהסיום שלהם הוא הרבה פחות טוב (וזה בלי שום קשר למשקל), בעיני הסיפורים העצובים באמת הם אלו שבהן הנשים עצמן משתפות פעולה עם הבחור כי הן משוכנעות שלהיות בקשר עם מישהו שמתבייש איתן ומתקשר אליהן ממספר חסוי בשעות מוזרות למפגשים מתי שנוח לו - זה מהקסימום שהן יוכלו למצוא. כי החברה בצורה כזו או אחרת הצליחה לשטוף להן את המוח שזה מה שמגיע להן בתור בחורות שמנות, ושאפילו על זה הן צריכות להגיד תודה.

   מחק
 7. פוסט מאוד מעניין ונגעת בנקודה חשובה.
  יום אחד הכרתי בחור נורא חתיך ומגניב כזה שהמון בנות מריירות עליו והוא היה סופר נחמד אליי. כל כך נחמד שלא הבנתי שהוא מעוניין., אבל יום אחד גיליתי שיש לנו חבר משותף ובדרך אגב הוא זרק לי שהבחור ההוא מאוד אוהב בנות מלאות ופתאום האפשרות הזו לא נראתה לי מופרכת. היינו בקשר ובסוף זה לא הלך ביננו מסיבות אחרות אבל אני זוכרת את עצמי מסתובבת ברחוב באותם ימים עם התחושה שאני הדבר הכי סקסי בעולם, הסתכלתי במראה על הקימורים שלי והתאהבתי בעצמי, הסתכלתי על בנות רזות ונטולות קימורים וריחמתי עליהן (:
  זו היתה הפעם הראשונה בחיים שלי שהייתי ממש הטעם של מישהו. היו לי בני זוג שאהבו וקיבלו אותי כמו שאני, אבל אף פעם לא הרגשתי שאני בול הטעם שלהם. הם פשוט רצו להיות איתי, אבל אם הייתי רזה כנראה שהם היו רוצים טיפה יותר אפילו. בתקופה ההיא התחילו איתי כל 10 דקות בכל מקום אפשרי, כי האמנתי ושידרתי שאני מדהימה ויפה וסקסית ושווה. הקשר ההוא אמנם נגמר, אבל זו תחושה שלעולם לא אשכח ואני רק יכולה לאחל לעצמי להכיר שוב מישהו שאני בול הטעם שלו.
  אגב, לבחור ההוא יש עכשו חברה רזה.. פעם דיברתי איתו על זה והוא ניסה לשכנע אותי שהיא לא מאוד רזה (ושתבינו, הבחורה יכולה להיות דוגמנית אם היא רק רוצה). עצוב לי בשבילו שהוא לא מסוגל להיות עד הסוף עם משהו שהוא אוהב,אלא נכנע למשהו שמצפים ממנו.

  השבמחק
  תשובות
  1. את צריכה להסתובב עם התחושה הזאת כל הזמן כי יש עוד הרבה גברים - כן, גם רזים וחתיכים - שאת הטעם שלהם.

   לגבי הבחור - אל תהיי עצובה בשבילו, אני חושבת שבעיקר מתאהבים באופי. והוא התאהב באופי שלה בסופו של דבר, המראה חשוב כרושם ראשוני אבל מה שמשאיר אותנו שם זה האופי וכנראה שיש לה אופי שמתאים לו :)

   מחק
 8. האמת שגברים "שחיפים" זה דווקא המקבילה לנשים "מלאות"
  ולכן אתם דווקא כן באותה "ליגה"
  אני בחורה לא הכי רזה ואני לא אוהבת שחיפים, זה יותר בעיה, כל הזמן מתחילים איתי רק שחיפים וזה משגע אותי ממש :(

  השבמחק
  תשובות
  1. בעייני זו ממש לא אותה מקבילה, וגם בעייני החברה שלנו.

   מחק
 9. היי זוהר,
  נראה לי שהנקודה שלך ברורה: אדם יכול להמשך למי ששונה ממנו בצבע\אורך\רוחב\מרקם. אבל שוק הדייטינג עובד, כמו כל שוק, על היצע וביקוש וה"ליגה" (אכן מונח מכוער) נקבעת לפי מחיר השוק. הרוב הגדול של הגברים מעדיף נשים רזות עד ממוצעות, רק מיעוט (שבוודאי קיים) מעדיף נשים שמנות. כמעט כל הנשים מעדיפות גברים גבוהים על נמוכים. השילוב גבוה+חטוב+עיניים כחולות (או לחליפין רזה+בהירה) פחות נפוץ ויותר מבוקש (לפחות בארץ). מי שמחזיק בפרופיל עם היצע קטן וביקוש גבוה הוא, בממוצע כמובן, בעל אופציות רבות יותר. מחישוב מתמטי פשוט, בעלי מראה עם היצע גדול וביקוש נמוך לא תמיד יוכלו למצוא בן זוג שמתאים להעדפותיהם.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני לא חושבת בכלל שמיעוט מעדיף נשים שמנות. היום אחרי כל כך הרבה שנים כאישה מלאה ומניסיון גם של חברות אני בטוחה בדיוק שההפך הוא הנכון, רוב הגברים מעדיפים נשים מלאות.

   מחק
  2. אני לא חושבת שזה נכון שרוב הגברים מעדיפים נשים מלאות. הדברים האלה באמת קצת תלויי גיל, אבל אני חושבת שבסוף היום מבחינת משיכה פיזית רוב הגברים יכולים להימשך לבחורות בספקטרום די רחב של משקלים בדיוק כמו שבחורות נמשכות לבחורים בכל מני סגנונות והכל תלוי במה שהבנאדם משדר.
   אבל הבעיה היא שמשיכה פיזית היא רק הבסיס להיכרות רומנטית, בעוד השכבה העבה והבעייתית היא זו של הנורמות החברתיות. יש לי המון ידידים, אני מהבחורות האלה שרוב החברים שלהן תמיד היו בנים, אבל רובם המוחץ לא היה יוצא איתי בחיים למרות שהם מתים עליי וחושבים שאני בחורה נהדרת. הם פשוט לא רואים את עצמם נכנסים לחדר עם בחורה ש"לא נראית טוב". זה נתפס אצלם כפגיעה בגבריות, כפשרה, כחוסר הישגיות. הם רוצים להיות גאים במי ש"השיגו".
   מכל החברים שלי, היחידים שאין להם בעיה לצאת עם בחורות ממגוון רחב של משקלים וסגנונות הם אלה עם הביטחון העצמי הסופר-גבוה. הבחורים שלא זורקים זין ובטוחים שהם הכי שווים בעולם ואז הם לא מפחדים שלהיראות עם בת-זוג "לא יפה" יוריד להם נקודות בפני החברה.
   בסופו של דבר אנחנו עושות את אותו הדבר. אני שמנה ולא מתפשרת ויודעת שבגלל זה הסיכויים שלי נמוכים למדי, אבל בכל זאת לא אצא לדייט שני עם בחור שהיה מוצלח אבל לא חשבתי שאנחנו "יפים ביחד".
   ככה זה ליגות. הן מושג נזיל, אבל הן שם. :)

   מחק
  3. לא יודעת. ברור שיש פה תלות בגיל, כמובן. מעל גיל מסויים כולם שמים זין והולכים עם האמת שלהם.... לי אגב תמיד היו מלא ידידים ותמיד כולם רצו יותר מידידות...

   מחק
 10. אני עוד לא בעולם של לצאת מפאת גילי. אבל, הפוסט הזה היה מרתק מאוד ופתאום קלטתי שהטעם שלנו ממש זהה!

  השבמחק
 11. נהניתי מאוד לקרוא את הפוסט. חבל לי לקרוא תגובות מגעילות כאלה שכותבים לך כאן.
  העיקר שאת יודעת מה את שווה ומה הוא שווה ומה שווה האהבה הזו שלכם.
  הייתי רוצה שתחזרי קצת ליוטיוב, את חסרה שם
  תודה.

  השבמחק
  תשובות
  1. היי, אל תתבאסי עליי אבל כנראה שלא אחזור ליוטיוב...

   מחק
 12. הגעתי לכאן ממש במקרה (אם כי אני לא מאמינה במקריות) ונהנתי לקרוא ולשאוב השראה. כבחורה חטובה(אחרי המון עבודה קשה) שתמיד התעסקה במראה,במה יחשבו ואף פעם לא ממש חשבה שהיא נראית טוב, גם בימים יותר רזים (והיו הרבה כאלה וכן גם היום)קרה הרבה שחשבתי לעצמי- טוב אז היום אני לא אצא מהבית כי אני רוצה שיראו אותי והכל בגלל הכפל הביטני שיוצא מהגי'נס. אני מסתכלת על התמונות ורואה כל כך הרבה יופי, השלמה ואהבה ותאמת קצת מקנאה. יצאתי לאחרונה עם בחור מלא עם חשיבה לא חיובית על עצמו וזה כשלעצמו גמר את הקשר. כיף לראות שהאהבה שלך לעצמך(אם כל הריקושטים שהסביבה מעיפה ) זימנה לך כזאת אהבה נפלאה. אשמח להמשיך לקרוא. יום נפלא

  השבמחק
  תשובות
  1. איזה כיף לשמוע. ברוכה הבאה, אשמח שתישארי ותתחילי לחשוב שאת מהממת בדיוק כמו שאת :)

   מחק